Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Як навчити дитину говорити в 2 роки?

18-09-2015, 21:22
3881
0
Як навчити дитину говорити в 2 роки?
Бувають ситуації, які змушують батьків хвилюватися за свого малюка. «Йому вже 2 роки, а він мовчить. Все з ним в порядку?» - все частіше перешіптуються між собою родичі. В СРСР, якщо дитина до трьох років нічого не вимовляв, його спостерігали лікарі: психологи, невропатологи і т. д. В сучасному світі до таких малюків ставляться трохи по-іншому, і якщо немає скарг на здоров'я, то батькам рекомендують проводити з дитиною уроки або відвідувати групи колективних занять.
Чому малюк не розмовляє?
Як навчити дитини в 2 роки говорити, - це питання давно вивчається медиками, і вони пропонують спочатку розібратися в причинах:

 • Спадковість. Якщо мама і тато малюка не поспішали розмовляти, то малюк теж може мовчати.

 • Лінь . Інколи народжуються діти, які від природи лінуються не тільки говорити, але і, наприклад, перевертатися або тягнутися за іграшкою. Це ще одна з причин, чому дитина не розмовляє в 2 роки, але панікувати з цього приводу не варто. Дуже часто таке трапляється, якщо батьки сильно опікуються карапуза, виконуючи його прохання без слів.

 • Накопичення інформації. Такі малюки мовчать досить тривалий час, але потім відразу починають говорити фразами. Тому, в цьому випадку, батькам доведеться чекати.


 • Однак, крім психологічних проблем, бувають і фізичні: відсутність слуху, перенесені захворювання, травма при народженні і т. д.
  Навчальні уроки
  Що робити, якщо дитині 2 роки, а він не розмовляє, - питання, на яке відповідь один: перш за все не впадати у відчай, а займатися. Програм, які навчають малюків говорити, зараз досить багато і вибрати одну з них для батьків не складе труднощів:

 • Робота з картинками. Ця методика полягає в тому, що дитині щодня показують одні й ті ж барвисті ілюстрації, коротко розповідаючи, хто на них зображений. Наприклад, це – собака, це – корова і т. д. Всі слова повинні вимовлятися в правильній формі, чітко і повільно. Для цих занять можна використовувати не тільки картинки, але і кубики або улюблені книжки.

 • Пальчикові іграшки. Всім відомо, як діти люблять лялькові вистави. Це дуже цікаво, як правило, навіть рухливі діти з задоволенням беруть у цьому участь. Можна інсценувати різні прості казки: «Курочка Ряба», «Ріпка» і т. п. Головне, щоб у них були нескладні фрази та слова, які періодично повторюються. Поставте кілька, заздалегідь вибраних казок, текст яких кожен раз буде однаковим. Можливо, саме такий підхід дозволить дитині, який не хоче говорити в 2 роки, навчитися вимовляти слова.

 • Робота з віршами. Зараз багато повчальних віршів для малюків, які в ігровій формі дозволять навчити дитину простим словами. Тут дуже важливо не просто озвучувати свою роль, а навчити дитину діалогу. Для прикладу скористайтеся цими простими чотиривіршами:

 • ***
  Мама: гуси, гуси,
  Дитина: га-га-га,
  Мама: їсти хочете?
  Дитина: так, так, Так.

  ***
  Мама: Ось баранець.
  Дитина: Бе-бе-бе.
  Мама: До нас він скаче.
  Дитина: Де, де, де?

  ***
 • Розвиток дрібної моторики. Давно доведено, що існує зв'язок між тим, як малюк працює пальчиками рук і тим, коли він починає говорити. Ліплення з пластиліну, тіста або глини, перебирання пальцями намистинок, камінчиків і гудзиків – всі ці заняття дозволять дитині, який погано говорить на 2 роки, навчитися це робити.


 • На питання, що повинен говорити дитина в 2 роки, педіатри відповідають, що певного списку немає. А ось за кількістю, діапазон коливається від 45 до 1227 слів, і це вважається нормою. У будь-якому випадку, якщо ваш малюк говорить тільки «мама» або «тато», то починати з ним займатися. Для дітей 2 років створені навчальні мультики, які вчать їх не тільки говорити, але й розвивати мислення і пам'ять.
  Як навчити дитину говорити в 2 роки?
  Список мультфільмів:

 • «Як навчити дитину говорити? (популярні слова)». Складається з трьох частин і вчить малюків словами, які зображені на картинці.

 • «Як розмовляють тварини?». Веселий музичний мультик, який знайомить дітей з тим, як співають пташки, звірі розмовляють і т. п.

 • «Кухня». Він розповідає про овочах і предметах на кухні, а також пояснює поняття «маленький – великий».

 • «Вчимо фрукти». Розвиваючий мультфільм про машинку, який знайомить малюків з назвою фруктів, поняттям «багато - мало».
 • Читайте також
  Як навчити дитину читати в 4 роки в домашніх умовах?
  Як навчити дитину читати в 4 роки в домашніх умовах?
  Оптимальним часом для навчання дитини читанню є вік 5-6 років. Однак враховуючи темпи розвитку сучасних дітей, не дивно, якщо ваш малюк захоче
  Як навчити дитину розмовляти?
  Як навчити дитину розмовляти?
  Якщо ви вважаєте, що ваш малюк навчиться говорити сам, без будь-якої допомоги ззовні і спеціальних занять, не можна однозначно сказати, що це далеко
  Як навчити дитину зав'язувати шнурки?
  Як навчити дитину зав'язувати шнурки?
  Навчання дитини навичкам самообслуговування - непроста справа. Здається, що може бути простіше взування і зав'язування шнурків, адже ми вміємо це з
  Коли дитина починає говорити
  Коли дитина починає говорити "мама"?
  Всі батьки з нетерпінням чекають перших слів малюка, намагаючись розібрати в дитячому агуканье і белькоті милі серцю "мама" і "тато". Коли ж настане
  Дитина не розмовляє у 3 роки
  Дитина не розмовляє у 3 роки
  Трапляється, що дитині вже виповнилося 3 роки, а він все ще не розмовляє. Звичайно, цей факт не може не турбувати батьків. Спробуємо розібратися, в
  Дитина 2 роки не розмовляє
  Дитина 2 роки не розмовляє
  Дитині вже 2 роки, а він все лінуватися розмовляти, і видає, в кращому випадку, склади або взагалі тільки мукає? Потрібно бити тривогу? А бути може,