Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Як навчити дитину читати по складах?

2-12-2015, 15:15
2035
0
Як навчити дитину читати по складах?
Уміння читати абсолютно необхідно кожній людині. Неможливо навіть припустити, що хтось у сучасному світі не володіє такими елементарними навичками. Читання книг, етикетки на товарах, інструкції до ліків або побутової техніки, серфінг у всесвітній мережі та багато-багато іншого просто неможливо без уміння розуміти текст.
Сучасні методики , навчальні читання, передбачають різний підхід, але жодна з них не ґрунтується на вивченні алфавіту, так як це було в нашому з вами дитинстві. Зараз вважається, що знати його зовсім необов'язково, на самому початку навчання читання, і це зайва інформація, яка перевантажує дитини.
В основному діти починають вчити спочатку голосні букви, а потім вже поступово приголосні. Після цього настає черга поєднання двох різних букв – це і є склади. На даному етапі багато батьки зупиняються, так як дитина не завжди розуміє те, що від нього вимагають.
Давайте ж розберемося, як легко навчити дитину читати по складах без шкоди для нервової системи батьків і самого малюка. До цього питання слід ставитися дуже відповідально, адже переучувати дитину буде вже набагато складніше, якщо мама буде допускати елементарні помилки.

Як швидко навчити дитину разом читати по складах?


Якщо ви не прихильники навчання малюка читання з пелюшок, то вік 4-5 років - оптимальний для початку навчання. Найголовніше, щоб настрій малюка і мами був позитивним.
На перших етапах нерозуміння уникнути не вдасться, а тому слід тримати себе в руках, не підвищувати голос, коли у дитини не виходить, а також не забувати його хвалити за найменші досягнення.
Батьки, які все ж не можуть розібратися, як навчити дитину правильно читати по складах, варто придбати буквар Н.С. Жукової, в якому дуже детально описано, яким чином букви з'єднуються в склади. Всілякі ілюстрації допоможуть маленькому почемучке розібратися в премудростях друкованого слова.
Тільки систематичні заняття здатні принести бажаний результат. Але все ж надмірно перевантажувати дитину не слід. Достатньо буде 15 хвилин в день приділити вивченню нового виду діяльності:

 • Спочатку дитина повинна добре запам'ятати основні голосні – А, У, О, И, Е, В. Малюкові слід як би співати їх за допомогою голосу. Крім читання і візуального запам'ятовування, бажано одночасно прописувати нові літери. Таким чином, ця інформація краще засвоюється і паралельно тренується рука для майбутнього листи.

 • Далі слідує вивчення приголосних Л, Б, М. Необхідно пояснити дитині, що вони читаються як Л, Б, М, а не ем, ел і Бе. Це дуже важливий момент, адже якщо учень запам'ятає ці звуки невірно, то і процес читання у нього не складеться.

 • Перед тим як приступати до вивчення приголосної або нової голосної літери, слід 5 хвилин приділити повторення того, що дитина вже вивчив. Це необхідно для закріплення в пам'яті вивченого матеріалу. Читання дитиною складів можливо тільки тоді, коли він знає букви, з яких складається даний склад.

 • Як навчити дитину читати по складах?
  Щоб дитина зрозумів принцип з'єднання букв при читанні, мама повинна пояснити йому наступне: читаючи склад МА, спочатку говоримо букву М і тягнемо її, неначе вона біжить до букви А. Це виглядає так М-М-м-м-А, як тільки дитина зрозуміє цей процес, подальше навчання читання піде набагато простіше.

 • Ні в якому разі не можна читати склад так: МА – це М і А, а разом буде МА. Дитину це збиває, і він забуває, про що йшла мова.

 • Як тільки юний читач навчиться швидко читати склади, що складаються з двох літер, тільки тоді слід приступати до прочитання більш складних складів, що складаються з трьох літер.
 • Читайте також
  Як навчити дитину читати по складах в домашніх умовах?
  Як навчити дитину читати по складах в домашніх умовах?
  Сучасна шкільна програма першокласників передбачає, що дитина, приходячи до 1 класу, вже вміє читати, тому батьки часто починають готувати малюків
  Як навчити дитину читати 6 років?
  Як навчити дитину читати 6 років?
  Якщо дитина до 6-ти років ще не опанував ази читання, то найімовірніше, що у нього досить слабка мотивація до навчання. І батькам варто звернути на
  Як навчити дитину читати в 4 роки в домашніх умовах?
  Як навчити дитину читати в 4 роки в домашніх умовах?
  Оптимальним часом для навчання дитини читанню є вік 5-6 років. Однак враховуючи темпи розвитку сучасних дітей, не дивно, якщо ваш малюк захоче
  Читання для дошкільнят
  Читання для дошкільнят
  Дитина дорослішає і ось настав час вчитися читати. З чого почати? Як правильно навчати дитину читанню та які методики при цьому застосовувати - про
  Склади для дітей
  Склади для дітей
  Між навчанням дитини буквах і навчанням читання є важливий момент - читання по складах. Не всім дітям він дається легко, так як в маленькому віці ще
  Як правильно навчити дитину читати?
  Як правильно навчити дитину читати?
  Класичним прийомом навчання читання завжди було зубрение окремих букв. Сьогодні такий спосіб вважається неефективним. Дитині набагато легше сприймати