Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Що таке Масляна для дітей?

14-09-2015, 21:11
2094
0
Що таке Масляна для дітей?
Для більшості дітей питання «Що таке Масляна?» здасться дуже складною. У деяких хлопців це свято асоціюється виключно з приготуванням млинців, для інших – з традицією спалювання опудала, проводами зими і зустріччю весни. Однак рідко хто зможе правильно пояснити, що Масляна – це дуже древнє, ще язичницьке свято, який зберігся з часів хрещення Русі.
Між тим, масляний, або сирний тиждень – це веселий і розгульний період, в який і дорослі, і діти із задоволенням віддавалися різноманітним оліїстим забав. На цьому тижні готували малюки крижані гори до зустрічі Широкої Масниці в останній день масляного тижня – поливали їх водою і обкатували. Кожен день діти ласували рум'яними млинцями, сиром і яйцями.
У прощену неділю гуляння на Русі досягали свого піку. Вважалося, що чим гучніше проходить свято, тим швидше люди зможуть розбудити весну, і вигляне сонечко. На вулиці проходили гучні і багатолюдні гуляння, проводилися ярмарки. Діти разом з дорослими брали участь у численних конкурсах та забавах, співали пісні, танцювали.
В даний час свято Масниці з розмахом відзначають і в установах для дітей – школах і дитячих садах. Особливо люблять веселі ігри малята-дошкільнята. У даній статті ми розповімо вам, як можна відзначити це свято з дітьми, і які масляні забави будуть для них особливо цікаві.

Опис свята Масляна для дітей


Як і будь-який інший свято, Масляну можна відзначати завжди по-різному, головне, щоб дітям було весело. Починати готуватися до зустрічі весняного сонечка слід заздалегідь, адже треба виготовити опудало, яке спочатку встановлюється в приміщенні для прикраси інтер'єру, а згодом, вже на вулиці, спалюється.
Дітям краще запропонувати зробити опудало самостійно, хоча його можна легко придбати в більшості магазинів. Між тим, під час виготовлення Масляної хлопці можуть дізнатися щось нове про свято і зацікавитися його історією та звичаями.
На столі в цей день обов'язково повинні бути млинці та інша випічка. Якщо вік хлопців дозволяє, спекти млинці можна також доручити їм самим. Також можна своїми руками виготовити і традиційні костюми для свята.
Звичайно, для дітей як раннього, так і більш старшого віку, святкування Масниці неодмінно повинна бути наповнена численними веселими та активними іграми. Зазвичай це свято відзначається на вулиці, і, до того ж, відбувається взимку, тож хлопці не повинні замерзнути.
Пропонуємо вашій увазі наступні рухливі ігри для малюків і старших хлопців.
Активні ігри для групи дітей на Масляну

 • Хоровод «Сонечко». Хлопці стають у коло, тримаючись за руки, один з них знаходиться в центрі, зображуючи Сонце. Діти водять хоровод і співають веселі пісеньки. У певний момент дитина, що зображає Сонце в центрі кола, кричить: «Горю!», а інші малюки кидаються врозтіч. Той, кого першим зловило Сонечко, стає на його місце.

 • Пальники. Всі діти розбиваються на пари і стають в колону, тримаючись за руки.
  Що таке Масляна для дітей?
  Попереду всієї колони постає дитина, якого обрали ведучим, або горельщиком. Всі діти співають пісню або читають віршик, по закінченні якого перша пара хлопців починає тікати від ведучого, а горельщик намагається зловити одного з них. Якщо обидва учасника пари втекли від ведучого і встали в кінець, водити продовжує той же дитина, якщо ж він схопив за руку одного з них, горельщиком стає той, хто втратив пару.

 • Взяття сніжного замку. Тут всі разом – і діти, і дорослі – спочатку будують великий замок з снігу, а потім діляться на 2 однакових за кількістю учасників команди. Перша команда захищає побудований замок, а інша – намагається завоювати.
 • Читайте також
  Дитячі новорічні ігри
  Дитячі новорічні ігри
  Ігри під новорічною ялинкою мають особливе значення для дітей. Пісні, хороводи, змагання та веселі танці - все це сприяє прекрасного святкового
  Новорічні ігри та конкурси для дітей
  Новорічні ігри та конкурси для дітей
  Скільки витівки і пустощів у наших маленьких затейниках! І коли, як не під новий рік, дати малятам вдосталь нагулятися. Чудовим засобом у ваших руках
  Заклички весни для дітей
  Заклички весни для дітей
  Народні гуляння на Масляну у минулі часи широке розповсюдження мали і були вкрай важливі для селян, адже, як вони вважали, чим краще вони покличут
  Свято весни в дитячому саду
  Свято весни в дитячому саду
  З настанням перших весняних днів, у всіх дитячих садках починаються ранки, присвячені святу весни. Часто вони також приурочені до 8 березня.
  Осінні свята в дитячому саду
  Осінні свята в дитячому саду
  Настала золота осінь В дитячих садах повним-повно варіантів розваги малечі в осінню пору І особливе місце відводиться проведення тематичних ранків.
  Свято квітів у дитячому садку
  Свято квітів у дитячому садку
  У дитячому садку проводиться величезна кількість тематичних ранків, але свято квітів займає особливе місце серед них. Адже він вчить маленьких