Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Що має знати дитина в 6 років?

2-12-2015, 15:15
2463
0
Що має знати дитина в 6 років?
Як правило, до шестирічного віку у дитини вже накопичується певний багаж знань. Для надходження в школу проводяться всілякі тести в дитячому садочку вихователем, а потім і вчителем спільно з психологом, щоб обчислити ступінь готовності малюка до вивчення шкільних наук.
Давайте дізнаємося, що ж повинен знати дитина 6-7 років, і які прогалини в його утворенні потрібно заповнити, щоб до того часу, як сяде за парту, він багато знав і мав уявлення про навколишній світ.
Уміння малювати і писати
Дитина з раннього віку активно розвиває дрібну моторику і вже у віці трьох років непогано малює олівцями. Це вміння у всіх різний, і щоб дізнатися, що добре виходить у конкретного малюка, необхідно за ним поспостерігати. Для шестирічок нормою вважається:

 • Вміння правильно тримати пальчиками ручку і олівець, адже це безпосередньо впливатиме на якість письма.

 • Малюк повинен сам вміти провести рівні лінії, в тому числі і в складі фігур – трикутників, квадратів та інших.

 • Те ж саме стосується і різних ламаних і хвилястих ліній.

 • Вміння правильно розфарбувати предмет, рослина, тварина, а саме вибрати потрібні кольори.

 • Крім розфарбовування також важлива і штрихування лініями будь-якого замкнутого контуру, не виходячи за його межі.

 • Дитина до шести років вже може сам малювати простий будиночок, дерево, чоловічка і інші простенькі малюнки.

 • Крім малювання картинок дитині потрібно вміти якомога акуратніше писати друковані великі літери алфавіту, а також цифри. Бажано, щоб майбутній учень чітко бачив лінії й клітинки і намагався не виступати за їх межі – тобто був акуратним.


 • Слід уважно придивлятися до дій малюка від року до трьох, і помічати якою рукою він бере олівець або ложку. Адже якщо дитина ліворукий, а ми активно змушуємо його всі брати правою, з листом і малювання виникнуть проблеми.

  Знання дітей 6-7 років про навколишній світ


  До цього узагальненого поняття належать багато прості на наш погляд питання, які характеризують пізнавальну і запоминающую активність дитини. У дитини 6 років повинні бути наступні мінімальні знання:

 • Адреса (країна, місто, вулиця, номер будинку, квартири).

 • Прізвище та ім'я своє і батьків.

 • Склад сім'ї (брати, сестри, бабусі, дідусі по іменах).

 • Знати де і ким працюють батьки або мати уявлення, чим вони займаються.

 • Знання пір року, їх послідовність та основні ознаки, а також дні тижня.


 • Математичні пізнання
  Для успішного навчання дитина вже в 6 років повинен володіти певними знаннями і вміннями в області математики. Вони дуже прості, але дуже важливі для малюка.
  Звичайно ж, основне – це цифри. Дитина до шести років вміє називати їх від 1 до 10 за порядком і назад, а також знає, як вони виглядають.
  Грунтуючись на знанні цифр, малюк повинен вміти розставити картки з їх зображенням по порядку.
  Крім арифметики дитині потрібні і найпростіші знання геометрії, а це значить не плутати коло з квадратом, а трикутник з овалом.
  Чи повинна дитина читати?
  Сучасний темп життя і навчання дає нам величезну навантаження, вже починаючи з перших класів школи. Тому бажано, щоб прийшовши туди, дитина вже вмів непогано читати.
  Що має знати дитина в 6 років?
  Адже якщо він не буде володіти цим вмінням, йому доведеться в екстреному порядку мобілізувати свої сили, а також сили батьків, щоб не відставати від однокласників.
  Але якщо з певних причин навчитися читати не вийшло до вступу в перший клас, все одно майбутній учень повинен знати букви, розрізняти голосні і приголосні, а також уміти сполучати їх у склади.
  Ось такі нескладні, на перший погляд вимоги, що пред'являються шестирічками. І щоб зрозуміти, чи відповідає їм ваша дитина, спробуйте протестувати його, але без зайвого тиску. Якщо щось не виходить, то це зовсім не привід впадати в паніку, а керівництво до дії по наверстыванию упущеного.
  Читайте також
  Як влаштувати дитину в школу?
  Як влаштувати дитину в школу?
  З наближенням часу, коли дитину пора віддавати в школу, батьки починають всерйоз підшукувати кращий навчальний заклад для свого чада. Але вибравши
  Як підготувати дитину до школи – поради батькам
  Як підготувати дитину до школи – поради батькам
  Часто молоді батьки, які збирають свого малюка до школи вперше навіть не здогадуються, з чого починати ці важливі збори. Далі підкажемо, як
  Що має знати дитина в 5 років?
  Що має знати дитина в 5 років?
  У п'ять років діти вже достатньо розвинені, багато знають і вміють, і продовжують вбирати в себе нову інформацію, як губка. Як зрозуміти, чи
  Підготовка до школи - 6 років
  Підготовка до школи - 6 років
  Підготовка до школи - гостра тема для багатьох батьків. Головне все ж, це навчання дитини у невимушеній, ігровій формі, щоб не відбити у нього
  Як навчити дитину писати цифри?
  Як навчити дитину писати цифри?
  Навчання дитини письму - важливе і досить складне завдання. Від того, як швидко він навчитися писати цифри і літери акуратно і правильно буде
  Для чого потрібно знати алфавіт?
  Для чого потрібно знати алфавіт?
  Одним з етапів розвитку дитини є освоєння букв і вивчення алфавіту. І тут у батьків, та й у самих дітей, виникає питання, а чи треба вчити алфавіт і