Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Як зробити тісто для ліплення?

18-09-2015, 21:18
5201
0
Як зробити тісто для ліплення?
Всі діти, від мала до велика, обожнюють ліпити різні вироби своїми руками. Для цієї мети можна використовувати традиційний пластилін , а можна замінити його на екологічно чисту пластичну масу, приготовлену самостійно. Ліплення з тіста підійде для самих маленьких, адже вони все пробують на зуб, і покупної пластилін давати їм у руки ще рано.
Дитяче тісто для ліплення абсолютно нешкідливо при контакті з ніжною шкірою малюка і навіть при попаданні в рот. Адже у цей рецепт входять борошно, вода і сіль – абсолютно нешкідливі продукти. Концентрація натрію хлориду настільки велика, що спробувавши шматочок, дитина відразу втратить харчової інтерес і буде використовувати пластичну масу за призначенням.
Ліплення з тіста дуже корисна для розвитку дітей. Воно більш м'яке і пластичне порівняно з пластиліном, і тому тактильні відчуття теж різні. При роботі з пластичною масою відмінно розвивається дрібна моторика , що в свою чергу, позитивно впливає на розвиток мовленнєвих навичок і більш скоординованої роботи мозку.

Як робити тісто для ліплення?


Зробити саморобну масу зовсім не складно. Головне – дотриматися правильні пропорції. Перед тим як приготувати тісто для ліплення, для дітей треба визначитися, за яким рецептом його робити. Адже існує декілька відрізняються один від одного способів.
Рецепт 1

 • Борошно – дві частини.

 • Сіль – одна частина.

 • Вода – 3/4 склянки.


 • Розчиняємо сіль в холодній воді, після чого додаємо борошно і вимішуємо круте, еластичне тісто. Коли воно липке – додаємо трохи борошна, якщо занадто туге і кришиться – слід додати рідини.
  Рецепт 2

 • Сіль – 1 стакан.

 • Борошно – 2 склянки.

 • Рослинна олія – 1 столова ложка, або 50 грам крохмалю.

 • Вода – стільки, щоб вийшло м'яке, але пружне тісто.


 • Хтось віддає перевагу маслу, хтось крохмалю, але зміст їх використання ідентичний – ці складові надають еластичність. Рідину потрібно додавати маленькими порціями поступово.
  Рецепт 3

 • Борошно – один стакан.

 • Сіль – пів столової ложки.

 • Лимонна кислота – дві чайні ложки.

 • Вода – пів склянки і більше.

 • Рослинне масло – одна столова ложка.

 • Барвники.


 • Рецепт цього тесту для ліплення, для тих, хто хоче отримати яскраві фігурки. Барвники бажано використовувати харчові, ті, що застосовуються в кондитерській промисловості.
  Як зробити тісто для ліплення?
  Ще більш безпечний метод – додавати натуральні інгредієнти на зразок шафрану, какао, розчинної кави, зеленки, паприки.
  Тепер ви знаєте, як зробити тісто для ліплення – в цьому немає нічого складного! Не забувайте, що сіль для цього потрібно брати тільки Екстра, а не кам'яну, нехай навіть просіяне. Від неї тісто зовсім не такої якості і має сірий відтінок.
  Велика перевага домашнього пластиліну в тому, що його можна зберігати дуже довго в холодильнику, щільно загорнутим у целофан. Перед тим як почати роботу, тісто для ліплення потрібно розм'якшити при кімнатній температурі близько півгодини. В процесі творчості не забувайте, що маса швидко сохне і використовуйте маленькі шматочки, а решта тримаєте в пакеті.
  Читайте також
  Дитяча пісочниця своїми руками
  Дитяча пісочниця своїми руками
  Важко уявити дитячий майданчик без пісочниці. Малюки із задоволенням грають з відерцями, лопатками і пасочками, будують замки і ліплять пасочки.
  Тістопластика в дитячому саду
  Тістопластика в дитячому саду
  Ліплення - не просто захоплююче заняття, але й прекрасний засіб для розвитку дитини. До того ж вона має на увазі не тільки ліплення з пластиліну, а й
  Ліпимо з пластиліну з дітьми
  Ліпимо з пластиліну з дітьми
  Ліплення з пластиліну - дуже корисне заняття для дітей, що тренує дрібну моторику, інтелект, дає дітям уявлення про форму і властивості предметів,
  Пластилін своїми руками
  Пластилін своїми руками
  Ліплення з пластиліну - захоплююче заняття для дітей, відмінно тренує дрібну моторику і розвиває мислення. Але мами не завжди впевнені в якості
  Вироби для 1 класу
  Вироби для 1 класу
  Як правило, віком до початку шкільного життя діти вже освоїли багато видів творчості: ліплення, аплікації, малювання та інші. Їх навичок вже
  Різдвяні вироби із солоного тіста
  Різдвяні вироби із солоного тіста
  Сьогодні існує безліч ідей, як внести різноманітність у проведення творчих вечорів з сім'єю, і в першу чергу з дітьми. Адже вони, як ніхто інший