Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Батьківські збори в дитячому садку

14-09-2015, 20:50
5215
0
Батьківські збори в дитячому садку
Невід'ємною частиною садиковой життя є батьківські збори. За планом вони проводяться чотири рази на рік, але на практиці трапляються частіше. Приводом для позачергового зібрання може служити надзвичайна ситуація в дитячому колективі або бажання педагогів і батьків удосконалити свої взаємини з дітьми.
Мета батьківських зборів у дитячому садку – це налагодження зв'язку вихователь-батько. Чим міцніше вона буде, тим більшу користь принесе цей тандем дитині і всього дитячого колективу.

Як провести батьківські збори в дитячому садку?


В першу чергу, організація і проведення цього заходу – завдання вихователів. Вони заздалегідь продумують тематику батьківських зборів у дитячому садку, яка може бути дуже різною і піднімати різноманітні аспекти виховання малюка і його розвитку, як в колективі, так і в домашньому середовищі.
Теми, пропоновані вихователями, дають можливість батькам задуматися над такими проблемами, як:

 • правильно розмовляє малюк і що потрібно, щоб поліпшити розмовні навички та словниковий запас;

 • значення пальчикових ігор у розвитку творчих здібностей і мовлення;

 • підвищення зацікавленості батьків у питаннях виховання;

 • гіперактивність і, як наслідок – неуважність і непосидючість дитини;

 • відносини дитини до живої і неживої природі, любові до оточуючих.


 • Форми проведення батьківських зборів у дитячому садку
  Все частіше можна зустріти ситуацію, коли батьківські збори в дитячому садку бувають нетрадиційними, а у формі активних дискусій або навіть жвавих естафет. Це трохи незвично, у порівнянні з загальноприйнятими нормами проведення таких заходів, коли батьки вислуховують заготовлену промову вихователя, і розходяться по домівках. Після таких нудних стандартних зборів мама або тато відчувають невдоволення тим, що у них забрали годину часу і рідко роблять якісь висновки, на які розраховує вихователь.
  Зараз вихователі намагаються не відставати від своїх колег і хочуть зробити такі збори цікавими і плідними для батьків. Адже виховання дитини – справа нелегка і вимагає багато сил і енергії, яких, у вічно зайнятих роботою батьків, часом не вистачає.
  Після цікаво проведених зборів у мам і тат виникає бажання виховувати в своєму малюку успішної людини. Багатьом батькам таке відкриття приходить вперше саме при обговоренні проблем виховання в неформальній обстановці такого зібрання.
  Малюки з вихователями готують барвисті запрошення для батьків, які вручають у присутності вихователя. На зібрання часто запрошують гостей ззовні – дитячих психологів, лікарів, педагогів розвиваючих центрів для того, щоб вони завели гарячу дискусію, в якій міг би взяти участь кожен з батьків і зробити для себе певні висновки.

  Види батьківських зборів у дитячому садку


  На сьогодні існує кілька різновидів спілкування між батьками та вихователем, які є традиційними формами зібрань це:

 • общесадовские батьківські збори в дитячому садку (конференції, круглі столи);
  Батьківські збори в дитячому садку

 • індивідуальні - для вирішення можливих проблем у окремо взятої дитини;

 • наочно-інформаційні - на них використовують виставки робіт малюків, фото-і відеоматеріали з дітьми, з подальшим їх обговоренням.


 • До нетрадиційних видів належать інформаційно-аналітичні, які знайомлять батьків з певними віковими потребами дітей, та дозвіллєві, коли між вихователями і батьками встановлюється емоційний зв'язок, необхідний для спільного виховання підростаючого покоління.
  Читайте також
  Гірка для дітей своїми руками
  Гірка для дітей своїми руками
  Діти просто обожнюють гірки. Якщо у вас є дачна ділянка, або ви живете в своєму будинку, то татові просто необхідно зайнятися облаштуванням дитячої
  Теми батьківських зборів у дитячому садку
  Теми батьківських зборів у дитячому садку
  Потрапляючи в дитячий сад, а потім і в школу, батькам доведеться часто приходити на батьківські збори. Які теми піднімаються на подібних зборах в
  Танці в дитячому саду
  Танці в дитячому саду
  Діти надзвичайно рухливі, активні, а тому заняття танцями - їм завжди по душі. Хореографія є невід'ємною частиною занять в дитячому садку. Докладніше
  Батьківські збори в старшій групі
  Батьківські збори в старшій групі
  В старшій групі дитячого садка батьки приходять на збори так само часто, як і раніше, однак тематика вже зовсім інша. Багато тем спрямовані на
  Круглий стіл з батьками в дитячому саду
  Круглий стіл з батьками в дитячому саду
  Останнім часом досить поширеною практикою в дитячих садах є збори круглих столів з батьками. Традиційні збори застосовуються все рідше через свою
  Батьківські збори у середній групі дитячого садка
  Батьківські збори у середній групі дитячого садка
  Усім батькам, чиї діти ходять у дитячий сад, доводиться постійно стикатися з батьківськими зборами. Примітно, що останнім часом у педагогічній