Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Чому дітям сняться кошмари?

14-09-2015, 21:11
972
0
Чому дітям сняться кошмари?
Практично кожен з нас не з чуток знайомий з кошмарами, або страшними снами. Люди, які схильні до цього явища, часто прокидаються серед ночі в холодному поту і довго не можуть заснути. Досить часто появи кошмарів передує значуще важке подія, наприклад, смерть близької людини.
Нерідко страшні сни переслідують і малюків, зазвичай у віці трьох-п'яти років. Дитина в такій ситуації спить неспокійно, метається по ліжечку, може плакати або кричати уві сні. Коли він прокидається, то кличе маму чи тата і не може заснути без їх присутності.
У даній статті ми поговоримо про те, чому дітям сняться кошмари, що робити в такій ситуації і як допомогти малюкові?

Чому дитині сняться страшні сни?


Найчастіше кошмари відвідують дитини, коли він хворий і знаходиться в гарячковому стані під дією високої температури. У даній ситуації необхідно слідувати рекомендаціям лікаря і давати дитині жарознижуючі препарати. Якщо ж нічні кошмари у дітей не пов'язані із захворюванням і підйомом температури, причина, швидше за все, криється в сім'ї.
Нерідко батьки так захоплюються з'ясуванням власних відносин, що забувають про дитину. Малюк, наляканий скандалами і істериками, не зможе ввечері спокійно заснути, а вночі може прокинутися від відвідала його неприємного сну. В такій же ситуації перебувають і діти, яких виховують в надмірної суворості. Якщо за будь-яку провину мама починає голосно кричати, а тато хапатися за ремінь – нічних кошмарів не уникнути.
Крім того, причиною страшних снів може стати банальна перевтома і нервове виснаження маленького організму. Не треба робити зі своєї дитини вундеркінда, достатньо одного-двох додаткових занять, що підходять дитині за віком.
Нарешті, викликати кошмарні сни у дітей, так само, як і у дорослих, можуть негативні емоції, отримані за день. Наприклад, дитина може побачити фільм жахів або відеоролик, що зображає катастрофу, в новинах. Надмірно емоційні діти після такого довго не можуть спокійно спати.

Що робити, якщо дитині сняться кошмари?


В першу чергу, необхідно спробувати розібратися в причині порушень сну малюка. Якщо кошмари пов'язані з психоемоційною обстановкою в родині – почніть з себе. З'ясовуйте відносини тільки в відсутність дитини і в тихій спокійній формі.
Не примушуйте дитину робити те, від чого він вже втомився, а також не сваріть його за будь-яку витівку. Будьте м'якше і ласкавіше, малюк повинен розуміти, що батьки її люблять і захищають, і нічого страшного не станеться. Якщо малюк прокинувся серед ночі, спробуйте покласти його до себе в ліжко, деяким дітям допомагає відчуття, що мама поруч. Крім того, можна запропонувати дитині випити теплий компот або кисіль.
Перед сном можна прийняти ванну з настоєм м'яти, валеріани або пустирника – запах цих трав заспокоїть малюка і налаштує його на спокійний сон вночі. Після купання спокійно помалюйте або почитайте книжку, дивитися телевізор в пізній час доби не варто.
Чому дітям сняться кошмари?

Прийом або відвідування гостей постарайтеся здійснювати в першій половині дня – деякі малюки так втомлюються від присутності великої кількості чужих людей, що потім дуже довго не можуть прийти в себе. Крім того, в гарну погоду необхідно якомога більше часу проводити на вулиці свіже повітря заспокоїть і розслабить нервову систему дитини, і він зможе спокійно проспати всю ніч.
Також деяким дітям допомагає присутність в ліжечку їх улюбленої іграшки, наприклад, ведмедика. Запропонуйте дитині взяти її з собою у постіль, так дитина перестане відчувати себе самотнім.
Читайте також
Однорічна дитина погано спить вночі, часто прокидається
Однорічна дитина погано спить вночі, часто прокидається
До першого дня народження сон дитини часто нормалізується. Нервова система малюка стає міцнішою, а проблеми з животиком зазвичай відступають. Однак,
Дитина не спить вночі - що робити?
Дитина не спить вночі - що робити?
Батьки малюка, зовсім недавно з'явився на світ, часом стикаються з проблемою, коли дитина не спить, або дуже погано спить вночі і не дає заснути мамі
Проведення дитячого дня народження
Проведення дитячого дня народження
Дитячий день народження - це завжди відповідальний захід, до якого необхідно заздалегідь конкретно підготуватися і все продумати, щоб не розчарувати
Чому дитина плаче уві сні і не прокидається?
Чому дитина плаче уві сні і не прокидається?
Молоді батьки постійно стикаються з деякими питаннями, щодо догляду за немовлям. Нерідко буває так, що мама і тато помічають, що малюк плаче уві сні
Дитина погано спить вночі, з чим це пов'язано?
Дитина погано спить вночі, з чим це пов'язано?
Чому дитина погано спить вночі? Практично кожен другий батько стикається з проблемою поганого сну у дитини. Однак, на думку медиків, така ситуація
Основні правила успішного сну малюка
Основні правила успішного сну малюка
В житті малюка сон є найважливішою частиною. Адже уві сні малюк росте і відпочиває, готуючись до пізнання навколишнього світу. Так як же зробити сон