Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Настільні ігри для дітей

18-09-2015, 20:42
2044
0
Настільні ігри для дітей
Розмірковуючи на тему, чим зайняти свою дитину, батьки часто забувають про настільних іграх. Що, можна сказати, вельми необачно, оскільки вони втрачають чудову можливість відвернути сина від екрану телевізора або комп'ютера. На відміну від останніх, розвиваючі настільні ігри для дітей не викликають перезбудження нервової системи, не псують зір і не сприяють появі зайвої ваги. Що вже є вагомим приводом найближчим часом заглянути в дитячий магазин іграшок, і порадувати малюка новою забавою.
Вибирати гру потрібно, орієнтуючись на вік дитини та особисті пріоритети. Наприклад, існують ігри, які розширюють словниковий запас, інші тренують пам'ять і розвивають логічне мислення, а є сімейні настільні ігри для дітей і дорослих, призначені для спільного проведення дозвілля. Словом, при бажанні можна легко знайти корисне і захоплююче заняття навіть самому активному непосиді.
У цій статті ми зупинимося детальніше на найбільш популярних настільних іграх для дітей, і допоможемо визначитися з кращим варіантом для кожної дитини.

Найкращі настільні ігри для дітей • Очолять список кращих розвиваючих настільних ігор для дітей - пазли різної складності. Самим маленьким гравцям можна запропонувати дерев'яні або м'які пазли, які складаються з кількох елементів. По мірі того, як малюк дорослішає, кількість складових картинок потрібно збільшувати. У процесі гри розвивається логічне мислення та уяву, уявлення про цілому і його частинах.

 • Для тренування уваги та навичок усного рахунку чудово підійдуть нарди. Це традиційна гра, в яку грали ще наші батьки. Правила та алгоритм дій досить прості, тому проводити дозвілля, граючи в нарди, можуть діти, починаючи з 5 років.

 • Настільні ігри для дітей, так звані «ходилки», стануть захоплюючим заняттям для всієї родини або великий дитячої компанії. В магазинах представлений великий асортимент ігор подібного плану: всі вони відрізняються оформленням ігрового поля і рівнем складності. Принцип гри досить простий: кожен гравець підкидає кубик і пересуває свою фігурку по клітинках ігрового поля, кількість ходів визначається цифрами, що випали на кубику. Головним завданням «ходілок» є формування такого поняття, як причинно-наслідкові зв'язки, а також тренування навичок рахунку, уваги та розширення кругозору.

 • Існують ігри, спрямовані на тренування координації рухів і розвиток дрібної моторики дитини. Вони створені за типом мініатюрного конструктора, з якого вибудовується вежа або інша споруда. Потім гравці повинні по черзі витягати по одному елементу конструкції з низу, таким чином, щоб не порушити її цілісність. Наприклад, Дженга (Вежа).

 • Збільшити словниковий запас, розвинути комунікативні навички та творчі здібності допоможуть ігри, створені за принципом, відомої багатьом дорослим гри, під назвою «Актівіті». Суть гри така: велика дружна компанія малюків ділиться на дві команди, потім один з учасників за допомогою жестів, міміки, малювання, намагається пояснити іншим гравцям своєї команди слово, задане в картці, завдання команди - відгадати як можна більше карток і першої дістатися до фінішу.
  Настільні ігри для дітей

 • Самим маленьким гравцям підійдуть настільні, логічні ігри для дітей на подобі мозаїки, дитячого доміно, або набори для розвитку логіки та дрібної моторики.

 • Настільні спортивні ігри для дітей – відмінна альтернатива для активних малюків у негоду. Приміром, урізноманітнити дозвілля хлопчиків можна за допомогою гри типу хокей або футбол.

 • Діткам постарше можна запропонувати зіграти шахи, шашки, доміно, лото та інші ігри, знайомі нам з дитинства.
 • Читайте також
  Розвиваючі ігри для дітей 7 років
  Розвиваючі ігри для дітей 7 років
  В 7 років у дітей зберігається велика потреба в грі, адже вони все ще маленькі діти. І хоча шкільна парта тепер забирає багато сил, в інший час
  Розвиваючі ігри для дітей 4 років
  Розвиваючі ігри для дітей 4 років
  Кожному хочеться, щоб його дитина в будь-якому віці грав у розумні пізнавальні і розвиваючі ігри. Будь йому 1 рік або вже 10 - неважливо. У статті
  Ігри для дітей 12 років
  Ігри для дітей 12 років
  У 12 років у більшості дітей починається перехідний вік, а значить їх бажання, потреби, поведінка - все змінюється. Змінюються і гри. Їм вже нецікаві
  Розвиваючі ігри для дітей 5 років
  Розвиваючі ігри для дітей 5 років
  В 5 років у дитини вже достатньо широкий кругозір, багато цікавих захоплень і, як і раніше на першому місці залишаються ігри, які вже досить складні
  Розвиваючі настільні ігри для дітей
  Розвиваючі настільні ігри для дітей
  Сьогодні, як і раніше, неймовірно популярні настільні ігри для дітей. Адже багато хто з них, крім розважального характеру, несуть розвиваючу
  Ігри для дітей 10 років
  Ігри для дітей 10 років
  У 10 років дитини вже не так-то просто здивувати і захопити яким-небудь заняттям. У цьому віці дітям необхідні як рухомі, так і інтелектуальні ігри.