Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Як навчити дитину читати 6 років?

20-10-2015, 16:08
2629
0
Як навчити дитину читати 6 років?
Сучасні батьки навчають читання своїх дітей буквально з пелюшок. Для цього є абсолютно різні, але досить ефективні методики, які відмінно працюють при належній наполегливості з боку мами чи тата.
Але якщо з якихось причин дитина відмовляється від навчання, справа ускладнюється, адже чим ближче до школи, тим більшими навичками повинен володіти майбутній першокласник, а значить, справа батьків - як можна швидше навчити читати дитини 5-6 років.
Гарною підмогою для батьків дітей 6 років стануть посібника «Вчимося читати» або їм подібні. Дуже популярний буквар автора Н.С. Жукової, який максимально доступно допомагає дитині оволодіти непростий для нього наукою.

Як зацікавити дитину читати в 6 років?


Часто дитина 6 років не хоче вчитися читати, якщо їй приділяють мало уваги і взагалі не займаються з ним. Мама повинна з самого раннього віку зацікавлювати дитину друкованим словом, купувати йому яскраві барвисті книжечки і читати разом. З часом малюк полюбить щоденний ритуал прочитання казок і сам захоче навчитися читати.
Зазвичай, діти, які не опанували ази читання до шестирічного віку, мають слабку мотивацію для навчання. Завдання батьків – зробити її максимально ефективною. Для цього можна використовувати метод заохочень за виконану роботу, а також похвалу – адже вона означає дуже багато для підростаючої особистості.
Мама може провокувати дитини, щоб той сам захотів читати. Наприклад, любителям комп'ютерних ігор допоможе, якщо батьки відмовляться знайти в пошуковій системі потрібну йому гру, а будуть переконувати його, що він і сам може це зробити, досить лише навчитися читати.

Як швидко навчити дитину читати в 6 років?


Для того щоб за максимально короткий час навчити читати того, хто цього ніколи не робив, потрібно докласти чимало зусиль, адже часу до школи залишилося зовсім мало. Зовсім необов'язково, щоб дитина знала весь алфавіт, адже зараз його вчать поетапно:

 • Першими вивчаються і закріплюються голосні букви.

 • Потім йдуть дзвінкі приголосні, а потім шиплячі.

 • Після того як букви вивчені можна приступати до складання складів.

 • Коли дитина розібрався, як правильно з'єднувати букви, необхідно закріпити навичку на прочитанні всіляких складів, що складаються як з гласних, так і комбінованих.

 • Після того як малюк навчився читати будь-які склади, пробуємо читати найпростіші слова,
  Як навчити дитину читати 6 років?
  поступово переходячи до складних.


 • Ні в якому разі не можна підганяти дитину, лаяти його за нерозуміння, а тим більше підвищувати голос. Малюк від цього не стане розуміти, що від нього вимагається, а тільки замкнеться в собі і ускладнить процес навчання.
  Для оцінки результатів навчання, необхідно знати, як повинен читати дитина в 6 років. У цьому допоможе техніка читання. Зазначте одну хвилину, і нехай малюк читає нескладний текст. Так як до кінця першого півріччя 1 класу діти повинні читати близько 25 слів за хвилину, то для шестирічки цілком нормальним буде 10-15.
  Читайте також
  Як навчити дитину читати по складах в домашніх умовах?
  Як навчити дитину читати по складах в домашніх умовах?
  Сучасна шкільна програма першокласників передбачає, що дитина, приходячи до 1 класу, вже вміє читати, тому батьки часто починають готувати малюків
  Як навчити дитину читати по складах?
  Як навчити дитину читати по складах?
  Якщо ви не належите до числа батьків, які хочуть навчити читати сина або доньку ледь не з пелюшок, то оптимальним часом для навчання читання можна
  Як навчити дитину читати швидко – 2 клас
  Як навчити дитину читати швидко – 2 клас
  Більшість дітей, поступаючи в перший клас, вміють досить непогано читати, проте не завжди володіють хорошою технікою читання. У цій статті розповімо,
  Як навчити дитину читати в 5 років?
  Як навчити дитину читати в 5 років?
  Сьогодні багато сучасні діти до 5 років вже непогано вміють читати, або активно освоюють цю науку. Всьому виною вимоги для надходження в школу, де
  Як навчити дитину читати в 4 роки в домашніх умовах?
  Як навчити дитину читати в 4 роки в домашніх умовах?
  Оптимальним часом для навчання дитини читанню є вік 5-6 років. Однак враховуючи темпи розвитку сучасних дітей, не дивно, якщо ваш малюк захоче
  Як правильно навчити дитину читати?
  Як правильно навчити дитину читати?
  Класичним прийомом навчання читання завжди було зубрение окремих букв. Сьогодні такий спосіб вважається неефективним. Дитині набагато легше сприймати