Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Як навчити дитину читати в 5 років?

11-10-2015, 17:18
2757
0
Як навчити дитину читати в 5 років?
Підготовка малюка до школи – це дуже відповідальний і складний період в житті, як дошкільника, так і його батьків. У сучасному світі вимоги до хлопців цього віку дуже великі: вони повинні мати уявлення про математику, мовлення, правопис і читанні. Як навчити дитину читати в 5 років, якщо він цього не вміє, - у цьому питанні допоможуть розібратися деякі методики по вихованню і навчанню карапузів. Проаналізувавши багато з них, хочеться відзначити ряд факторів, які успішно впливають на процес навчання читання.
На що слід звернути увагу?
Навчання дітей – це завжди дуже трудомісткий процес, що вимагає терпіння не тільки від педагогів чи батьків, але і від самих малюків. Всім відомо, що пізнавати щось нове завжди веселіше та цікавіше, якщо це захоплює і створені всі умови для гармонійного навчання. Тому якщо дитина до 5 років не вміє читати і не хоче цьому навчатися, то на це може бути декілька причин:

 • йому не зрозумілий сам процес;

 • карапузові не цікаво;

 • у малюка проблеми з вимовою звуків;

 • під час навчання на дитину кричать або його лають.


 • Усунувши ці причини, ви допоможете дитині швидше освоїти цю нелегку майстерність і підготуєте його до школи.

  Як правильно вчити читати дитини 5 років?


  Процес навчання можна розбити на кілька етапів, які дозволять поступово роз'яснити дитині схему читання.

 • Навчите дитину вимовляти звуки. Всім відомо, що вимова деяких букв відрізняється від їх вимови звуків. Після вивчення алфавіту у дітей виникають труднощі і вони ніяк не можуть зрозуміти, чому буква «М», в читанні вимовляється як «ем», а як «м». Це дуже важливий момент і тільки після його повного усвідомлення з малюком можна переходити до розриву.

 • Навчіть малюка «з'єднувати» букви. Як помічено педагогами, вчити дитину читати в 5 років самостійно буває досить складно. І полягає ця проблема в тому, що малюк не розуміє, як потрібно «з'єднувати» букви. Для цього придумана гра «Наздожени букву». Вона полягає в тому, що дитині пропонується склад, наприклад, «му», і проговорюється: «м» наздоганяє «у». Після цього виразно вимовляється: «му-му-му-у-у». З часом дитина навчиться сам проспівувати таким чином складу, проте обов'язково потрібно стежити, щоб це заняття не перейшло в звичку і малюк почав забувати про паузах між словами і реченнями.

 • Навчіть дитину складати склади. Навчити дитини в 5 років читати вдома допоможуть надруковані на аркуші букви з складеними з них складами, так і кубики з літерами або магнітна дошка з алфавітом. Дуже важливо, щоб малюк не тільки на слух сприймав букви і склади, але і бачив, як вони пишуться. Навчіть дитину складати почуті ним склади з кубиків, магнітів або просто підбирати картки із заздалегідь написаними поєднаннями букв.

 • Почніть читати прості слова. Щоб малюку було не так складно, придбайте книгу, в якій будуть представлені прості слова і фрази, зображені по складах. Причому починати потрібно зі складів, що починаються на тверді приголосні букви: «Н», «М» і т. д., далі ідуть глухі і шиплячі - «П», «Ч» і т. д. і тільки після цього склади, що починаються з голосних.

 • Користуйтеся яскравими, цікавими книгами. Після того, як дитина освоїла техніку читання, запропонуйте йому почитати його улюблені казки, вірші або оповідання.
  Як навчити дитину читати в 5 років?
  А щоб було цікавіше, купіть дитині нову книжку з його улюбленим твором, але з великими літерами, словами, розбитими по складах, і барвистими картинками. Такий подарунок «підігріє» інтерес до книги і допоможе привчити дитину як на 5 років, так і трохи старше, читати систематично.


 • Підводячи підсумок, хочеться відзначити, що процес навчання малюка читання не терпить поспіху. Тому не слід квапити дитину і змушувати його намагатися читати, якщо він не зрозумів, наприклад, як «з'єднувати» звуки. Потрібно розуміти, що чим цікавіше і «безболісніше» для малюка буде проходити навчання, тим швидше вона опанує майстерність і порадує батьків прочитанням нової книги.
  Читайте також
  Як навчити дитину читати по-англійськи?
  Як навчити дитину читати по-англійськи?
  Сьогодні в школах пред'являють особливо високі вимоги для дітей. Одним з них є вивчення одного або декількох іноземних мов. Англійська найчастіше є
  Як навчити дитину читати по складах в домашніх умовах?
  Як навчити дитину читати по складах в домашніх умовах?
  Сучасна шкільна програма першокласників передбачає, що дитина, приходячи до 1 класу, вже вміє читати, тому батьки часто починають готувати малюків
  Як навчити дитину читати по складах?
  Як навчити дитину читати по складах?
  Якщо ви не належите до числа батьків, які хочуть навчити читати сина або доньку ледь не з пелюшок, то оптимальним часом для навчання читання можна
  Як навчити дитину читати в 4 роки в домашніх умовах?
  Як навчити дитину читати в 4 роки в домашніх умовах?
  Оптимальним часом для навчання дитини читанню є вік 5-6 років. Однак враховуючи темпи розвитку сучасних дітей, не дивно, якщо ваш малюк захоче
  Склади для дітей
  Склади для дітей
  Між навчанням дитини буквах і навчанням читання є важливий момент - читання по складах. Не всім дітям він дається легко, так як в маленькому віці ще
  Як правильно навчити дитину читати?
  Як правильно навчити дитину читати?
  Класичним прийомом навчання читання завжди було зубрение окремих букв. Сьогодні такий спосіб вважається неефективним. Дитині набагато легше сприймати