Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Розвиваючі ігри для дітей 3 років

18-09-2015, 21:01
2189
0
Розвиваючі ігри для дітей 3 років
Дитина з кожним роком, з кожним місяцем стає все смышленей і любознательней. Маленькі діти вчаться, граючись. Це природно. І турботливі батьки намагаються надати підтримку у вивченні навколишнього світу і отримання нових знань. У цьому допоможуть дитячі розвиваючі ігри для малюків від 3 років. Ви можете займатися вдома і на вулиці, є спеціальні комп'ютерні програми. Це можуть бути рухливі вправи або гри за столом. Вибирайте в залежності від ваших з дитиною переваг.

Розвиваючі ігри для дівчаток і хлопчиків 3-4 років вдома і на вулиці


Дуже добре, коли батьки займаються з дітьми, використовуючи улюблені захоплення малюків. Наприклад, якщо ваша дочка любить малювати, то цифри буде цікаво вивчати через творчість:

 • креслити на землі, піску, на папері;

 • вирізати з картону і потім придумувати сюжет казки;

 • зліпити з солоного тіста і т. д.


 • Син ж малювати не любить, зате він дуже рухливий, багато бігає. Значить з ним можна вважати кроки, стрибки, кількість попадання м'ячем у ціль.
  Ось приклади деяких розвиваючих ігор для дітей до 3 років:
  Домашня пісочниця
  Для розвитку дрібної моторики корисно зробити вдома міні-пісочницю, яка буде наповнена, наприклад, рисом. Крупу можна пофарбувати в різні кольори харчовими барвниками або залишити білим. Контейнер наповнюється рисом, а далі можна грати як у звичайній пісочниці: насипати лопаткою в відерце, возити на машинках і т. д. Дитині корисно грати прямо руками: збирати рис в баночки різних розмірів, шукати в пісочниці заховані дрібні іграшки, просто пересипати з однієї руки в іншу. Слідкуйте за тим, щоб маленькі частини не потрапляли в рот малюкові.
  Граємо пальчиками
  Діти дуже люблять такі забави на розвиток дрібної моторики, особливо якщо супроводжувати їх віршиками та пісеньками. Наприклад, така гра:
  Стиснути кулачок, далі, читаючи вірш, розгинати по одному пальчику.
  Віршик:
  Цей пальчик – тато,
  Цей пальчик – мама,
  Цей пальчик – дідусь,
  Цей пальчик – бабуся,
  Ну а цей пальчик – я.
  Ось і вся моя сім'я!
  Під час читання останньої строчки у дитини вся долоня розкрита.
  Дитячий футбол
  Потрібно відзначити ворота підручними матеріалами: паличками, якщо граєте на вулиці, кеглями – якщо вдома. Пояснити дитині сенс – потрапити у ворота з певної відстані. Мета гри – навчитися координувати свої дії.
  Горобчик
  Гра на розвиток координації, зміцнення м'язів спини.
  Нехай малюк сяде навпочіпки, як горобчик, зігне руки, торкаючись пальцями плечей, зображуючи крильця. Допоможіть йому випрямити спинку. Тепер запропонуйте дитині пострибати на двох ногах одночасно, як горобчик.
  Далі можна поекспериментувати і пограти в різних тварин, зображуючи, як ходить ведмідь, як плаває рибка, стрибає зайчик і т. д.

  Розвиваючі комп'ютерні ігри для дітей 3 років


  Сучасний світ стрімко розвивається. Інформаційні технології все більше входять в наше життя. І навіть для маленьких дітей, яким 3-4 роки легко знайти розвиваючі ігри в інтернеті. Переваг таких занять декілька:

 • Розвиваючі ігри для дітей 3 років
  можливість вибрати гру на будь-яку тему: математика, вивчення літер, розвиток уваги, пам'яті і т. д.;

 • дитина вчитися користуватися комп'ютером, це, напевно, стати в нагоді йому в шкільний час;

 • формат гри зацікавлює дитину, і навчання стає захоплюючим;

 • коли малюк навчиться управлятися з простими програмами, у мами з'явиться кілька додаткових вільних хвилин.


 • При цьому варто звернути особливу увагу на те, що лікарі радять роботу на комп'ютері для дітей старше 3 років не більше 10 хвилин (якщо без перерви) і до 20 хвилин в день.
  Читайте також
  Розвиваючі ігри для дітей 9 місяців
  Розвиваючі ігри для дітей 9 місяців
  Чим можна зайняти дев'ятимісячної дитини будинку так, щоб це приносило користь малюкові і розвивало його? Все дуже просто, адже в цьому віці дітям
  Розвиваючі ігри для дітей 5 років
  Розвиваючі ігри для дітей 5 років
  В 5 років у дитини вже достатньо широкий кругозір, багато цікавих захоплень і, як і раніше на першому місці залишаються ігри, які вже досить складні
  Розвиваючі ігри для дітей 6 років
  Розвиваючі ігри для дітей 6 років
  В 6-7 років дитячі ігри значно відрізняються від малышовых, і рівень їх має бути на порядок вище і складніше. Як розвивати дитину до 6 років, які
  Чим зайняти дитину в 3 роки вдома?
  Чим зайняти дитину в 3 роки вдома?
  Дитина в 3 роки дуже неусидчив, і зайняти дитину вдома буває часом непросто. Між тим, є деякі заняття, які припадуть до душі навіть самим великим
  Навчальні ігри для дітей
  Навчальні ігри для дітей
  Сучасні діти вже мало не з пелюшок захоплюються комп'ютерами та електронними гаджетами. Цей інтерес батьки можуть направити на користь собі - якщо
  Ігри на розвиток дрібної моторики
  Ігри на розвиток дрібної моторики
  Давно доведено, що розвиток дрібної моторики - важлива частина загального розвитку дитини, що істотно впливає на його розумові здібності. Досить