Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Що має знати дитина в 4 роки?

Що має знати дитина в 4 роки?

18-09-2015, 21:21
1725
0
Що має знати дитина в 4 роки?
У віці 4 років дитина володіє величезною кількістю навичок. Вся інформація, яку ви даєте своєму синові або дочці, неймовірно швидко вбирається. Саме з цього часу необхідно поступово готувати дитину до школи, адже в цьому віці все нові знання будуть даватися дуже легко. В тому числі, сучасні педагоги вважають, що у 4-5 років слід знайомити дитину з англійським алфавітом і першими іноземними словами.
Разом з тим, перш, ніж приступати до навчання дитини новим вмінням, необхідно з'ясувати, чи відповідають його пізнання в кожній області встановленим для його віку нормам, а також перевірити ступінь сформованості різних психічних процесів. Якщо ви виявите «прогалини» в певних сферах, їм слід приділити додаткову увагу.
У даній статті ми розповімо вам, що повинна знати дитина в 4 роки, і чому його необхідно вчити.

Що має знати дитина 4-5 років?


У кожній сфері існують певні знання, якими повинен володіти дитина в 4 роки. Розглянемо основні з них:

 • Увагу. Чотирирічний малюк може з легкістю повторити за дорослим послідовність рухів. Маючи перед очима зразок, він здатний швидко зібрати таку ж споруду з конструктора, якщо її складність призначена для цього віку. Крім того, ваше чадо вже може самостійно знаходити відмінності і подібності між двома предметами або картинками. Безліч різноманітних предметів він швидко розсортує за кольорами, формами або будь-яким іншим характеристикам. Нарешті, практично всі малюки із задоволенням складають невеликі пазли з 9-12 елементів.

 • Мислення. Малюк у віці 4-5 років елементарно збирає пірамідку з будь-якої кількості кілець і вкладає різноманітні фігурки у відповідні отвори. Хлопчики і дівчатка дуже люблять грати зі словами – підбирати до них антоніми, синоніми, називати групу слів узагальнюючим терміном, знаходити зайве слово в кожній послідовності і пояснювати свій вибір. Всі діти постійно задають питання і з задоволенням відповідають на запитання батьків, якщо відповідь їм вже знайомий.

 • Пам'ять. Дитина в 4 роки правильно виконує завдання дорослого, що складається з 3-4 послідовних команд. Також він здатний прочитати вголос невеликий віршик, потешку або загадку, описати картинку, яку бачив кілька днів тому.

 • Навички самообслуговування. Малюк вміє одягатися та роздягатися, самостійно миє і витирає руки, а також ходить на горщик без нагадування.

 • Дрібна моторика. Малюк вже вміє користуватися ножицями і вирізати з паперу необхідну деталь по намальованому контуру, по черзі показувати і загинати кожен палець, з легкістю нанизує намистини на нитку, зав'язує різноманітні вузли, а також застібає гудзики, блискавки або гачки. Також він може намалювати вертикальні, горизонтальні або похилі прямі лінії необхідного розміру і поєднати будь-яку кількість точок, не відриваючи ручку від аркуша паперу.

 • Логіка. Дитина розуміє терміни «ліворуч», «праворуч», «вище» і «нижче», та ін. На прохання батьків він може підняти праву або ліву руку, а також сказати, які предмети знаходяться з обох боків від нього.

 • Мова. У віці 4 років малюк вже добре вимовляє будь-які звуки. Виняток можуть становити сонорні і шиплячі. Ваше чадо правильно вживає у мовленні прийменники та спілки, а також погоджує будь-які слова за допомогою відмінків, чисел і часів.


 • Крім того, малюк вже знає, як його звуть, а також називає своє прізвище і по батькові, свій вік і місто, в якому він живе. Малюк здатний пояснити, чим відрізняються один від одного пори року, назвати кілька відомих тварин, птахів, дерев, фруктів і овочів. Дитина в 4 роки дуже любить розповідати про те, що він вже знає, і прикрашати свої історії.
  Що має знати дитина в 4 роки?

  Що читати дитині в 4 роки - список літератури


  Щоб ваша дитина правильно і всебічно розвивався, обов'язково приділіть йому трохи часу і прочитайте наступні книги:

 • «Вінні Пух і всі-всі-всі»;

 • «Незнайко в Сонячному місті»;

 • «Незнайко на Місяці»;

 • «Пеппі - Довга Панчоха»;

 • «Малюк і Карлсон»;

 • «Денискін оповідання».
 • Читайте також
  Що має знати дитина в 3 роки?
  Що має знати дитина в 3 роки?
  Вже такий великий, майже зовсім дорослий ваше маля, з кожним днем стає все розумнішим: розширюється словниковий запас, він все більше розуміє і
  Що має знати дитина в 2 роки?
  Що має знати дитина в 2 роки?
  Дитинка в 2 роки вже знає і вміє досить багато, і кожен батько зауважує, що з кожним днем малюк стає все дорослішими і досвідченіше. Різниця в кілька
  Що повинен уміти дитина в рік?
  Що повинен уміти дитина в рік?
  Перший рік життя дитини - це свого роду рубіж, після якого батьки намагаються підвести підсумки. Хочеться знати, чи відповідає розвиток їх малюка
  Що повинен уміти дитина в 3 роки?
  Що повинен уміти дитина в 3 роки?
  3 роки - час активного фізичного та психічного розвитку дитини. В цей період він дивує батьків все новими навичками і вміннями. Звичайно, всі малюки
  Що повинен уміти дитина в 2 роки?
  Що повинен уміти дитина в 2 роки?
  Вік 2 роки - час активного розвитку і пізнання світу дитиною. Він уже опанував багатьма навичками,уміннями і знаннями, радує батьків своїми
  Розвиток дітей 2-3 років
  Розвиток дітей 2-3 років
  Дитина найбільш активно росте і розвивається в перші 3 роки життя. Що повинен уміти дитина в 2-3 роки, який рівень фізичного і психічного розвитку в