Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Батьківські збори в старшій групі

14-09-2015, 20:35
10563
0
Батьківські збори в старшій групі
Збори в дитячому навчальному закладі проводяться досить регулярно, і завдання мами і тата обов'язково відвідувати їх, адже вихователь повинен мати хороший контакт з кожним з батьків, а через них і з вихованцем.
Проводяться батьківські збори в старшій групі ДНЗ в традиційному і нетрадиційному варіантах. Друга різновид прижилася ще не скрізь, але як показує практика, цей спосіб взаємодії між вихователем і батьками найбільш ефективний.
Традиційні батьківські збори у старшій групі лише формально зачіпають кожного з учасників, і вони беруть у ньому пасивну роль. Для правильного виховання дитини цього стає недостатньо і тому, такі форми спілкування зживають себе.
Нетрадиційне батьківські збори у старшій групі проводяться за тією ж тематикою, що й традиційні, але тільки в цікавій і цікавій формі. Як правило, такі заходи проводяться ввечері, коли батьки після трудового дня втомлені. Але незмінно вони покидають стіни дитячого садка з посмішкою і поповненим багажем знань, які застосовують на практиці у вихованні своїх дітей.
Як правило, проходять такі цікаві батьківські збори для старшої групи в досить активній формі – естафети, конкурси на різні теми з отриманням відповідних нагород, які зацікавлений вихователь заздалегідь готує разом з дітьми. Навіть ті батьки, хто спочатку досить скептично ставиться до подібної витівки, поступово включаються в дійство, адже згідно зі сценарієм, кожен приймає участь.

Теми батьківських зборів в старшій групі дитячого садка


Всі теми для зборів зводяться до виховання підростаючої особистості, забезпечення безпеки дитини, і підготовки до навчання.

 • «Особливості виховання шестирічок та їх здатність до навчання». Дитячий садок спільно з батьками займається вихованням гідного члена суспільства. Тільки двостороння робота принесе хороший результат. Батькам не слід покладати всю відповідальність на вихователів, адже більшу частину інформації про навколишній соціумі вони отримують саме в сім'ї і на відносинах усередині неї будують своє подання про життя. На зборах обговорюються можливості та прагнення до навчання з 5-6 років і особливості цієї вікової групи. Вихователь розповідає, що повинен вміти дитина до закінчення старшої групи перед вступом у школу.

 • «Як зробити, щоб дитина не хворіла». Ця животрепетна тема для кожної родини, де є діти. Часто, починаючи відвідувати дитячий садок, дитина починає постійно хворіти. Щоб знизити частоту захворюваності, розроблено безліч методів, такі як загартовування, фізичні вправи, вітамінотерапія та правильне харчування. На такі зібрання часто запрошують медичного працівника садка або лікаря-педіатра районної дитячої поліклініки.

 • «Як майбутньому першокласнику підготується до листа ». Скоро навантаження на руку малюка зростуть, причому досить різко. Щоб допомогти дитині адаптуватися до нового виду діяльності, необхідно заздалегідь привчати його поступово до листа, а також продовжувати розвивати дрібну моторику, відповідальну за красивий почерк.

 • «Безпека дитини вдома і на дорозі». Проводиться тестування батьків на знання та використання на практиці техніки безпеки в побуті.
  Батьківські збори в старшій групі
  Використання електричних побутових приладів завжди повинно бути під контролем та поза досяжності для дитини у відсутності дорослих. На випадок короткочасного відлучення батьків вдома дитина повинна знати, як вести себе в екстреній ситуації.

 • Ті ж норми поведінки відносяться і до дорожньої безпеки. Дитина повинна розуміти, що від знань і дотримання правил залежить його життя і здоров'я.

 • Заключне батьківські збори у старшій групі проводиться з ознайомчою метою – чого навчилися діти за попередній рік та їх готовність до навчання в школі.
 • Читайте також
  Дидактичні ігри у старшій групі
  Дидактичні ігри у старшій групі
  Дидактичні ігри мають важливе значення в розвитку дошкільнят. У старшій групі вони набувають більш складний навчальний характер, готує дітей до
  Батьківські збори в дитячому садку
  Батьківські збори в дитячому садку
  Батьківські збори в дитячому садку проходять досить часто. Останнім часом стало популярним проведення нетрадиційних заходів. У даній статті ми
  Теми батьківських зборів у дитячому садку
  Теми батьківських зборів у дитячому садку
  Потрапляючи в дитячий сад, а потім і в школу, батькам доведеться часто приходити на батьківські збори. Які теми піднімаються на подібних зборах в
  Танці в дитячому саду
  Танці в дитячому саду
  Діти надзвичайно рухливі, активні, а тому заняття танцями - їм завжди по душі. Хореографія є невід'ємною частиною занять в дитячому садку. Докладніше
  Батьківські збори у середній групі дитячого садка
  Батьківські збори у середній групі дитячого садка
  Усім батькам, чиї діти ходять у дитячий сад, доводиться постійно стикатися з батьківськими зборами. Примітно, що останнім часом у педагогічній
  ФЕМП в старшій групі
  ФЕМП в старшій групі
  У старшій групі йде активна підготовка до школи і, звичайно ж, це не тільки навчання читання та письма, а й математичним азам, таким як рахунок,