Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Розвиваючі ігри для дітей 6 років

18-09-2015, 21:01
2856
0
Розвиваючі ігри для дітей 6 років
Ігри однаково важливі для дітей у віці. Граючи, малюк може відчути себе в новій ролі, «приміряти» на себе будь-яку професію, набути первинні навички в різних областях і багато іншого.
У віці 6-7 років для дошкільнят дуже важливі різні розвиваючі ігри, які допоможуть їм навчитися писати , читати і вважати і підготуватися до довгого періоду навчання в школі. Дитина, з яким багато займаються вдома, приходить в перший клас з певним багажем знань, завдяки чому йому набагато легше вчитися далі. Тим не менш, виснажливі заняття сильно стомлюють малюків, і батькам треба постаратися дати дитині необхідні знання в ігровій, жартівливій формі.
У даній статті ми розповімо вам, як правильно займатися з дитиною дошкільного віку та наведемо приклади розвиваючих ігор для дітей 6 років, які допоможуть малюку підготуватися до школи.

Розвиваючі настільні ігри для дітей 6 років


Малюки в цьому віці дуже люблять різні настільні ігри. Особливо якщо улюблені батьки можуть скласти їм компанію. Всебічного і повноцінного розвитку вашого сина або дочки сприятимуть наступні настільні ігри:

 • «Актівіті», «Аліас» і «Скрабл» - словесні ігри, в які із задоволенням грають навіть дорослі. Звичайно, дошкільник ще не зможе змагатися у володінні російською мов нарівні з вами, проте ви можете придбати спеціальні версії цих ігор, які підходять для малюків.

 • «10 свинок» - відмінна карткова гра для веселої компанії, яка, до того ж, дозволить малюкові потренуватися в усному рахунку.

 • Такі ігри, як «Сюрпризи» або «Курячі перегони» чудово розвивають пам'ять і реакція.

 • «Дженга» - дуже захоплююча гра, в якій потрібно побудувати башту, а потім переставляти деталі з нижнього поверху наверх. Тут тренується уважність і акуратність.


 • Логічні та розвиваючі ігри для дітей 6 років


  Багато розвиваючі ігри для дітей 6 років спрямовані на розвиток логіки – це лабіринти, пазли, всілякі головоломки, головоломки з сірниками та багато-багато іншого. Всі ці розваги вимагають уважності і завзятості, а щоб знайти правильне рішення завдання доведеться розкинути мізками». Звичайно, спочатку дитині буде важко, але з допомогою батьків він швидко з усім впорається, а в подальшому зможе самостійно знаходити вихід із найбільш заплутаних ситуацій.

  Розвивають пізнавальні ігри для дітей 6 років


  Різноманітні пізнавальні ігри повинні бути невід'ємною частиною життя всіх дошкільнят. З їх допомогою діти активно пізнають навколишній світ, вчаться розрізняти предмети за різними ознаками, визначати розмір і величину елементів, порівнювати і групувати предмети за призначенням. Під час гри у малюків розвивається увага, зосередженість, розширюється активний мовленнєвий запас.
  Варто відзначити, що розвивають пізнавальні ігри однаково важливі як для хлопчиків так і для дівчаток 6-7 років, адже в цьому віці їм необхідно максимально повно познайомитися з навколишнім простором. Такі ігри можуть сподобатися вам і вашим дітям дошкільного віку:

 • «Опиши іграшку». Мама показує дитині іграшку і просить описати її будь-якими прикметниками. Якщо малюк не один, можна влаштувати змагання.

 • «Навпаки». Мама загадує слово, а дитина повинна підібрати до нього протилежне, наприклад, «літо-зима». Аналогічну гру можна придумати з картинками.

 • «Що їх об'єднує?». У цій грі необхідно підібрати картинки або іграшки, об'єднані якою-небудь ознакою, наприклад, літак, машина, трактор і автобус. Дитина повинна знайти ознаки, загальні для всіх предметів, та пояснити, що їх об'єднує.


 • Розвиваючі ігри для дітей 6 років
  Розвиваючі математичні ігри для дітей 6 років


  Щоб познайомити дитину 6 років з основами математики, можна скористатися однією з наступних розвиваючих ігор:

 • «Розділи порівну». Дайте дитині достатню кількість цукерок і запропонуйте пригостити ними всі іграшки так, щоб нікого не образити.

 • «Яка цифра зайва?». Викладіть перед малюком картки з цифрами так, щоб усі йшли по порядку, а одна – ні. Наприклад, «123 4 7». Нехай дитина визначить, яка цифра знаходиться не на своєму місці.
 • Читайте також
  Розвиваючі ігри для дітей 7 років
  Розвиваючі ігри для дітей 7 років
  В 7 років у дітей зберігається велика потреба в грі, адже вони все ще маленькі діти. І хоча шкільна парта тепер забирає багато сил, в інший час
  Розвиваючі ігри для дітей 4 років
  Розвиваючі ігри для дітей 4 років
  Кожному хочеться, щоб його дитина в будь-якому віці грав у розумні пізнавальні і розвиваючі ігри. Будь йому 1 рік або вже 10 - неважливо. У статті
  Ігри для дітей 7 років
  Ігри для дітей 7 років
  Сьогодні у дітей є безліч розваг, крім планшетів і комп'ютерних ігор. На полицях супермаркетів дитячих товарів представлено безліч цікавих настільних
  Розвиваючі ігри для дітей 9 місяців
  Розвиваючі ігри для дітей 9 місяців
  Чим можна зайняти дев'ятимісячної дитини будинку так, щоб це приносило користь малюкові і розвивало його? Все дуже просто, адже в цьому віці дітям
  Розвиваючі ігри для дітей 5 років
  Розвиваючі ігри для дітей 5 років
  В 5 років у дитини вже достатньо широкий кругозір, багато цікавих захоплень і, як і раніше на першому місці залишаються ігри, які вже досить складні
  Розвиваючі настільні ігри для дітей
  Розвиваючі настільні ігри для дітей
  Сьогодні, як і раніше, неймовірно популярні настільні ігри для дітей. Адже багато хто з них, крім розважального характеру, несуть розвиваючу