Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Криза 3 років у дітей - як поводитися батькам?

14-09-2015, 20:28
1209
0
Криза 3 років у дітей - як поводитися батькам?
Ваш малюк росте. Він вже добре говорить, висловлює свою думку і намагається, щоб його не тільки чули, але і слухалися. Так, так, саме так - слухалися! Ось ми і підібралися до цікавого і складного періоду життя вашого малюка і його батьків.
У цей непростий період життя від сусідів, бабусь і дідусів можна почути багато порад з приводу того, що ви зіткнулися з кризою 3 років у дітей, і як потрібно поводитися батькам, близьким родичам.
У цьому віці, як правило, діток починають віддавати в дитячий садок. Це додатковий стрес. Адже це, насамперед, зміна звичної обстановки, де завжди поруч була мама. Зараз малюкові доводиться стикатися з самостійним рішенням якихось питань, спілкуванням з однолітками і спробами відстоювати свої інтереси.
До цього кроху підштовхує його психологічний розвиток. Не потрібно думати, що з дитиною щось не так, тому що за якийсь місяць він перетворився з милого малюка в репетує монстра. Це просто криза 3 років і дати рекомендації батькам про те, як поводитися з дитиною, особливо важливо.

Рекомендації батькам щодо подолання кризи 3 років вашого малюка • Не йдіть на поводу бажань дитини і умовлянь оточуючих.

 • Буває так, що дитина кричить і вимагає, наприклад, морозиво. Бабуся, яка знаходиться поруч, з жалості, любові і просто, щоб малюк не плакав, починає вмовляти маму дати йому морозиво.
  Не варто йти на поводу у дитини і бабусі. Тому що завтра, малюк може закотити істерику, наприклад в супермаркеті, з вимогою купити йому солодкого. Адже поруч із ним бабуся, у якій він побачив союзника для виконання своїх бажань. Спробуйте з дитиною обговорити ситуацію, в якій поясніть, чому зараз йому не можна морозиво. Наприклад, сказавши йому: «Морозиво зараз тобі не можна, може захворіти горло, тому що ти тільки ви з ванни. Через годину можна буде».
 • Розбиратися в кожній ситуації, а не бездумно змушувати дитини робити те, що належить.

 • Давайте проговоримо ситуацію, коли ваш малюк, прокинувшись вранці, не хоче йти в дитячий сад. Причому ніякі вмовляння тут не допомагають. Не потрібно на дитину підвищувати голос і погрожувати. Просто спробуйте з'ясувати, що сталося і чому він відмовляється йти в садок. Можливо, його ображає більш сильний дитина або він не встиг попроситися на горщик і вихователька його при всіх присоромила. Потрібно обов'язково з'ясувати причину, а після поговорити з вихователем, щоб таких ситуацій більше не повторювалося.
 • Не йти на поводу у дитини, навіть якщо він наполягає, коли ви знаходитесь в людному місці.

 • Діти дуже відчувають, коли можна маніпулювати дорослими. Одна з найбільш незручних ситуацій - це коли є «глядачі».
  Наприклад, ви з дитиною, знаходитесь на дитячому майданчику. Як правило, діти трирічного віку, дуже вередують і не бажають йти за першої прохання дорослого. Заведіть собі за правило кликати малюка кілька разів з інтервалом у 5 хвилин. Причому в перший раз обов'язково потрібно проговорити, що даєте йому ще 5 хвилин, але після цього обов'язково будете йти. З часом це увійде в звичку дитини, і забирати його з дитячого майданчика буде не так складно.
  У перший час, поки він не звик, його можна «виманити», запропонувавши щось смачне, наприклад, яблуко або цукерку.
 • Йдіть на компроміс з дитиною.

 • Бувають ситуації, коли малюк взяв якусь річ і ні в яку не хоче віддавати або хоче одягти певну одяг і ніяку іншу.
  Криза 3 років у дітей - як поводитися батькам?
  Спробуйте знайти з дитиною компроміс. Наприклад, якщо він взяв на дитячому майданчику чужу іграшку, а потім не хоче віддавати, запропонуйте йому його ж іграшку, тільки зі словами: «А твоя машинка їздить швидше і колеса у неї більше!». І малюк буде готовий вам віддати чужу, в обмін на свою.
  Теж стосується і одягу. Намагайтеся обговорювати з дитиною кожну ситуацію, мотивуючи, чому сьогодні краще надіти светр, а не куртку.

  Криза 3 років складний період і що робити батькам вирішувати особисто вам. Але якщо ви будете дотримуватися основних правил: не йти на поводу у дитини, знаходити компроміс у ситуаціях, бути справедливими і терплячими до свого дитині, то криза 3 років пройде для вас практично непомітно.
  Читайте також
  Як відучити дитину гризти нігті в 4 роки?
  Як відучити дитину гризти нігті в 4 роки?
  Маленькі діти досить часто страждають такою шкідливою звичкою, як гризти нігті. І позбутися від неї, часом буває досить непросто. Щоб ваші старання
  Криза 1 року у дітей
  Криза 1 року у дітей
  Дорослішаючи, малюкам доводиться переживати кілька криз дорослішання. Від того, наскільки уважно батьки підходять до питань виховання та догляду за
  Криза 5-ти років у дітей
  Криза 5-ти років у дітей
  У своєму дорослішання дитина переживає кілька психологічних криз. Деякі можуть пройти практично непомітно, інші ж можуть затягнутися на місяці. У
  Криза 3 років - рекомендації батькам
  Криза 3 років - рекомендації батькам
  Ваш милий, усміхнений і завжди радісний малюк несподівано перетворився на вперту хмарку? Не переживайте, це криза 3-х років, який скоро мине. Однак
  Перший місяць життя новонародженого
  Перший місяць життя новонародженого
  Сталося диво - на світ з'явився ваш довгоочікуваний малюк. Він ще зовсім дитина, але вже багато чого вміє. Перший місяць життя новонародженого - це
  Дитина спить тільки на руках: як вирішити проблему?
  Дитина спить тільки на руках: як вирішити проблему?
  Багатьом батькам знайома ситуація, коли дитина спить тільки на руках. Насправді всьому виною звичка. Вам було неприємно чути навіть нетривалий плач