Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Динозаври для дітей

18-09-2015, 21:24
7804
0
Динозаври для дітей
Динозаври – доісторичні істоти, що населяли нашу планету мільйони років тому. Напевно, ваша дитина вже встиг познайомитися з деякими з них, переглядаючи книжки і мультики. Ось тільки, наскільки правильне уявлення про стародавніх жителів Землі склалося у крихти: чи він не боїться зустріти динозавра на вулиці або упевнений, що ці істоти вигадані?
Щоб розширити кругозір дитини і позбавити малюка від нічних кошмарів, буде краще, якщо про цих гігантських творах він дізнається із захоплюючої історії, розказаної батьками.
Розповіді про динозаврів для дітей повинні бути цікавими і пізнавальними, а, головне, доступними для маленької аудиторії. В простій формі мами і тата, повинні розповісти своєму чаду, використовуючи книги і мультфільми для дітей, про те, як вимерли динозаври, якими вони були, чим харчувалися, про їх звички і про інші особливості цих величезних рептилій.

Вивчення динозаврів для дітей


Багато цікавих фактів про динозаврів можна дізнатися з книг і пізнавальних фільмів для дітей. Однак для початку малюкові краще розповісти основні відомості про цих тварин.
Приблизно 230 мільйонів років тому, тобто задовго до появи людини, динозаври з'явилися на Землі, або «жахливі ящірки» якщо дослівно.
Ці тварини були воістину величезними, розміри деяких з них досягали 25 метрів в довжину і 6 метрів у висоту. Однак зустрічалися і крихітні ящери, з габаритами нашого індика. Наприклад, Компсогнат – самий маленький і швидкий хижак, який з-за невеликих розмірів нерідко ставав здобиччю своїх великих побратимів.
Динозаври для дітей
Найбільшим хижаком тієї епохи був Тиранозавр, у якого були величезні розміри і гострі зуби. Врятуватися від цього звіра було проблематично, оскільки, незважаючи на значні габарити, Тиранозавр бігав зі швидкістю 30 км на годину.
Разом з хижаками, в ті часи нашу планету населяли і травоїдні ящери, які харчувалися водоростями і листям чагарників.
Жили динозаври на суші у всіх частинах світла. Також відомо, що ящери несли яйця, обтягнуті шкірою.
Люди, дізналися про існування динозаврів завдяки дослідженням палеонтологів. Саме вони займаються розкопкою останків стародавніх мешканців. Скам'янілі кістки тварин вчені знаходять в скелях, пісках, глині на всіх материках нашої планети. Знайти цілий скелет динозавра – це невимовна удача для палеонтолога, іноді на це йдуть цілі роки.
Встановити точну причину зникнення гігантських рептилій вченим досі не вдалося. Одні вважають, що динозаври вимерли з-за різкої зміни клімату, інші – впевнені, що тварини отруїлися новими рослинами.
Історію походження і життя динозаврів можна доповнити оповіданнями для дітей про різних представників їх родини (а їх налічувалося понад 300 видів).
Динозаври для дітей

Динозаври для дітей

Динозаври для дітей

Динозаври для дітей

Динозаври для дітей

Динозаври для дітей

Динозаври для дітей

Динозаври для дітей

Динозаври для дітей


Щоб закріпити вивчений матеріал можна показати дітям пізнавальні фільми про давніх мешканців, наприклад:

 • «Похід динозаврів»;

 • «Чудо-юдо динозаври»;

 • «Крилаті монстри»;

 • «Морські динозаври».


 • Самим маленьким глядачам, напевно сподобаються мультфільми:

 • «Діномама»;

 • «Льодовиковий період»;

 • «Дінотопія»;

 • «Земля до початку часів»;

 • «Прогулянки з динозаврами»;

 • «Малюки Юрського періоду»;

 • «Абу. Маленький динозаврик».


 • Що стосується літератури, для розширення дитячого кругозору, можна поповнити домашню бібліотеку такими книжками:

 • «Динозаври. Перша енциклопедія»;

 • «Енциклопедія старожитностей. Динозаври»;

 • «Велика книга про великих динозаврів»;

 • «Небачені звірі»;

 • «Слідами динозаврів».


 • Дітям також буде цікаво дізнатися від вас про космос і сонячну систему.
  Читайте також
  Планети сонячної системи для дітей
  Планети сонячної системи для дітей
  Космос - велика загадка для дитини, як і для будь-якої людини, і навіть вченого. Тому планети так подобаються малюкам. Дорослим варто продумати, як
  Смішні скоромовки для дітей
  Смішні скоромовки для дітей
  Починаючи з однорічного віку можна розповідати малюкам коротенькі скоромовки, як забавлянки. Малюк вже зараз буде тренувати пам'ять, а пізніше, коли
  Як намалювати динозавра?
  Як намалювати динозавра?
  Ці давні мешканці планети сьогодні користуються підвищеним інтересом серед дітей, особливо хлопчиків. Звичайно ж, дитина неодмінно захоче намалювати
  Мультики для дітей 5-ти років
  Мультики для дітей 5-ти років
  Складно уявити дитинство без мультиків. Однак батьки повинні уважно підходити до їх вибору і керуватися не тільки перевагами малюка, але і його
  Мультфільми про космос
  Мультфільми про космос
  Людство зовсім недавно здійснила перший політ у космос, а мультиків на космічно-зоряну тематику знято вже чимало. У нашій статті ми розповімо про
  Як зробити з пластиліну динозавра?
  Як зробити з пластиліну динозавра?
  Загадковий світ динозаврів приваблює дітей всіх віків. І малюкові безсумнівно хочеться мати фігурку доісторичного гіганта для ігор. У нашій статті ми