Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Планети сонячної системи для дітей

30-09-2015, 20:21
13352
0
Не можна сказати точно, в якому віці необхідно починати з дитиною вивчення планет сонячної системи. Адже все дуже індивідуально і залежить від здатності дитини даного віку сприймати інформацію. Розповідь про космосі повинен бути побудований на спостереженнях за зірками на нічному небі і читання адаптованої літератури.
У 4-5 років можна в ігровій формі познайомити малюка з невеликою кількістю інформації, купивши йому барвисту енциклопедію для дітей про планети сонячної системи. Дитина зможе візуально розрізняти по картинках різні світила, а з часом їх шукати розташування на небосхилі, якщо батькам вдасться його зацікавити.
Планети сонячної системи для дітей


Сонце
Так-так, малюк з подивом дізнається, що сонечко, яке зігріває його своїми промінчиками, насправді теж планета. Ось чому система названа сонячній, адже навколо нього обертаються всі інші небесні тіла. Недарма, всі народності, що проживали на нашій землі багато століть тому, шанували Сонце як божество, і давали йому різні імена – Ра, Ярило, Геліос. Поверхня самої гарячої планети 6000°С, і поблизу неї не може вижити ніхто і ніщо.
Планети сонячної системи для дітей


Меркурій
Розповідь про планету Меркурій для дітей може їх зацікавити тому, що рано вранці і відразу ж після заходу сонця, її можна побачити на небі неозброєним оком. Це можливо завдяки тому, що він знаходиться на відносно невеликій відстані від Землі, а також з-за його природного яскравості в ці години. За це своє унікальне якість планета отримала другу назву Ранкової зірки.
Планети сонячної системи для дітей


Венера
Виявляється, у Землі є сестра-близнюк, і це Венера – планета, цікава для дітей тим, що за своїм складом і поверхні вона багато в чому нагадує нашу планету, хоча добре вивчити її немає можливості через досить агресивної атмосфери навколо неї, і розпеченій поверхні, на якій можна буквально згоріти.
Венера - третій за яскравістю планета в системі та її поверхня виділяє вуглекислий газ і сірчану кислоту, а тому вона непридатна для життя, незважаючи на схожість з Землею.
Планети сонячної системи для дітей


Земля
Для дітей планета Земля сама зрозуміла, так як безпосередньо на ній живемо ми всі. Це єдине, населене живими істотами небесне тіло. За розміром вона третя за величиною, і має один супутник - Місяць. Також наша земля має самий різноманітний рельєф, помітно вирізняє її серед побратимів.
Планети сонячної системи для дітей


Марс
Планета Марс для дітей може асоціюватися з однойменною батончиком, але до солодощів вона не має ніякого відношення. Вченими було доведено, що колись Марс був живемо і завдяки космічним апаратам були знайдені підтвердження у вигляді застиглих річок, що текли тут. За свій колір Марс отримав назву червоної планети. Він розташований на четвертому місці по віддаленості від Сонця.
Планети сонячної системи для дітей


Юпітер
Для дітей планета Юпітер може запам'ятатися тим, що вона найбільша в Сонячній системі. На вигляд вона нагадує смугастий кулька, а на її поверхні постійно вирують бурі, виблискують блискавки і дмуть вітри швидкістю 600 км/год, що робить її дуже суворою, порівняно з Землею.
Планети сонячної системи для дітей


Сатурн
Знайома по картинках для дітей планета Сатурн схожа на капелюшок або кульку в смугастій спідниці. Насправді це ніяка не спідничка, а так звана система кілець, яка складається з пилу, каменів, твердих космічних частинок і льоду.
Планети сонячної системи для дітей


Уран
Дітям планета Уран може нагадати Сатурн, але тільки блакитного кольору і обідки навколо нього розташовані не горизонтально, а вертикально. У Сонячній системі ця планета сама холодна, адже температура на ній досягає -224°С.
Планети сонячної системи для дітей


Нептун
Ще одна гігантська крижана планета – це Нептун, яка для дітей асоціюється з повелителем морів, і в честь нього вона і названа. Нереальна швидкість вітру 2100 км/год робить її дуже страшною і суворою порівняно з нашої квітучої та теплої Землею.
Планети сонячної системи для дітей


А ось карликова планета Плутон не так давно була викреслена з Сонячної системи, з-за невідповідності своїх розмірів.
Планети сонячної системи для дітей
Читайте також
Сонячна система для дітей
Сонячна система для дітей
Надовго зайняти маленьких чомучок і вгамувати їх прагнення до пізнання навколишнього світу і всесвіту, можна запропонувати дітям вивчення сонячної
Космос для дітей
Космос для дітей
Тема космосу незвідана і не до кінця вивчена вченими і астрологами, що вже говорити про те, як цікаво це може бути для дитини, адже він такий
Мультфільми про космос
Мультфільми про космос
Людство зовсім недавно здійснила перший політ у космос, а мультиків на космічно-зоряну тематику знято вже чимало. У нашій статті ми розповімо про
Рецензія на книгу «Планета Земля» - Олена Качур
Рецензія на книгу «Планета Земля» - Олена Качур
Як влаштована наша планета? Що викликає різні природні явища? Як утворюються вулкани і льодовики, озера і моря? На ці та багато інші питання може
Вироби до дня Землі
Вироби до дня Землі
День Землі - це свято проводиться в різні дні в різних країнах світу. У нас його частіше відзначають 22 квітня заходами за збереження світу і нашої
Глобус своїми руками
Глобус своїми руками
Для того, щоб дитині було простіше і цікавіше вивчати наш світ, запропонуйте йому зробити саморобку у вигляді земної кулі - глобус. Розповімо, як