Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Заняття для дітей 3-4 років

18-09-2015, 21:24
7804
0
Заняття для дітей 3-4 років
Великий і самостійний трирічний карапуз не менше колишнього вимагає маминої уваги і турботи. Так, вже не потрібно міняти підгузник, збивати їжу блендером і годувати з ложечки. Але це все дрібниці, порівняно з тим завданням, яке постає перед батьками трьохлітки. Виховати гармонійну, всебічно розвинену особу, навчити мислити і аналізувати, робити свої висновки, розвивати допитливість, розширювати кругозір, сформувати навички взаємини з оточуючими – дуже важливо в цьому віці створити хорошу базу для подальшого навчання і розвитку малюка.

Основні завдання занять для дітей 3-4 років


Більшість триліток відвідують дошкільні навчальні заклади: дитячий садок або школу раннього розвитку – не настільки важливо. Там кваліфіковані фахівці грамотно і в доступній ігровій формі навчають крихт читання та основ рахунки , розвивають пам'ять , мислення, увагу, формують уявлення про навколишній світ і навички взаємин з друзями і дорослими. Але бувають ситуації, коли дитина з якихось причин не ходить в садок або школу, тоді батькам доводиться організовувати заняття з дитиною 3-4-х років будинку. Звичайно, вчити чадо в домашніх умовах набагато складніше, оскільки не всі мами і тата мають спеціальну педагогічну освіту і не знають, як правильно підійти до навчального процесу. Але усі ці проблеми можна вирішити, головне проявити трохи терпіння, наполегливості і слідувати простим правилам:

 • Розвиваючі заняття для дітей 3 років будинку повинні проводитися в ігровій формі та у дружній атмосфері.

 • Всі доручені завдання мають бути цікавими і посильними, а також виконуватись у присутності дорослих.

 • Всі старання повинні заохочуватися, дитина повинна бачити, як щиро радіє мама його перемогам.

 • Для занять повинно бути відведене спеціальне обладнання місце і підібрано відповідний час (бажано в першій половині дня).

 • Ні в якому разі не можна кричати і лаяти дитини, якщо він чогось не зрозумів або зробив неправильно. Така поведінка лише відіб'є у малюка бажання вчитися на довгий час.

 • Всього має бути в міру: пізнавальні, логопедичні, розвиваючі, творчі заняття для дітей 3-4-х років будинку повинні чергуватися, із заняттями з розвитку мовлення, важливі і фізичні вправи.


 • Види занять для дітей 3-4-х років


  В увазі психофізіологічних особливостей віку, заняття з дитиною 3-4-х років будинку повинні будуватися на чергуванні розумової, творчої та фізичної діяльності.
  Наприклад, план уроку може бути таким:

 • Насамперед потрібно провести розминку, для цього можна включити музику і зробити зарядку, пограти в м'яч, обов'язково зробити пальчикову гімнастику.

 • Далі мама може придумати сюжет заняття, наприклад, сьогодні до малюка прийшов у гості ведмедик і просить його допомогти назбирати ягід і грибів. Після такого вступу крихта сідає за свій столик і починає творити. Можна зліпити грибочки з пластиліну, можна намалювати або прикрасити заготівлю, діти старшого віку можуть зробити аплікацію.

 • Після того як крихта допоміг мишка, він може відправитися на казкову галявину збирати квіточки або камінчики, конструктор або пазл.

 • Далі можна познайомити дитини з такими поняттями, як «довгий і короткий», «великий і маленький», «високий та низький». Наприклад, запропонувати дитині побудувати для ведмедика з паличок дві доріжки: одну довгу, іншу коротку.

 • Темами подальших занять можуть також стати поняття «вузький і широкий», «близько і далеко», «ззаду - спереду - збоку» і т. д.

 • Наступного разу можна розповісти малюкові, що фрукти ростуть на деревах, а овочі – на городі. З овочів ми «варимо суп» і складаємо їх в каструльку, а з фруктів – «компот» – і кладемо заздалегідь вирізані картинки в графин. Такі знання, напевно, стануть в нагоді юним господиням.

 • Влітку заняття дитини 3-х років можна урізноманітнити водними процедурами та активними іграми на свіжому повітрі.

 • Щоб виховати доброго і чуйного дитини, потрібно вчити його любити і допомагати братам нашим меншим.
  Заняття для дітей 3-4 років
  Наприклад, дитинчата-тваринки втратили своїх мам – нехай малюк допоможе їм знайти один одного. До речі в процесі гри можна навчити дитину відрізняти диких і домашніх тварин.

 • Також поступово, в ігровій формі, можна вивчити букви та основи рахунку.

 • Якщо у дитини є проблеми з вимовою, потрібно розучувати з ним якомога більше віршів, пісень та скоромовок, читати і переказувати казки.

 • Цікаві заняття для дітей 3-4-х років можна організувати за допомогою рольової гри.
 • Читайте також
  Чим зайняти дитину 5 років будинку?
  Чим зайняти дитину 5 років будинку?
  Залишаючись з дитиною вдома у непогожий день, потрібно продумати, чим зайняти непосиду, адже хочеться провести час з користю для розвитку дитини, і в
  Арт-терапія в дитячому саду
  Арт-терапія в дитячому саду
  Сьогодні дуже популярно застосування арт-терапії для дітей, особливо в приватних і домашніх дитячих садках. Це має на увазі під собою заняття
  Як навчити дитину англійської мови?
  Як навчити дитину англійської мови?
  Сьогодні знати англійську мову не просто бажано, а вкрай необхідно! Межі міждержавних відносин стають все більш відкритими простим людям. Робота,
  Заняття для дошкільнят
  Заняття для дошкільнят
  В даний час далеко не у всіх батьків є можливість, а іноді і бажання віддати дитину в дитячий сад. Але це зовсім не означає, що з дошкільням не
  ФЕМП у другій молодшій групі
  ФЕМП у другій молодшій групі
  Формування елементарних математичних уявлень починається вже в дитячому саду, щоб при підготовці до школи, малюки мали загальні уявлення про самих
  Дитина в лікарні: як її підготувати і чим розважати в лікарні?
  Дитина в лікарні: як її підготувати і чим розважати в лікарні?
  У житті трапляється всяке, і ось одного разу лікар запропонував покласти малюка в лікарню. Знайдіть можливість підготувати його до перебування у