Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Виховання дітей до 3 років

14-09-2015, 21:06
1220
0
Виховання дітей до 3 років
Багато батьків чули про те, що для дітей до 3 років виховання має особливе значення. Це не дивно, адже в цьому віці формується особистість маленької людини. І подальшу поведінку, ставлення до людей і оточуючого простору безпосередньо залежить від досвіду, отриманого в перші роки життя.
Тому батькам варто бути особливо уважними до малюка – навчити правильно взаємодіяти з зовнішнім середовищем без шкоди для себе і оточуючих. Прищепити відповідальність і спрагу пізнання.
Як правильно виховувати дитину до трьох років?
Не варто сприймати дитину, як маленького недосконалого дорослого, якого слід форсованими темпами навчити корисним навичкам. Не позбавляйте дитинства свого малюка. Діти відрізняються від нас. Вони живуть в теперішньому моменті, тому їх настрій дуже непостійне. Вони не мислять стереотипно і абстрактно.
Виховання дітей до трьох років повинно включати багато ігрової діяльності. Адже гра – це основа різнобічного розвитку. До того ж малюки інтуїтивно тягнуться до неї.
Діти – невтомні дослідники. Вони готові піти на все, щоб більше дізнатися про навколишній світ. Не поспішайте лаяти дитину за розбитий елемент домашнього декору. Він не хотів вас засмутити. Краще приберіть небезпечні предмети подалі від дитини.
Пам'ятайте про те, що діти копіюють поведінку своїх близьких. Намагайтеся подавати хороший приклад своїй дитині. Будьте витримані, спокійні і доброзичливі.
Також діти дуже консервативні. Вони болісно сприймають зміни. Тому прагніть продумувати заздалегідь звичний розпорядок дня малюка, щоб уберегти його від зайвих стресів.
Виховання до трьох років неможливо без виконання дитиною певних вимог. Потрібно привчити малюка до того, що є певні правила, які він повинен дотримуватися.
Виховання дітей до 3 років
Але, в свою, чергу, всі члени родини повинні бути послідовні у цьому питанні. Це допоможе дитині в подальшому шкільному житті.
Складно уявити виховання хлопчика або дівчинки до 3 років без покарань. Батькам часом буває дуже складно утриматися від ляпанців, загроз і розчарування. Намагайтеся зрозуміти, чому дитина зробив той чи інший проступок. Іноді досить суворого погляду і пояснення, чому ви засмучені і розчаровані.
Дуже важливо любити дітей, подарувати їм відчуття потрібності і захищеності. Це допоможе розвинути в них почуття довіри до світу і бажання розвиватися і засвоювати новий досвід.
Читайте також
Тибетський метод виховання дітей
Тибетський метод виховання дітей
Існує чимало методик виховання дітей. В кожній країні так і в кожній сім'ї вони різні. Чи чули ви про тибетському вихованні дітей? Бути може
Етичне виховання
Етичне виховання
У сучасному суспільстві з'являються нові цінності, а старі «загальнолюдські» поступово стають не в пошані. В таких умовах етичне виховання дитини -
Виховання дитини 2-3 роки
Виховання дитини 2-3 роки
2-3 роки - один з найбільш складних віку при вихованні дитини. Адже це час першого «серйозного» кризи - маленька людина усвідомлює свою особистість,
Виховання толерантності
Виховання толерантності
У сучасному світі одна з основних цінностей - толерантність. Як виховати толерантність в дитині, і яку роль у цьому відіграє сім'я і школа - про це
Принципи соціального виховання
Принципи соціального виховання
Щоб дитина природно адаптувався в суспільстві, він повинен з раннього віку вбирати в себе загальноприйняті цінності, правила поведінки і закони
Екологічне виховання дошкільнят
Екологічне виховання дошкільнят
Екологічне виховання дошкільників - це розвиток свідомого, дбайливого сприйняття природи. В основі цього розуміння лежить усвідомлення цінності