Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Космос для дітей

18-09-2015, 21:22
10910
0
Космос для дітей
Якщо ви не знаєте, чим зацікавити дитину дошкільного віку, спробуйте розповісти йому про космос. Зірки, планети, метеорити, комети – все це, безсумнівно, зможе захопити вашого малюка на деякий час, і низка численних питань вам гарантована.
Тим не менше, говорити з дітьми про космосі не так і просто. Астрономія – досить складна наука, і доведеться докласти чимало зусиль, щоб розповісти про неї максимально доступно для дитини.
Для того, щоб наочно продемонструвати свою розповідь, спробуйте включити цікавий та пізнавальний фільм про космос для дітей, наприклад, «Космос і людина». Крім того, у вивченні астрономії можуть допомогти книги з кольоровими ілюстраціями, презентації і спеціальні навчальні картки.
У даній статті ми поговоримо про те, як можна в ігровій формі розповісти дітям про космос і познайомити їх з першими основи астрономічної науки.

Казка про космос для дітей дошкільного віку


Малюки дошкільного віку відмінно засвоюють будь-яку інформацію, подану у формі казки. Для початку виберіть забавних персонажів – нехай це будуть два маленьких цуценя на прізвисько Білка та Стрілка.
Білка і Стрілка постійно грали і веселилися разом. В один прекрасний день Білка запропонувала: «А давай махнем на Місяць?». Анітрохи не сумніваючись, Стрілка відповіла: «А полетіли!». Тоді цуценята стали готуватися до польоту в космос. Підготовка зайняла у них не один день і навіть не тиждень, адже їм потрібно було зібрати все необхідне і нічого не забути.
Нарешті, приблизно через місяць Білка і Стрілка опинилися в ракеті. Один, два, три, пуск! «Все, зворотної дороги немає!» - подумали цуценята, опинившись в космічному просторі. Космос просто заворожив наших мандрівниць. Раптом вони побачили в чистому небі маленьку яскраву зірочку. Вона так гарно мерехтіла, що Білка і Стрілка несамохіть задивились на неї і не могли відвести очей.
Пролетівши ще трохи, цуценята побачили, як прямо на ракету з величезною швидкістю мчить метеорит. Вони дуже сильно злякалися, але не розгубились і змогли змінити курс руху космічного корабля і уникнути зіткнення. Стрілка хотіла повернутися на Землю, однак Білка зупинила її і запропонувала все-таки дістатися до Місяця.
Незабаром ракета досягла поверхні Місяця, і юні мандрівниці вийшли у відкритий космічний простір. Вони були здивовані і розчаровані, адже на Місяці було дуже темно, не росло ніяких рослин, і їх ніхто не зустрічав. Тоді Білка і Стрілка розвернулися і полетіли назад, а провідна зірочка освітлювала їм шлях.

Цікаві факти про космос для дітей


Розповідаючи дітям про космос, не забувайте звертати їх увагу на різні цікаві та незвичайні факти. Наприклад, до 2006 року вважалося, що Сонячна система складається з 9 планет, однак сьогодні їх нараховують усього лише 8. Допитливий дитина обов'язково запитає, а чому Плутон більше не є планетою, такий же, як наша Земля?
При відповіді на це питання важливо пояснити дитині, що Плутон все так само є планетою, однак тепер він належить до класу карликових планет, що включає в себе 5 небесних тел. Статус Плутона як планети обговорювалося астрономами протягом 30 років, адже його діаметр менше діаметра Землі у 170 разів. У 2006 році Плутон був «виведений» з класу планет з-за своїх мініатюрних розмірів.
Крім того, всупереч загальноприйнятій думці Сатурн – не єдина планета з кільцями. Цікаво, що Юпітер, Уран і Нептун також має кільця, однак їх неможливо побачити із Землі.
Космос для дітей

Для вивчення теми «Космос» в групі дітей можна використовувати різні ігри-вікторини з відповідями на питання. Малюки дуже люблять змагатися, і прагнення відповісти швидше інших дозволить їм максимально повно вивчити тему. Нарешті, для закріплення знань можна подивитися наступні мультфільми про космос для дітей:

 • «Таємниця третьої планети»;

 • «Незнайко на Місяці»;

 • «Мавпи в космосі».


 • Також малюкам буде цікаво дізнатися про будову нашої сонячної системи.
  Читайте також
  Планети сонячної системи для дітей
  Планети сонячної системи для дітей
  Космос - велика загадка для дитини, як і для будь-якої людини, і навіть вченого. Тому планети так подобаються малюкам. Дорослим варто продумати, як
  Сонячна система для дітей
  Сонячна система для дітей
  Надовго зайняти маленьких чомучок і вгамувати їх прагнення до пізнання навколишнього світу і всесвіту, можна запропонувати дітям вивчення сонячної
  Мультфільми про космос
  Мультфільми про космос
  Людство зовсім недавно здійснила перший політ у космос, а мультиків на космічно-зоряну тематику знято вже чимало. У нашій статті ми розповімо про
  Вироби на тему
  Вироби на тему "Природа"
  Вироби на природне тему - важлива частина знайомства дитини з навколишнім світом, розширення його кругозору та розвитку уяви. Звичайно, найпростіше
  Вироби на тему
  Вироби на тему "Космос"
  Хлопчики різного віку дуже люблять майструвати вироби, особливо на космічну тему. Ось де є розгулятися фантазії і уяві. Адже так цікаво створювати
  Аплікація
  Аплікація "Ракета"
  Діти різного віку дуже люблять робити аплікації. Запропонуйте їм створити ракету, яка полетить в космос, паралельно розповідаючи про незвіданих