Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Сонячна система для дітей

18-09-2015, 21:24
7342
0
Сонячна система для дітей

Малюкам старше 4 років стає надзвичайно цікаво все навколишній їхній простір. Саме в цьому віці більшість дітей починають «засипати» мам, тат, бабусь і дідусів нескінченними питаннями про те, що відбувається навколо. Пояснити маленьким дітям деякі явища буває досить складно, і батьки просто губляться в потоці нескінченних дитячих «Чому?».
Одним з найбільш цікавих малюків об'єктів стає зоряне небо. Якщо звернути увагу дитини на яскраві зірки і почати розповідати про Сонячній системі, ви зможете надовго захопити дитину і почути величезну кількість різноманітних питань.
Для самих маленьких дітей перші знання в галузі астрономії будуть стосуватися планет Сонячної системи. Саме про них вам належить розповісти дитині так, щоб зацікавити його. У даній статті ми поговоримо про те, як це зробити, щоб малюк зрозумів, що являє собою Сонячна система, і які об'єкти в неї входять.

Вивчення сонячної системи для дітей


Для вивчення Сонячної системи разом з дітьми вам необхідно підготувати модель. Деякі батьки купують готовий макет в магазині, інші ж воліють виготовити його самостійно. У будь-якому випадку, модель Сонячної системи повинна складатися з Сонця і великих небесних тіл, або планет. Поясніть дитині, що навколо Сонця в космосі рухаються 8 планет, одна з яких – це наша Земля. Крім неї, свою подорож по орбіті здійснюють Меркурій, Марс, Венера, Нептун, Уран і Сатурн.
Сонячна система для дітей


Ще 10 років тому відносили до планет і Плутон, однак сьогодні сучасні вчені вважають його лише великим небесним тілом. Для того щоб дитина швидше запам'ятав назви планет і їх порядок у Сонячній системі, можна скористатися наступною считалкой:
По черзі всі планети
Назве будь-який з нас:
Раз — Меркурій,
Два — Венера,
Три — Земля,
Чотири — Марс.
П'ять — Юпітер,
Шість — Сатурн,
Сім — Уран,
За ним — Нептун.

Розповідь про планети Сонячної системи для дітей можна побудувати наступним чином:
Люди вивчають планети з найдавніших часів. Всі вони рухаються навколо Сонця, і в тому числі наша Земля. Внутрішні планети земної групи розташовані ближче до Сонця. Вони мають тверду поверхню і високу щільність. У центрі внутрішніх планет знаходиться рідке ядро. До цієї категорії належать Земля, Венера, Марс і Меркурій.
Юпітер, Нептун, Сатурн і Уран знаходяться набагато далі від Сонця і значно перевищують за розмірами внутрішні планети, за рахунок чого їх називають планети-гіганти. Вони відрізняються від земної групи не тільки розмірами, але і будовою – вони складаються з газу, в основному водню і гелію, і не мають твердої поверхні.
Між Марсом і Юпітером розташовується пояс малих планет – астероїдів. Вони подібні планетам, але мають менші розміри – від кількох метрів до тисячі кілометрів. За орбітою Нептуна, в поясі Копейра, знаходиться Плутон. Пояс Копейра у багато разів ширше поясу астероїдів, але складається з малих небесних тел.
Крім того, навколо кожної планети постійно обертаються супутники. У нашої Землі всього один супутник – Місяць, а всього їх налічується понад 400. Нарешті, Сонячну систему борознять сотні тисяч малих небесних тіл, таких, як метеорити, потоки атомних частинок, комети і т. п.
Практично вся маса Сонячної системи - 998% - зосереджена в Сонці. За рахунок сили тяжіння всі об'єкти, включаючи планети, утримуються в Сонячній системі та обертаються навколо її центра. До того ж, більшість небесних тіл, що обертаються і навколо своєї осі.
Щоб наочно продемонструвати свою розповідь, покажіть малюкам документальний фільм про планетах Сонячної системи для дітей, наприклад, ВВС. Крім того, хлопцям можуть бути цікаві такі фільми, як:

 • «Затура: Космічна пригода»;

 • «Петька в космосі»;

 • «Гостя з майбутнього».


 • Сонячна система для дітей
  Любителям мультиків обов'язково сподобаються такі картини:

 • «Білка і Стрілка»;

 • «Таємниця третьої планети»;

 • «Космічні агенти»;

 • «Мавпи в космосі»;

 • «Незнайко на Місяці»;

 • «Мухнем на Місяць!».


 • Також можете розказати маленьким почемучкам про те, чому дме вітер , або чому ми бачимо небо блакитного кольору.
  Читайте також
  Планети сонячної системи для дітей
  Планети сонячної системи для дітей
  Космос - велика загадка для дитини, як і для будь-якої людини, і навіть вченого. Тому планети так подобаються малюкам. Дорослим варто продумати, як
  Космос для дітей
  Космос для дітей
  Тема космосу незвідана і не до кінця вивчена вченими і астрологами, що вже говорити про те, як цікаво це може бути для дитини, адже він такий
  Мультфільми про космос
  Мультфільми про космос
  Людство зовсім недавно здійснила перший політ у космос, а мультиків на космічно-зоряну тематику знято вже чимало. У нашій статті ми розповімо про
  Рецензія на книгу «Планета Земля» - Олена Качур
  Рецензія на книгу «Планета Земля» - Олена Качур
  Як влаштована наша планета? Що викликає різні природні явища? Як утворюються вулкани і льодовики, озера і моря? На ці та багато інші питання може
  Аплікація
  Аплікація "Ракета"
  Діти різного віку дуже люблять робити аплікації. Запропонуйте їм створити ракету, яка полетить в космос, паралельно розповідаючи про незвіданих
  Вироби до дня Землі
  Вироби до дня Землі
  День Землі - це свято проводиться в різні дні в різних країнах світу. У нас його частіше відзначають 22 квітня заходами за збереження світу і нашої