Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Дитина гризе нігті - причини

14-09-2015, 21:11
1190
0
Дитина гризе нігті - причини
Досить часто батьки скаржаться на те, що їх дитина гризе нігті, не розуміючи, чому це відбувається і що змушує малюка так чинити.
З-за чого діти гризуть нігті?
Причини, що змушують дитину гризти нігті, досить численні. Саме тому встановити ту, яка змушує малюка це робити досить складно. Найбільш часто це відбувається з наступних причин:

 • Стрес. Досить часто дитина, перебуваючи в тривожному стані (чогось боїться або переживає), починає гризти свої нігті.

 • Спадковість. Доведено, що діти повторюють своїх батьків. Саме тому велика ймовірність того, що якщо батьки страждають цією шкідливою звичкою, діти будуть робити те ж саме.

 • Фізіологія. У деяких випадках дитина гризе нігті в силу слабких нігтьових пластин, що відбувається із-за нестачі в організмі кератину.

 • Банальна нудьга теж може стати причиною розвитку такої шкідливої звички, як гризти нігті.


 • Що робити, якщо дитина гризе нігті?
  Після того, як мами з'ясували, чому їх маленькі діти гризуть нігті, вони починають замислюватися, як позбавиться від такої шкідливої звички.
  Певних рад, як це зробити правильно, не існує. Однак, в першу чергу, потрібно враховувати, чому виникла ця «необхідність».
  Так, в першу чергу, поспостерігайте за малюком. Якщо він нервує або переживає із-за проблем в дитсадку, школі, постарайтеся його заспокоїти і розповісти, що його хвилює. Ні в якому разі не лайте його за таку звичку, оскільки це може лише погіршити ситуацію. Постарайтеся створити спокійну обстановку. Відмінно допомагають заспокоїться спеціальні трав'яні чаї, до складу яких входять лаванда, меліса, лимонник.
  Якщо ж звичка гризти нігті з'явилася у дитини від того, що він
  Дитина гризе нігті - причини
  не знає, чим себе зайняти, постарайтеся виправити ситуацію. Придумайте для нього яке-небудь заняття, - пограйте з дитиною, і постарайтеся відвернути його.
  У тих випадках, коли нігтьові пластини малюка досить ламкі і постійно заламываются, зверніться до педіатра, який дасть рекомендації по вирішенню даної проблеми.
  Таким чином, перед тим, як братися за відлучення дитини від звички гризти нігті, необхідно встановити причину його розвитку. Адже часом, ця звичка може говорити про порушення, що вимагає корекції з участю лікаря, зокрема коли спостерігається ламкість нігтів.
  Читайте також
  Як відучити дитину гризти нігті в 10 років?
  Як відучити дитину гризти нігті в 10 років?
  Нагальна проблема дітей дошкільного віку - обгризені нігті, але коли погана звичка з часом не зникає, то батькам варто всерйоз зайнятися дитиною.
  Як відучити дитину гризти нігті в 5 років?
  Як відучити дитину гризти нігті в 5 років?
  Проблема обгрызенных нігтів знайома кожному другому з батьків, адже це досить поширена шкідлива звичка малят дошкільного віку. Тому багато мам і тата
  Як відучити дитину гризти нігті в 4 роки?
  Як відучити дитину гризти нігті в 4 роки?
  Маленькі діти досить часто страждають такою шкідливою звичкою, як гризти нігті. І позбутися від неї, часом буває досить непросто. Щоб ваші старання
  Чому дитина гризе нігті?
  Чому дитина гризе нігті?
  Причин, чому дитина гризе нігті, може бути безліч, і важливо точно визначити їх, щоб зрозуміти, як потрібно діяти, щоб безболісно відучити його від
  Дитина гризе нігті - що робити?
  Дитина гризе нігті - що робити?
  Батьки часто стикаються такою поширеною проблемою серед дітей, як звичка гризти нігті. Причин для такої поведінки може бути безліч. І важливо
  Що робити, якщо дитина гризе нігті?
  Що робити, якщо дитина гризе нігті?
  Дорослі часто звертаються до психолога із запитанням : «дитина гризе нігті, що робити в цій ситуації?». Перше, що необхідно зрозуміти: будь-яка