Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Як знайти спільну мову з дитиною?

Як знайти спільну мову з дитиною?

14-09-2015, 20:29
2236
0
Як знайти спільну мову з дитиною?
Існує багато літератури з психології дітей і їх виховання. Всі вони дуже цікаві і пізнавальні. Не слід забувати і про золоте правило кожного батька, яке свідчить: «Не потрібно виховувати, потрібно подавати хороший приклад» . Але все одно кожна мама і кожен тато, намагаючись знайти спільну мову з дитиною, як правило, наступають на одні і ті ж граблі.
Але насправді все досить просто. Потрібно тільки пам'ятати кілька правил, і не просто пам'ятати, але і слідувати їм. І тоді проблеми, як знайти спільну мову з будь-якою дитиною - зі своїм і з чужим, прийомним не буде. Давайте ж дізнаємося основні принципи, на яких має будуватися наше спілкування з підростаючим поколінням.
Як ладити з дітьми?
Індивідуальний підхід – те, без чого все інше втрачає свій сенс. Поки малюк росте і дорослішає, ви поступово вивчіть його характер і особливості, і в залежності від них будете застосовувати різні методи виховання. Кого-то робить слухняним виключно «батіг», комусь потрібен і «пряник» – перш ніж виховувати, познайомтеся з особистістю своєї дитини якомога краще.
Поважайте думку свого чада. Нехай воно буде неправильним, таким, що суперечить законам природи і суспільства – воно все одно має право на існування. І доводити свою правоту слід, як вже говорилося вище, на власному прикладі, а не пригнічуючи дитину своїм авторитетом.
Ніжністю і ласкою дитину не зіпсувати, навіть якщо це хлопчик. Даруйте дітям свою батьківську любов, і вони обов'язково дадуть відповідь вам взаємністю і послухом.
Але і неслухняне дитя – не завжди погано. Якщо ваш малюк поводиться з рук геть погано, почекати з покаранням і задумайтеся: може бути, ваші методи виховання давно пора переглянути? Адже дитина росте, змінюються його світогляд і поведінку, йому потрібно все більше свободи і менше обмежень. Щоб звести нанівець кількість конфліктів, зробіть систему виховання більш гнучкою.
Як відомо, існує авторитарний і лояльний стилі виховання. У першому випадку повагу до батьків (а часом і страх) стає основним мотиватором послуху, у другому ж все вирішують довіру і компроміси. Виберіть той стиль, який вам ближче, або комбінуйте їх.
Як знайти спільну мову з дитиною?
Як показує практика, з дорослими дітьми порозумітися завжди складніше, ніж з маленькою дитиною. У підлітковому віці вони сильно віддаляються від нас, і тільки одиницям вдається зберегти раніше теплі стосунки з батьками. І чим старше стає дитина, тим складніше нам прийняти його самостійність і «відпустити» його у власне життя. А зробити це необхідно – будьте до цього готові.
Прийомні діти, а також діти дружини або чоловіка від першого шлюбу – абсолютно такі ж, як і ваші власні. І для того, щоб знайти до них підхід, потрібно просто трохи більше терпіння і такту.
Читайте також
Як прикрасити дитячий стіл на день народження?
Як прикрасити дитячий стіл на день народження?
Красиво оформлений і "смачний" стіл на день народження дитини - це вже пів успіху в проведенні урочистостей, коли ви організуєте його у себе вдома.
Виховання дітей в сім'ї
Виховання дітей в сім'ї
Ні для кого не секрет, що займатися вихованням малюка необхідно з перших же днів його життя. Але кому краще довірити цю відповідальну справу - мамі,
Некерований дитина
Некерований дитина
Виховання дітей присвячені тисячі праць досвідчених психологів і педагогів. але проблема непослуху у дітей не стає менш актуальною. Давайте розберемо
Стилі сімейного виховання
Стилі сімейного виховання
Народження дитини - велике родинне свято, а його виховання - щоденна важка робота, помилки в якій можуть бути неприпустимі. Який стиль виховання в
Авторитарний стиль виховання
Авторитарний стиль виховання
Багато батьків вважають за краще виховувати своїх дітей у строгості, але при цьому бояться «перегнути палицю» і дійти до повного авторитаризму в
Методи виховання
Методи виховання
Сьогодні відомо досить багато методик по вихованню дітей, і кожен батько намагається знайти "свій варіант виховання". Ми створили для вас огляд