Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Чим зайняти дитину в 3 роки вдома?

18-09-2015, 20:43
1872
0
Чим зайняти дитину в 3 роки вдома?
Кожній мамі хочеться хоча б якийсь час побути на самоті. Між тим, з дитиною 3 років дуже складно викроїти на себе хоча б хвилинку. Малюк у цьому віці постійно вимагає уваги, і абсолютно не хоче розуміти, що у батьків є свої справи.
Щоб виконати певну роботу по дому чи просто трохи відпочити, багато мам включають своєму синові або дочці мультфільми, які надовго затягують дитини. Між тим, більшість лікарів-педіатрів сходяться на думці, що трирічній дитині можна дивитися телевізор зовсім недовго, а в ідеалі взагалі обходитися без нього.
Звичайно, з дитиною завжди можна вийти на вулицю - там він неодмінно знайде розвага для себе і зможе поспілкуватися зі своїми однолітками. Між тим, такий варіант підходить далеко не всім. По-перше, вийшовши на прогулянку зі своїм чадом, ви не зможете зробити ніяких справ по дому, а по-друге, на вулиці може йти дощ.
У даній статті ми розповімо вам, чим можна зайняти дитину в 3 роки будинку, в тому числі влітку, на деякий час, щоб зробити якісь справи або присвятити час собі.

Чим зайняти будинку дитини у віці 3-4 роки?


Як правило, будь-які розвиваючі ігри захоплюють трирічних малюків не більше, ніж на 10-15 хвилин. Та й у цей час їм постійно потрібна присутність поруч мами або когось із дорослих. Якщо дитині у віці 3 років буде нудно, він не зможе залишити батьків у спокої ні на хвилину, задаючи нескінченні питання, і просячи маму чи тата з ним пограти.
Але зайняти неусидчивого дитини в 3 роки на довгий час набагато простіше, ніж ви думаєте. Спробуйте скористатися наступними порадами:

 • Запропонуйте дитині допомогти вам по дому. Поясніть дитині, що ви даєте йому дуже відповідальне завдання, і він з неймовірною ретельністю буде прагнути виконати її якомога краще. Наприклад, дитина може розсортувати шкарпетки по парам, розкачати тісто для випічки за допомогою качалки або помити овочі для салату.

 • Якщо ви готуєте пельмені або печете пиріг, дайте шматочок тіста малюкові, і нехай він використовує його в якості матеріалу для ліплення. Крім того, ви можете насипати в кілька мисочок горох, квасоля або макарони.
  Чим зайняти дитину в 3 роки вдома?
  Дітям в цьому віці дуже подобається пересипати подібні продукти з однієї ємності в іншу, сортувати за кольором або розміром, а також складати з них різні візерунки. Якщо насипати на великий піднос манку , або іншу дрібну крупу, малюк буде з задоволенням «малювати» за допомогою пальчиків. Такі заняття не тільки надовго затягують трирічних карапузів, але і розвивають дрібну моторику рук, що надзвичайно важливо в цьому віці.

 • Нарешті, відмінним способом зайняти дитини є ляльковий театр. Малюки 3-4 років готові годинами програвати з його допомогою різні сюжетні ситуації, уявляючи себе в тій чи іншій ролі.
 • Читайте також
  Чим зайняти дитину в 1 рік?
  Чим зайняти дитину в 1 рік?
  Існує безліч ігор, які здатні успішно захопити однорічного малюка, щоб трохи розв'язати мамі руки для домашніх справ. Пропонуємо невеликий список
  Чим зайняти дитину в 4 роки?
  Чим зайняти дитину в 4 роки?
  Молодим матусям завжди представляється, що з дитиною набагато легше, і з'являється більше вільного часу. Але насправді, більшість батьків починають
  Чим зайняти дитину в 2 роки?
  Чим зайняти дитину в 2 роки?
  Мамі іноді потрібно хоч трішечки часу, щоб встигнути зробити всі свої справи по дому. Але чому в такому разі можна зайняти дворічного малюка? Ще
  Розвиваючі ігри для дітей 3 років
  Розвиваючі ігри для дітей 3 років
  У три роки дитина вбирає в себе всю надану йому інформацію, як губка. Дітям в цьому віці дуже подобаються різні розвиваючі ігри, де потрібно включати
  Чим зайняти дитину 7 років вдома?
  Чим зайняти дитину 7 років вдома?
  Життя семирічного малюка наповнена шкільними турботами і навчанням, однак дитина - все ще дитина, і вільний час йому зараз потрібно, як ніколи. У
  10 ігор з крупами - як зайняти дитину на кухні?
  10 ігор з крупами - як зайняти дитину на кухні?
  Однією з проблем молодих мам є питання, чим зайняти дитину, поки мама готує їсти, щоб при цьому малюк перебував на увазі і не плутався під ногами.