Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Прислів'я про весну для дітей

14-09-2015, 21:06
2797
0
Прислів'я про весну для дітей
Сучасна педагогіка грунтується на тому, що навчання дітей повинно вестися з урахуванням народного досвіду. Саме так забезпечується наступність і виховуються глибокі національні почуття, що дуже важливо для майбутнього покоління. Для цього була створена навіть спеціальна наука етнопедагогіка.
Прислів'я, прикмети про весну для дітей – яскраві приклади того, як віковий досвід народу передається через століття. Хлопці знайомляться з ними ще в дитячому садку, потім подальше знайомство продовжується в школі. Це дозволяє не тільки дізнатися багато чого про культурі і способі мислення свого народу, але і розвинути образне і абстрактне мислення, пам'ять. А ще вивчення таких висловів – це дуже веселе заняття.
Весняні прислів'я століттями дозволяли передати спостереження про закономірності погоди, клімату. Всі прикмети одягалися у форму влучного виразу, яке легко запам'ятовувалося, передавалося з уст в уста. Їх вивчення з хлопцями дає дуже великий і глибокий матеріал про те, як жив народ багато століть тому, у що вірив, що для нього мало велике значення. Наприклад, весняний сезон був дуже важливий для селян, сеявших хліб, займалися городництвом. Бажаною була сонячна тепла погода.

Прислів'я про весну для дошкільнят


Прикмети та прислів'я про весну для дошкільнят повинні бути простими для запам'ятовування і розуміння. Наприклад:

 • багато води – багато трави;

 • зима весну лякає, та сама тане;

 • сьогодні не тане, а завтра хто знає;

 • навесні зверху пече, а знизу морозить;

 • березень з водою, квітень з травою, а травень з квітами.


 • Прислів'я про весну для школярів


  Народні прислів'я про весну для школярів можуть бути більш складними, вимагають вдумливого вивчення. Наприклад:

 • хто весною попрацювати, той восени повеселиться;

 • весною йорж дорожче, ніж восени лосось;

 • глибше зореш — більше хліба візьмеш;

 • навесні трьох погожих днів поруч не буває;

 • хто спить весною, плаче зимою.


 • Крім того, школярів можна познайомити не тільки з прислів'ями свого народу, але і з висловами інших народностей. Так, можна показати їм усю безмежність духовної спадщини, народної мудрості, а також відмінності в способі життя, побут, мисленні різних народностей. Популярними є пословичные вираження всіх народів колишнього СРСР, японські, китайські, арабські та інші прислів'я.
  Робота з пословичными виразами
  Вивчення прислів'їв – завжди просте і цікаве заняття. Вони, як правило, римуються. Заучування, розгадування їх значення, вивчення того, коли краще застосувати той чи інший вислів (в тому числі і в переносному сенсі) – кращий метод виховати покоління патріотів, людей, які люблять свою країну, поважають інші народи і їх культуру.
  Отже, виховне значення пословичных виразів дійсно безмежне. Можна запропонувати наступні види вправ:

 • Напишіть дві частини одного виразу на двох листках, виконайте те ж саме з будь-якою кількістю фраз (залежно від віку дітей).
  Прислів'я про весну для дітей
  Запропонуйте хлопцям підібрати початок або закінчення до тієї частини фрази, яка опинилася у них в руках. Це можна зробити в самих різних формах (наприклад, працюючи на швидкість, в командах, в парах, під музику тощо).

 • Попросіть хлопців і дівчат пояснити своїми словами значення тієї або іншої фрази. Це допоможе також відстежити те, наскільки добре був засвоєний раніше пройдений матеріал, а також те, як дитина вміє робити логічні висновки.

 • Попросіть дитину продовжити розпочату вами прислів'я усно. Такий метод добре поєднується з грою в м'яч, коли, піймавши м'ячик, потрібно продовжити або почати фразу.

 • Запропонуйте хлопчикам і дівчаткам придумати прислів'я про весну самостійно, виходячи з власного досвіду.
 • Читайте також
  Частівки про весну для дітей
  Частівки про весну для дітей
  Зустрічати весну з дітьми можна весело і завзято, причому це зовсім не складно! Треба обов'язково розповісти дитині про прикмети весни, про те, що
  Прикмети весни для дітей
  Прикмети весни для дітей
  Діти люблять спостерігати за змінами в природі, коли одна пора року змінює іншу. Дорослі часто в поспіху не звертають уваги на такі прості речі,
  Мультик про весну для дітей
  Мультик про весну для дітей
  Весняний настрій диктує нам свої порядки - нам хочеться проводити більше часу з дітьми на вулиці і грітися в променях сонечка, мами неодмінно
  Виховання дітей до 3 років
  Виховання дітей до 3 років
  Виховання дитини відрізняється залежно від віку і має свої особливості, і потрібно шукати особливий підхід до малюка. Як правильно це зробити,
  Патріотичне виховання в дитячому садку
  Патріотичне виховання в дитячому садку
  Виховання поваги та любові до Батьківщини має відбуватися у дітей комплексно, починаючи з самого раннього віку. Адже почуття патріотизму є однією з
  Ігри для розвитку мовлення
  Ігри для розвитку мовлення
  Ця стаття розповість як за допомогою ігрового методу можна розвинути навички мовлення. Ми пропонуємо добірку з простих, але дуже ефективних ігор, що