Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Чому дитина малює чорним кольором?

11-09-2015, 10:20
4764
0
Чому дитина малює чорним кольором?
Коли з різнобарвної палітри дитина цілеспрямовано вибирає чорний колір і малює їм, то батьки не розуміють, чому так відбувається і вважають це поганим знаком. На ділі це не зовсім так і в різних ситуаціях, а також для різних вікових груп таке образотворче мистецтво в темних тонах може бути як нормою, так і відхиленням від неї.
Малюки 3-5 років
Якщо батьки раптом побачили, що дитина малює чорним кольором, то зовсім не обов'язково відразу бігти до психолога. Для даної вікової групи, у більшості випадків, це нормальна ситуація. Якщо в його житті на даний момент немає ніяких складних ситуацій (скандали в родині, розлучення батьків, переїзд, затяжна хвороба), то турбуватися не про що. Просто дитина вибирає чорний, як самий контрастний з усієї палітри.
Іноді, коли у малюка починає розвиватися яке-небудь захворювання, але поки ще воно себе не проявило, чорний колір може символізувати погане самопочуття і пригніченість.
Дитина – вразлива особистість і невелика сварка з друзями по пісочниці цілком може викликати таку реакцію, яка, на щастя, ненадовго.
Буває, що маленька дитина малює чорним кольором, т. к. це означає, що йому просто подобається, а можливо, так проявляється негативізм, коли він у всьому перечить батькам і знає, що мама несхвально поставиться до його вибору.
Діти шкільного віку та підлітки
Всім відомо, що вибір темних кольорів для свого малюнка старшими дітьми робиться неспроста. Це не стосується однієї картинки. Коли мама помічає, що всі «творіння» її чада виконані в темних похмурих тонах, і до того ж цей колір використаний не для тонкого контуру, а суцільно покриває аркуш паперу, то це вже привід втрутитися.
Краще за всіх може розібратися в тому, чому дитина малює чорними фарбами психолог, адже недосвідчені в цьому батьки можуть невірно оцінити картинку і зробити неправильні висновки.
Чому дитина малює чорним кольором?
Важливий тут і вибір інструменту для малювання – фломастер, олівець, фарби, і те, в якому настрій дитина виконує роботу. Звичайно, вчасно помічена батьками проблема дійсно може виявитися ситуацією, яка потребує втручання фахівців. Але найчастіше саме в підлітковому віці вже не малюки, а й не дорослі, таким чином, виявляють свій протест суспільству .
Навіть якщо в сім'ї панує ідилія, то в шкільному житті і поза її, у підлітка можуть виникати неприємні ситуації, про які не знають батьки. Ось чому так важливо з самого дитинства вміти знаходити душевний контакт зі своєю дитиною, щоб у майбутньому він не замкнувся в собі і міг прийняти допомогу від близьких людей.
Читайте також
Чому мої діти не слухаються мене і огризаються?
Чому мої діти не слухаються мене і огризаються?
Часто батьки підростаючих дітей стикаються з проблемою непослуху, а інколи навіть агресії з боку останніх. Давайте розглянемо питання, чому діти не
Чорний кал у дитини
Чорний кал у дитини
Помічаючи зміни кольору стільця в дитини, деякі батьки приходять в подив. Дійсно, від чого у дитини може бути стілець чорного кольору, не небезпечно
Дитина малює чорними фарбами
Дитина малює чорними фарбами
Дуже часто батьки маленьких художників помічають, що дитина вибирає для своїх малюнків темні і навіть чорні тони. Чим пояснити таке явище, чи є це
Дитячі малюнки на тему «Осінь»
Дитячі малюнки на тему «Осінь»
Осіння пора включає нашу уяву, адже є стільки всіляких ідей і фантазій для творчості! Але що справді любить, напевно, кожна дитина - це малювати.
Чи можна розпестити дитину?
Чи можна розпестити дитину?
Дитина вимагає до себе багато уваги і дуже потребує вашої любові, щоб бути здоровим і правильно розвиватися. Самому і на думку не спаде, що ти,
Чому у дитини хрустять суглоби?
Чому у дитини хрустять суглоби?
Кожна мама турбується про здоров'я свого малюка. Найменші зміни в його самопочутті можуть викликати у неї тривогу. Один з найпоширеніших питань, які