Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Як розповісти дітям про війну 1941-1945 в дитячому садку?

14-09-2015, 20:29
1784
0
Як розповісти дітям про війну 1941-1945 в дитячому садку?
Давно залишилася в минулому Вітчизняна війна залишила по-справжньому глибокий слід у житті багатьох поколінь людей. Вже небагато залишилося ветеранів, які брали участь у бойових діях, але онуки і правнуки досі пам'ятають і пишаються їх подвигом.
Займаючись вихованням нового покоління, треба ще в дитячому садку розповісти дітям про війну 1941-1945 щоб вони зрозуміли, як нашим героям вдалося перемогти ворога і відстояти свою Батьківщину. Лише так ми зможемо дати малятам правильне уявлення про тих далеких і нелегких воєнних роках.

Як правильно розповісти дітям про Великої Вітчизняної війні?


Існує кілька способів, застосовуючи які в комплексі, ми зможемо досягти своєї мети. В ідеалі цим повинні займатися як вихователі, так і батьки.

 • Читання дітям в дитячому саду невеликих оповідань про війну. Відмінно підійдуть для цього твору Сергія Алексєєва про мужність, сміливість і дружбу. Малюків можна знайомити з простими віршами «Казка про гучному барабані» або «Брат мій в армію йде», а для дітей у середній групі дитячого садка читати вголос розповіді про війну 1941-1945 і перемоги в ній: «Тайговий подарунок», «Галина мама», «Братські могили», «Перемогою закінчилася війна». 5-6 річні хлопці старшої групи вже активно співпереживають героям книг, тому їм більш цікаві розповіді про життя їх однолітків, наприклад, «Війна і діти», «Що можуть солдати» та ін Старших дітей можна познайомити з моральним аспектом війни, показавши їм хороші військові фільми радянських часів.

 • Зустріч дітей дитячого садка з ветеранами війни може виявитися саме тим, що викличе у малюків справжній інтерес. Адже живе спілкування завжди краще, ніж навіть сама захоплююча книга. Таку зустріч можна приурочити до дня Перемоги або провести завчасно, щоб до травня у дітей вже було поняття про те, коли була війна і чому 9 травня – таке велике свято для всіх нас.

 • Відвідування музеїв і пам'ятників, покладання квітів біля вічного вогню допоможе дитсадівцям усвідомити і запам'ятати значення війни і особливо перемоги, провести паралелі між 40-ми роками XX століття та їх власним життям. Можливість своїми очима побачити реальні свідчення того часу – міни і снаряди, військову форму і трофеї – залишає глибоке враження в душі кожної дитини. Особливо хвилюючими такі екскурсії для хлопчиків, яким завжди цікаві зброю і військовий транспорт. Саме тому відвідування урочистого параду або перегляд його по телевізору стане відмінним приводом провести пізнавальну бесіду на цю тему.

 • Вироби, приурочені до 9 травня , допоможуть систематизувати й закріпити в пам'яті малюків отриману інформацію про війну. Це можуть бути аплікації з паперу, картону та фетру (зірки, георгіївські стрічки, букети гвоздик), об'ємні вироби у формі танків і літаків, голуб миру в техніці орігамі та ін.


 • Як розповісти дітям про війну 1941-1945 в дитячому садку?
  Своєчасно проведені бесіди про війну з дітьми в дитячому саду – гарантія того, що молоде покоління буде рости з належною пошаною до подвигу героїв тієї війни. Не нехтуйте патріотичним вихованням дошкільнят , оскільки вони, надивившись сучасних фільмів з акцентом на спецефектах, можуть отримати хибне уявлення про загальнолюдські цінності, які так яскраво проявлялися у воєнний час – любові до Батьківщини, дружбу, обов'язок і т. д.
  Однак не варто перевантажувати дітей зайвою в їх віці інформацією – датами та іншими цифрами, спеціальними військовими термінами і назвами населених пунктів. Всі ці деталі вони дізнаються пізніше, зі шкільних підручників історії.
  Читайте також
  Як знайти спільну мову з дитиною?
  Як знайти спільну мову з дитиною?
  Досить актуальною темою серед батьків є обговорення питання, як порозумітися з дитиною, особливо, якщо дитина приймальний, або чоловіка (дружини) від
  День Перемоги для дітей
  День Перемоги для дітей
  День Перемоги - це свято, яке не можна забувати нікому, і звичайно ж, потрібно з покоління в покоління передавати його історію і розповідати про
  Малюнки на 9 травня олівцем для дітей
  Малюнки на 9 травня олівцем для дітей
  Підготовка до великого свята Перемоги починається задовго до самого дня. В дитячих садах і школах починають активно готувати привітання ветеранам,
  Як намалювати малюнки про війну 1941-1945 для дітей?
  Як намалювати малюнки про війну 1941-1945 для дітей?
  Підготовка до великого свята 9 травня у дітей проходить особливо активно - малюки готують привітання для ветеранів: вчать вірші про війну і перемогу,
  Патріотичне виховання молодших школярів
  Патріотичне виховання молодших школярів
  Розвиток дитини не буде повноцінним без виховання в нього патріотичних почуттів, любові до батьківщини та гордості за свій народ. Тому в навчальних
  Листівка ветерану своїми руками
  Листівка ветерану своїми руками
  День Перемоги - велике свято нашого народу. І шанувати пам'ять загиблих і тих, хто здійснив цей подвиг і дожив до наших днів, ми зобов'язані завжди.