Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Дидактичні ігри у старшій групі

18-09-2015, 21:17
12486
0
Дидактичні ігри у старшій групі
Розвиток малюків 2-6 років відбувається згідно з певними законами, що враховує їх вікові вміння. Якщо в 3 роки діти зазвичай мають базові поняття, наприклад, про кольори, форми і геометричних фігурах, то до 5-6 років вони вже навчаються виконувати найпростіші математичні дії. Дидактичні ігри проводяться вихователями дитячих садків, також розрізняються в залежності від навичок і умінь хлопців.

Дидактичні ігри в дитсадку


Ці заняття являють собою навчання в ігровій формі, коли за заздалегідь встановленим сценарієм діти повинні виконувати певні дії. По суті, це вид активного навчання, який хороший тим, що малюки сприймають його як веселу гру. В її основі лежить ситуація, яку вихователь описує дітям, а потім пропонує пограти. Як результат, вихованці засвоюють різні поняття, розширюють свій кругозір, розвивають увагу, вчаться мислити і аналізувати.
Для дидактичних ігор у старшій групі часто використовують наочний матеріал з картотеки педагога. Це картки із зображеними на них барвистими малюнками (наприклад, яблуко, парасольку, гітара, пожежний тощо). Крім картотеки, можна використовувати музичні інструменти, спортивні снаряди (м'ячі, обручі, скакалки) і всілякі підручні засоби.

Приклади дидактичних ігор у старшій групі


Найчастіше, ігри на тему професій, сезонів, математики, а також музично-дидактичні ігри, які проводяться у старшій і підготовчій групі. Наведемо кілька прикладів таких занять.

 • Гра для розвитку слухового уваги. Знадобиться до 10 предметів, що видають різні звуки: свисток, барабан, книга, дерев'яні ложки, скляні стакани з водою і пр. Вихователь заходить за ширму і протягом хвилини відтворює звуки: шарудить сторінками книги, стукає ложками, переливає воду. По закінченні діти повинні по черзі переказати словами, які звуки вони чули (бажано по порядку). Крім слуху, така дидактична гра спрямована на розширення словникового запасу дітей.

 • Гра «Геометрія для малюків». Дітям роздаються кольорові палички різної довжини, і пропонується скласти з них геометричні фігури. Для вихованців підготовчої групи можна ускладнити завдання: наприклад, скласти великий або маленький квадрат, синій або жовтий ромб, трикутник всередині прямокутника.

 • Гра для розвитку зорової пам'яті. Наочними посібниками буде служити вся навколишня обстановка. Дітям у порядку черги слід назвати якомога більше предметів однієї величини (форми, кольору). Наприклад, Міша повинен побачити навколо себе максимум синіх речей, Коля – круглих і т. п. Ця дидактична гра зручна тим, що її можна проводити як в приміщенні групи, так і на прогулянці.

 • Гра «Види професій». Діти повинні назвати професії по набору використовуваних інструментів (каструля, шприц, пожежний шланг, вказівка тощо), які намальовані на картках.

 • Дидактична гра «Магазин». Вона має безліч варіацій: магазин іграшок, посуду, продуктів та ін. Дане заняття спрямоване на розвиток словникового запасу, уваги і кмітливості.
  Дидактичні ігри у старшій групі
  Всі діти розбиваються на пари, і кожна дитина по черзі призначається покупцем. Прийшовши в «магазин», він просить продати йому певний товар, не називаючи його. Наприклад: червоне, рум'яне, соковите, хрустке (яблуко). Цей Товар повинен бути намальований на картці. Продавець же, у свою чергу, повинен вгадати і «продати».


 • Також у старшій групі можна проводити й інші дидактичні ігри, спрямовані на знайомство з конкретними професіями. Для цього також активно використовується картотека: по зображенню кінцевих продуктів праці (плаття, хліб), діти здогадуються про професії людей, які ці речі створили (кравець, пекар).
  Читайте також
  Дидактична гра «Підбери за кольором»
  Дидактична гра «Підбери за кольором»
  Малюки активно пізнають світ навколо себе. Те, що для нас буденно. для них ново і цікаво. І пізнають вони всі, головним чином, через гру. Саме тому
  ФЕМП в старшій групі
  ФЕМП в старшій групі
  У старшій групі йде активна підготовка до школи і, звичайно ж, це не тільки навчання читання та письма, а й математичним азам, таким як рахунок,
  Види дидактичних ігор
  Види дидактичних ігор
  Дидактичні ігри, спеціально розроблені для розвитку дитини. Малюк пізнає світ навколо себе, і для нього зараз цікаво все. Які існують види
  Дидактичні ігри в дитячому садку
  Дидактичні ігри в дитячому садку
  Через гру дитина пізнає світ і все, що знаходиться навколо нього. Своєрідними іграми-вправами, збагачує знання і навички малюка, є дидактичні, які по
  Дидактичні ігри в підготовчій групі
  Дидактичні ігри в підготовчій групі
  Дидактичні ігри дуже корисні для розвитку дітей. В підготовчій групі дитячого саду вони набувають більш складний характер, метою якого є підготовка
  Дидактичні ігри з математики
  Дидактичні ігри з математики
  Математичні дидактичні ігри дають змогу познайомити з цією точною наукою, як малят-дошкільнят, так і школярів початкових класів. Читайте докладніше