Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Ранкова гімнастика в дитячому саду

11-09-2015, 10:23
5265
0
Ранкова гімнастика в дитячому саду
Щоб забезпечити малюкам заряд енергії на цілий день, в кожному дитячому садку обов'язково проводиться ранкова гімнастика. Виконання найпростіших гімнастичних вправ не тільки допомагає діткам підбадьоритися, але і формує правильну поставу, сприяє значному зміцненню м'язової сили і багато чому іншому.
Крім того, всі комплекси ранкової гімнастики в дитячому садку побудовані так, що неактивні діти розкріпачуються і активізуються, а надмірно збуджені – навпаки, заспокоюються і розслабляються. Нарешті, щоденна зарядка налаштовує малюків на певний режим дня.

Протипоказання для ранкової гімнастики в дитячому дошкільному закладі
У деяких випадках дитина обов'язково повинен бути звільнений від гімнастичних вправ, зокрема, якщо у нього спостерігається:

 • загальна слабкість і нездужання;

 • порушення роботи опорно-рухового апарату;

 • захворювання серця і судин.


 • Загальні правила проведення ранкової гімнастики
  Будь-який комплекс вправ для проведення ранкової гімнастики у дитячому саду складається з вступної, основної і заключної частин. Протягом всієї зарядки необхідно по черзі і поступово розминати різні групи м'язів, дотримуючись особливої обережності, щоб ніхто з малюків не перестарався. У гарну погоду ранкову гімнастику в дитячому садку проводять на вулиці, в прохолодні і непогожі дні – у спеціально обладнаному залі.
  Як правило, гімнастика в ДНЗ проводиться за таким планом:

 • Починати зарядку слід з ходьби і бігу. Малюки можуть ходити і бігати у колоні в обхід залу або майданчика, потім парами чи по одному. Закінчити цей блок вправ можна бігом врозтіч.

 • Далі йдуть махи руками вгору, вниз, в сторони і по колу. Ці вправи спрямовані на зміцнення м'язів плечового пояса.

 • Потім необхідно виконати вправи на зміцнення м'язів ніг. Діти махають ногами, відставляють їх по черзі в бік, піднімають, згинають і випрямляють. Також в комплекс вправ обов'язково включаються присідання.

 • Наступний крок – нахили і повороти тулуба. Ці вправи спрямовані на зміцнення м'язів спини і живота.

 • Закінчити ранкову гімнастику необхідно нешвидкої ходьбою на місці, дихальними вправами або пальчиковими іграми.


 • Особливість проведення ранкової гімнастики в дитячому садку за групами


  Ранкова зарядка у кожній підгрупі дитячого саду відрізняється не тільки тривалістю, але і характером деяких вправ, а саме:

 • Тривалість ранкової гімнастики в молодшій групі дитячого саду не повинна перевищувати 4-5 хвилин. Щоб малечі було цікаво, вправи слід підносити в жартівливій формі. Наприклад, дітям можна запропонувати походити, як ведмідь, лисиця або конячка. Для проведення вправ можна використовувати обручі, кубики і брязкальця.

 • У середній групі дитячого садка ранкова гімнастика також дуже короткочасна – її тривалість становить 5-6 хвилин. Сама зарядка лише трохи складніше попередньої, в якості інвентарю для вправ можна додати стрічки та м'ячі.

 • У дітей старшій групі дитячого садка відмінно розвинена пам'ять, тому ранкова гімнастика може проводитися ними самостійно.
  Ранкова гімнастика в дитячому саду
  Інструктор лише одноразово показує їм, як потрібно виконувати вправи. При цьому активно використовуються шнури-кіски, м'ячі, обручі і палиці. Часто до зарядці додаються різні танцювальні та ритмічні елементи. Тривалість гімнастики становить вже близько 8-10 хвилин.

 • Нарешті, ранкова гімнастика в підготовчій групі дитячого садка триває близько 10-12 хвилин і, за великим рахунком, повторює попередню. В якості інвентарю для занять можуть бути додані скакалки і гантелі. Крім того, в комплекс вправ включаються деякі спортивні елементи з використанням «шведської» стінки.
 • Читайте також
  Зарядка для школярів
  Зарядка для школярів
  Всі ми з дитинства чуємо про користь ранкової зарядки, але, зізнайтеся, як часто ми робимо самі. Однак, виконання фізичних вправ вранці дуже важливо
  Зарядка в дитячому саду
  Зарядка в дитячому саду
  Зарядка є запорукою гарного настрою, бадьорості і здоров'я будь-якої людини, не менш корисною є вона і для малюків. Батьки, на жаль, не завжди можуть
  Релаксація в дитячому саду
  Релаксація в дитячому саду
  Початок відвідування дитячого садка - великий стрес для дитини, який вперше в житті залишається без батьків і вчиться жити в колективі. Для того, щоб
  Гімнастика на фітбол для вагітних.
  Гімнастика на фітбол для вагітних.
  Фітбол - це великий гімнастичний м'яч, він широко використовується в самих різних напрямках фітнесу. Фітбол для вагітних особливо зручний тим, що
  Зарядка для новонароджених
  Зарядка для новонароджених
  Фізичні вправи важливі в будь-якому віці. Але якщо діти старшого віку можуть робити це самостійно, з немовлям повинні займатися батьки. Зарядка для
  Долучаємо дитину до гімнастики - гімнастика для малюка | Здоров'я малюка
  Долучаємо дитину до гімнастики - гімнастика для малюка | Здоров'я малюка
  Починаючи з п'ятого місяця , ускладнюється масаж і гімнастичний комплекс! Гімнастика для малюків 1. Укладіть малюка на спину і