Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Які фрукти можна дитині 8 місяців?

30-01-2016, 14:31
4385
0
Які фрукти можна дитині 8 місяців?
Кожній мамі хочеться як можна швидше урізноманітнити раціон крихітки смачними і надзвичайно корисними фруктами. І це одна з найпоширеніших помилок, якої припускаються батьки при введенні прикорму. Надмірна поспіх стає причиною не тільки кишкових розладів і алергічних висипань у малюка, але і категоричної відмови дитини від овочів і каш надалі.
Після численних досліджень і спостережень педіатри і дієтологи зійшлися на думці: фрукти краще включати в меню немовлят тільки після знайомства з основними стравами, тобто не раніше 6-8 місяців. Так само як і з іншими продуктами, робити це потрібно поступово, враховуючи сезонність, реакцію організму дитини і індивідуальні особливості. Але якщо говорити про те, які фрукти можна давати дитині 8-ми місяців в загальних рисах, то розставити пріоритети потрібно наступним чином.

Фрукти для дитини 8-ми місяців


У раціоні крихти, якому виповнилося 8 місяців, вже повинні бути смачні та корисні ласощі - фрукти.
Так, піврічній дитині можна сміливо включати в меню зелене яблучко. Це може бути зварене і подрібнене пюре домашнього приготування або куплене дитяче харчування в баночках. До 8-ми місяців, малюк може їсти пюре, приготовлене з свіжого яблука, а якщо у нього вже є хоча б парочка зубів, то в якості легкого перекусу йому можна запропонувати шматочок очищеного від шкірки фрукта.
Джерелом вітамінів і корисних елементів в цьому віці може стати груша. Вона благотворно позначається на роботі серцево-судинної і кровоносної системи, але при цьому протипоказана дітям, які страждають запорами. Знову-таки для знайомства з ласощами краще вибирати готові дитячі пюрешки, або ж приготовані за всіма правилами, страви домашнього виробництва.
Якщо 8 місяців маляті виповнилося влітку, коли в городі повно свіжих і безпечних овочів та фруктів, не можна позбавляти дитину такого ласощі як персики і абрикоси. Ці фрукти, які за змістом заліза і інших корисних речовин, в рази перевершують те ж яблуко, тому швидко усунуть проблему авітамінозу в дитячому організмі.
Також, говорячи про те, які фрукти можна давати дитині 8 місяців, не можна не згадати про бананах. Цей м'який, солодкий екзотичний фрукт послужить відмінним перекусом для маленького дослідника, заповнить запаси енергії і корисних речовин.
8 місяців самий час збагатити раціон малюка чорносливом.
Які фрукти можна дитині 8 місяців?
Звичайно, в тому випадку, якщо дитина не страждає розладами і рідким стільцем.
До кінця 8-го місяця можна порадувати малюка невеликою порцією сливового пюре або подрібненим шматочком дині.
Варто відзначити, що фрукти для дітей 8 місяців потрібно вибирати дуже ретельно. Краще, якщо це будуть плоди, вирощені на власній дачній ділянці або куплені у перевіреного продавця. Крім того, не забувайте, що добірні гарні фрукти, найчастіше містять більше шкідливих хімічних речовин, а маленькі з вадами - при всій своїй невзрачности можуть виявитися набагато безпечніше.
Читайте також
Раціон харчування дитини 8 місяців
Раціон харчування дитини 8 місяців
Раціон восьмимісячного малюка вже значно розширений, і навіть багатокомпонентні страви йому «по зубах». Далі розглянемо докладніше, чим годувати
Чим можна годувати дитину в 7 місяців?
Чим можна годувати дитину в 7 місяців?
З початком прикорму матусям хочеться нагодувати дитину безліччю фруктів і овочів, адже вони надзвичайно корисні і містять масу вітамінів. Але подібна
Харчування дитини в 11 місяців – меню
Харчування дитини в 11 місяців – меню
Харчування одинадцятимісячного крихти досить різноманітно, адже за п'ять місяців прикорму він встиг познайомитися з достатньою кількістю продуктів.
Які фрукти можна дитині 11 місяців?
Які фрукти можна дитині 11 місяців?
Фрукти є важливим джерелом багатьох мікроелементів, вітамінів, необхідних дитині для нормального розвитку організму, тому вони становлять невід'ємну
Меню дитини 7 місяців на штучному вигодовуванні
Меню дитини 7 місяців на штучному вигодовуванні
Малюк росте, і його організм потребує багато різних продуктів. Якщо малюк харчується сумішшю, решті його раціон повинен бути складений особливо
Зразкове меню дитини до 5 місяців на штучному вигодовуванні
Зразкове меню дитини до 5 місяців на штучному вигодовуванні
Як молодій мамі скласти раціон малюка, коли він тільки починає отримувати прикорм крім суміші? Нічого нового тут вигадувати не треба: існує