Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Загадки про весну для дошкільнят

18-09-2015, 21:11
3301
0
Загадки про весну для дошкільнят
В усі часи одним з найпопулярніших розваг для дітей дошкільного віку залишаються загадки. Хлопці, відгадуючи веселі загадки у віршах чи прозі, заряджаються позитивною енергією і гарним настроєм на довгий час.
У чому користь загадок для дітей?
Розгадування загадок – заняття не тільки пустотлива і веселе, але і неймовірно корисне для розвитку інтелекту маленьких геніїв. Загадка формує у дитини здатність уважно слухати, розвиває уяву, уявлення, а також абстрактне, логічне, образне, творче, нестандартне і асоціативне мислення.
Щоб знайти правильну відповідь, дитина змушений створювати в своїй уяві образ того предмета, про який йде мова в тексті. Далі цей образ необхідно порівняти і зіставити з іншими, вловити шукані риси і встановити логічні зв'язки між різними предметами.
Крім того, загадка акцентує увагу малюка на певних рисах або у властивостях вгадувані об'єкта. Часто в тексті є протиставлення якогось ознаки аналогічним властивостями інших предметів. Знайшовши відгадку, дитина не тільки радіє своєму успіху, але і набуває певну впевненість у своїх силах. До того ж, загадки сприяють формуванню правильної і грамотної мови. Всі ці навички і вміння будуть неймовірно корисні під час подальшого навчання малюка в школі, особливо в перший час.
Зазвичай підбирають загадки до якогось певного свята, події або пори року, тим самим викликаючи певні асоціації у малюка. Також у процесі відгадування загадок дитина зможе вивчити назви тварин і рослин, фруктів та овочів, квітів веселки та багато-багато іншого. У малюка в легкій ігровій формі збагачується словниковий запас і розширюється кругозір, він дізнається нові властивості предметів, про які, здавалося б, уже все відомо.
Улюбленою темою батьків і педагогів для відгадування загадок разом з дітьми є пори року. Особливо це зручно робити під час прогулянки – малюки своїми очима бачать будь-які зміни погоди, появу бруньок на деревах, красивих квітів на клумбах навесні і влітку, снігові замети та крижані ковзанки – взимку. На наочному прикладі ви зможете демонструвати дитині, що відбувається з природою і чому, доповнюючи свою розповідь веселими загадками.
У даній статті ми пропонуємо вам деякі загадки для дошкільнят про весну – улюбленому багатьма пори року, що зовсім скоро порадує нас теплими променями яскравого сонечка і свіжою зеленою травичкою.

Весняні загадки для дітей з відповідями


Раптом чирикнул воробей
Після зимової холоднечі,
Сонце яскравіше і тепліше,
На доріжках калюжі.
Вся застигла природа
Пробудилася від сну,
Негода відступає,
Це до нас іде (весна)
*****
Зеленоглаза, весела,
Дівиця-красуня.
Нам в дарунок принесла,
Те, що всім сподобається:
Зелень – листю, нам тепло,
Чари – щоб все цвіло.
Услід їй прилетіли птахи –
Пісні співати всі майстрині.
Здогадались, хто вона?
Ця дівчина - (весна)
*****
У теплих сонячних чобітках,
З огонечком на застібках,
По снігах біжить хлопчисько –
Сніг лякає, шалунішка:
Тільки ступить – танув сніг,
Лід розколовся біля річок.
Охопив його азарт:
А цей хлопчисько – (березень)
*****
Будить ліс, поля і гори,
Всі галявини і сади.
Він стукає у всі нори,
Наспівує біля води.
«Прокидайтеся! Прокидайтеся!
Співайте, смійтесь, посміхайтеся!»
Далеко чутно сопілку.
Це будить всіх (квітень)
*****
У лапотках біжить малюк,
Ти кроки його почуй.
Він біжить, і все цвіте,
Він сміється – все співає.
Сховав щастя в пелюстках
У бузку на кущах
«Конвалія мій, благоухай!» –
Наказав веселий (травень)
Такі загадки, крім всіх перерахованих позитивних якостей, що формують у дитини відчуття ритму та знайомлять його з поняттям рими. При цьому відгадувати їх досить просто, і дітям неймовірно подобається це заняття. Особливо корисно пропонувати такі загадки в групі дітей дошкільного віку – таким чином, між дітками виникає своєрідне змагання, в якому кожен буде прагнути відповісти раніше інших.
Між тим, не всі загадки мають віршовану форму, в якій відповідь – це останнє слово вірша. У прозі цей варіант гри стає набагато складніше, і не завжди навіть дорослі можуть швидко і правильно відповісти. Такі загадки більше підходять для індивідуальних занять батьків з дитиною, коли мама або тато зможуть докладно пояснити, що вимагається від малюка, якщо він не може самостійно відгадати задумане.
Пропонуємо вашій увазі короткі дитячі загадки про весну, що відрізняються від попередніх не лише довжиною, але і характером вгадування відповіді:
Тане сніжок, ожив лужок.
День прибуває. Коли це буває? (весна)
*****
У блакитною сорочці
Біжить по дну яру. (струмок)
*****
Білі горошки
На зеленій ніжці. (конвалії)
Загадки про весну для дошкільнят

*****
Сонце пече мою маківку,
Хоче зробити брязкальце. (мак)
*****
З-під снігу вийшов один –
І навесні запахло раптом. (пролісок)
*****
Жовтий він буде, поки молодий
А постаріє - і стане сивий! (кульбаба)
Читайте також
Загадки для дітей 4 років
Загадки для дітей 4 років
Розгадування загадок - це прекрасне проведення часу, адже часто вони бувають кумедними і веселими. Для малюка це подібно до розгадки цієї таємниці,
Загадки для дітей 5 років
Загадки для дітей 5 років
Загадки, як і забавлянки, скоромовки - це те, що дітям завжди подобається і неймовірно корисно. Маленькі віршики покликані розвинути у крихт уяву,
Смішні новорічні загадки для дітей з відповідями
Смішні новорічні загадки для дітей з відповідями
Загадки неймовірно корисні, адже вони формують знання про світ, вчать уяві і кмітливості, тренують пам'ять, до того ж, чудово розважають дітей. Не
Новорічні загадки для дітей
Новорічні загадки для дітей
Ці віршики не тільки надзвичайно корисні, але і є просто прекрасним розвагою для дітей будь-якого віку, - головне правильно підібрати складність, яка
Загадки про осінь для дошкільнят
Загадки про осінь для дошкільнят
Пізнавальна активність дітей дошкільного віку іноді вражає - маленькі чомучки невпинно ставить нескінченні запитання батькам. Тому їм неймовірно
Загадки про весну для дітей
Загадки про весну для дітей
Настала весна - час пробудження природи після зимової сплячки. Діти з великим непідробним задоволенням спостерігають за цими змінами в природі. Щоб