Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Казкотерапія для молодших школярів

14-09-2015, 20:50
2650
0
Казкотерапія для молодших школярів
Казка здавна є важливим виховним і розвивальним засобом у народній педагогіці. Цей літературний жанр розширює кругозір дитини, формує уяву, змушує мислити, оцінювати, дає певні життєві навички. У цій статті ми розглянемо, яке значення має казкотерапія для молодших школярів.
Користь казкотерапії для молодших школярів
Сьогодні казкотерапія – це лікування, яке дає можливість дитині адаптуватися до дійсності через:

 • пошук сенсу життя, реалізацію своєї мрії;

 • створення зв'язку між подіями, описаними у казці, і реальною дійсністю;

 • поліпшення ставлення до зовнішнього світу, віру в добро;

 • можливість відчути душевний комфорт, захищеність;

 • відчуття емоційного задоволення, завдяки знайомству з дивовижним світом і позитивними героями.


 • Казкотерапія для молодших школярів ефективна, оскільки світ казки дозволяє, як би програти основні життєві ситуації хоч в нереальною, але захищеної атмосфері, де добро завжди перемагає зло. Завдяки цьому, даний вид терапії допомагає дитині пізнати себе, розібратися в своїх бажаннях. Казка сприяє розвитку хороших якостей школяра, адже він асоціює себе з головними позитивними героями, у своїх фантазіях він перемагає зло.

  Програма з казкотерапії для молодших школярів


  Заснована на казкотерапії програма допомагає психологам, педагогам і батькам дозволити емоційно-особистісні проблеми дитини – підвищену тривожність, занижену самооцінку , труднощі в спілкуванні.
  Заняття, засноване на казкотерапії для молодших школярів, може включати наступний алгоритм:

 • Підбір казки, яка відповідає віку, характеру і статі дитини.

 • Опис життя героя в казковому світі таким чином, щоб школяр дізнався схожість зі своїм життям, особистими переживаннями.

 • Пошук героєм казки виходу з ситуації; демонстрація різних моделей поведінки, позитивного сенсу в тому, що відбувається.

 • Спонукання дитини зробити правильні висновки, усвідомити причини неправильного поведінки героя казки.


 • Казкотерапія для молодших школярів
  Крім розповідання казки, заняття можуть супроводжуватися додатковими завданнями: малювання героїв, твір закінчення казки, виготовлення ляльок, аплікацій, театралізована постановка. Ефективними є групові заняття (по 6-8 чоловік), оскільки вони дають можливість «прожити» казку у вигляді гри або вистави, що сприяє не тільки психічного, але і фізичного розвитку дитини.
  Благотворний вплив на розвиток молодшого школяра має також казка, створена спільно з батьками. Мама або тато, завдяки такій грі, можуть зрозуміти психологічний стан душі своєї дитини, її бажання, фантазії, переживання.
  Читайте також
  Музикотерапія в дитячому саду
  Музикотерапія в дитячому саду
  Музикотерапія, як один з напрямків поширеною сьогодні арт-терапії, успішно застосовується в дитячих дошкільних установах. Методи музикотерапії, в
  Казкотерапія для дітей
  Казкотерапія для дітей
  Казкотерапія, мабуть, один з найбільш приємних і чарівних методів лікування, що застосовується в наші дні. Не варто ставитися до нього з усмішкою.
  Розвиток уваги у молодших школярів
  Розвиток уваги у молодших школярів
  Увага - одна з важливих складових у розвитку дитини. Саме вміння відбирати потрібну інформацію і відсівати зайву допомагає дитині рости і навчатися.
  Самооцінка молодших школярів
  Самооцінка молодших школярів
  Вміння правильно оцінювати себе, свої дії і вчинки - запорука гармонійного розвитку особистості. Основи правильної самооцінки закладаються ще в
  Казкотерапія в дитячому саду
  Казкотерапія в дитячому саду
  Казки відіграють особливу роль у житті дитини. Цей світ є певною мірою дитячої реальністю і його герої переплітаються з героями цієї житті малюка.
  Казкотерапія для дошкільнят
  Казкотерапія для дошкільнят
  Відносно новий напрям в психології - казкотерапія, набирає все більшу популярність, частково за рахунок того, що її нерідко застосовують навіть