Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Як навчити дитину читати швидко – 2 клас

18-10-2015, 20:13
3744
0
Як навчити дитину читати швидко – 2 клас
Навчання дитини читанню – питання досить тривалий і трудомісткий. Разом з тим, самі хлопчики і дівчатка практично завжди хочуть навчитися складати літери в слова, завдяки чому завдання значно полегшується. Сьогодні багато дітей, надходячи у перший клас вже вміють читати самостійно, проте, далеко не завжди володіють високою технікою читання.
Для того щоб добре засвоювати необхідну інформацію, дитина повинен не просто вміти прочитати текст, а зробити це швидко і впевнено. Без цієї навички неможливо досягти високого рівня успішності в період навчання в школі, а також повноцінно і всебічно розвиватися. У даній статті ми розповімо вам, як навчити дитину у 2 класі читати швидко і легко, щоб максимально повно освоювати досліджувані нею предмети.

2 клас – вчимося читати швидко


Багатьох батьків цікавить, коли дитину необхідно навчати швидкому читанню. Насправді, займатися цим можна вже тоді, коли ваш син або донька тільки навчаться читати самостійно, не вдаючись до допомоги дорослих. Більшість педагогів сходяться на думці, що оптимальний час для навчання малюка швидкому читанню – це 2 клас.
У дитячому віці освоїти будь-яка навичка простіше всього в жартівливій формі. Такі веселі ігри підкажуть вам, як навчити дитину-другокласника швидко читати:

 • «Вершки і корінці». Для цієї гри вам знадобиться довга непрозора лінійка. Закрийте половину рядки і запропонуйте прочитати текст тільки за «вершка» букв. Коли ваш син або донька буде добре справлятися з цим завданням, закрийте верхню половину букв і попросіть її прочитати текст «корінців».
 • Як навчити дитину читати швидко – 2 клас

 • «Справа наліво». Разом з дитиною спробуйте читати текст в зворотному напрямку. Така гра зазвичай дається дітям непросто, але приносить масу позитивних емоцій.

 • «Весела таблиця». Накресліть на аркуші паперу таблицю розміром 5 на 5 клітин і впишіть в кожну клітинку різні літери. Ви можете давати малюкові наступні завдання: прочитати всі букви у другому стовпці або третьої рядку, назвати всі голосні (приголосні), показати букву, яка стоїть згори або зліва від заданої. Крім того, в процесі гри можна придумати будь-які завдання, з якими може впоратися навіть дитина.
 • Читайте також
  Як навчити дитину читати швидко і правильно?
  Як навчити дитину читати швидко і правильно?
  Якщо ваш малюк успішно освоїв ази читання, тепер саме час зайнятися відпрацюванням техніки, щоб дитина не просто читав текст, а й робив це правильно
  Як навчити дитину читати по-англійськи?
  Як навчити дитину читати по-англійськи?
  Сьогодні в школах пред'являють особливо високі вимоги для дітей. Одним з них є вивчення одного або декількох іноземних мов. Англійська найчастіше є
  Як навчити дитину читати по складах?
  Як навчити дитину читати по складах?
  Якщо ви не належите до числа батьків, які хочуть навчити читати сина або доньку ледь не з пелюшок, то оптимальним часом для навчання читання можна
  Як навчити дитину читати в 4 роки в домашніх умовах?
  Як навчити дитину читати в 4 роки в домашніх умовах?
  Оптимальним часом для навчання дитини читанню є вік 5-6 років. Однак враховуючи темпи розвитку сучасних дітей, не дивно, якщо ваш малюк захоче
  Як навчити дитину швидко читати?
  Як навчити дитину швидко читати?
  Навчання дітей читання - досить тривалий і трудомісткий процес. А, коли дитина вже освоїть основні навички, постає інше питання - про його швидкості.
  Як правильно навчити дитину читати?
  Як правильно навчити дитину читати?
  Класичним прийомом навчання читання завжди було зубрение окремих букв. Сьогодні такий спосіб вважається неефективним. Дитині набагато легше сприймати