Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Чим зайняти дитину 5 років будинку?

Чим зайняти дитину 5 років будинку?

18-09-2015, 20:59
3053
0
Чим зайняти дитину 5 років будинку?
Проводячи вдома дні безперервно з маленькою дитиною батьки так чи інакше пристосовуються до його ритму і інтересам. Вдень малюк спить і у мами є час зайнятися домашніми справами, до того ж більшу частину дозвілля займають прогулянки. Зовсім по-іншому йдуть справи з 5-ти річними малюками, які в своїй більшості вже регулярно відвідують дитячий сад. У таких діток свої ігри та розваги, режим і розклад занять, до яких вони звикають в садку.
Саме тому організувати дозвілля 5-тилетки, якщо він з якихось причин залишився вдома або у вихідний день, батькам не так просто. Отже, чим зайняти дитини 5-ти років будинку, - давайте поміркуємо разом.

Ігри та розвиваючі заняття для дітей 5-ти років будинку


Багато батьки швидко вирішують проблему організації малышового дозвілля – вони просто включають дитині мультики. Безумовно, спосіб дієвий, але тільки не такий нешкідливий, як здається на перший погляд. Тривалий перегляд телевізора дуже швидко «дасть свої плоди». Вже до вечора мами і тата помітять, яким примхливим і неспокійним став їх малюк, а ніч і зовсім розставить все на свої місця. Можна з упевненістю сказати, що батьки, чия дитина провів біля екрана достатньо довгий час, спокійний нічний сон можуть не розраховувати. Крім того, не варто забувати, що подібне, нехай і захоплююче заняття, незабаром може негативно вплинути на зір дитини.
Власне, тому, задаючись питанням, чим розважити дитини 5-ти років будинку, ми будемо шукати інші альтернативні шляхи вирішення даної проблеми. І почнемо, мабуть, з розвиваючих ігор.
Гра - це улюблене, а іноді і дуже корисне заняття. Навіть вже дорослий, 5-тирічна дитина не відмовиться пограти з батьками:

 • Хованки. При цьому не обов'язково ховатися один від одного – можна заховати в дитячій кімнаті нову іграшку чи книжку, напевно знахідка порадує малюка і відверне його увагу на деякий час.

 • Мореплавців. Коли на вулиці літо, не варто довго роздумувати, чим зайнятися з дитиною 5-ти років будинку - набирайте повну ванну води, робіть паперові кораблики і вперед, назустріч пригодам.

 • М'яч. Ігри з нашого дитинства: «гаряче-холодно», «їстівне-неїстівне», - хто сказав, що сучасній дитині таке заняття доведеться не до душі? Втім, є тільки один спосіб це дізнатися.

 • Боулінг. На щастя виробники іграшок та іншого дитячого розважального інвентарю, сьогодні пропонують батькам масу готових рішень. Наприклад, відмінна гра для дітей 5-ти років - боулінг, буде цікава і дітям, і дорослим.

 • Настільні ігри. Доміно, лото, шашки - немає жодної дитини, якому буде не цікаво провести дозвілля з батьками таким чином.

 • Переслідуючи мету навчити дитину новому, розвинути її творчі здібності, батьки не повинні забувати про розвиваючі заняття, які з дітьми 5-ти років можна проводити вдома. Отже, корисно і цікаво зайнятися з дитиною:
 • Ліпленням. «Старий добрий товариш» - пластилін, завжди прийде на допомогу батькам і малюкам. Можна ліпити тематичні фігурки, наприклад, напередодні новорічних свят будуть актуальні сніговик і різдвяна ялинка, влітку – овочі і фрукти для салату. Відмінною альтернативою пластиліну стане солоне тісто, яке дозволить дитині проявити фантазію і подарує масу позитивних емоцій.

 • Малюванням. Фарби, олівці, фломастери - дозвольте дитині вибрати самому і вдосталь насолодитися творчістю.

 • Складанням розповідей. Фантазія юних авторів не знає меж. Знайдіть старі журнали, нехай дитина сама виріже сподобалися картинки і наклеїть їх на аркуш ватману, а потім разом спробуйте скласти захоплюючу історію.

 • Вишиванням. Маленькі принцеси у всьому наслідують своїм матусям, так чому б не придумати мамі і доньці спільне хобі, і не зайнятися вишивкою хрестиком.
  Чим зайняти дитину 5 років будинку?
  Хлопчакам цікаво буде освоїти з татом художнє випалювання по дереву.

 • Виробами. Роздумуючи на тему, чим зайняти дитини 5-ти років будинку, не варто забувати про вироби. Напевно, дитині буде цікаво знайти застосування зібраним влітку і восени заготівлях.


 • Як бачите, варіантів, чим зайнятися з дитиною 5-ти років будинку, насправді безліч. Головне проявити фантазію і участь, любов і турботу до свого малюка, тоді надалі проблем з організацією дозвілля у вас не виникатиме.
  Читайте також
  Чим зайняти дитину в 4 роки?
  Чим зайняти дитину в 4 роки?
  Молодим матусям завжди представляється, що з дитиною набагато легше, і з'являється більше вільного часу. Але насправді, більшість батьків починають
  Розвиваючі ігри для дітей 9 місяців
  Розвиваючі ігри для дітей 9 місяців
  Чим можна зайняти дев'ятимісячної дитини будинку так, щоб це приносило користь малюкові і розвивало його? Все дуже просто, адже в цьому віці дітям
  Консультація для батьків: чим зайняти дітей влітку?
  Консультація для батьків: чим зайняти дітей влітку?
  Залишаючись влітку в місті, або вибравшись на дачу, можна чудово провести час зі своїми дітьми - є безліч ідей на цю тему. Головне завдання - якомога
  Чим зайняти дітей у таборі денного перебування?
  Чим зайняти дітей у таборі денного перебування?
  Залишаючись на літо в таборі денного перебування, дітям важливо правильно організувати їх дозвілля, направивши енергію в потрібне русло. Існує маса
  Чим зайняти дитину в 3 роки вдома?
  Чим зайняти дитину в 3 роки вдома?
  Дитина в 3 роки дуже неусидчив, і зайняти дитину вдома буває часом непросто. Між тим, є деякі заняття, які припадуть до душі навіть самим великим
  Розваги для дітей
  Розваги для дітей
  Гряде пора дощів і холодів, і тепер все частіше погода буде змінювати плани батьків і дітей на спільні прогулянки на свіжому повітрі. А чим зайняти