Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Режим дня дитини в 3 місяці

30-01-2016, 14:33
2164
0
Режим дня дитини в 3 місяці
Малюк з кожним днем зростає, радуючи оточуючих новими досягненнями. У цьому віці карапузи вже не так багато сплять, у них проходять шлунково-кишкові коліки і вони починають впевнено тримати голову. Режим дня дитини в 3 місяці мало чим відрізняється від розпорядку двомісячного малюка, і всі також включає в себе сон, годинник неспання і час годування.

Примірний режим дня дитини в 3 місяці: загальні рекомендації


Сон у дитини цього віку становить 15 годин на добу, з яких 9-10 припадає на нічний час. Однак не буде патологією, якщо ваш малюк в темний час доби буде спати менше 6 годин, т. к. педіатри вважають, що в цьому віці це нормально. Денний сон розбивається на три періоди від півтора до двох з половиною годин кожен.
Щодо харчування, режим дня малюка в 3 місяці не змінюється по відношенню з попередніми 30 днями, за винятком обсягу їжі, що з'їдається. У цьому віці дітям дається грудне молоко або адаптовану молочну суміш у кількості 800-850 мл. Харчування розбивається на 6 разів, одне з яких припадає на ніч. У сучасній медицині вважається, що оптимальним є варіант годування дитини за вимогою, однак, рекомендується дотримуватися схеми живлення через кожні 3-35 години. Це дозволить не тільки налагодити правильний режим дня малюку та його батькам, але і позбавить дитину від звички просити груди, коли він не голодний.
Режим дня малюка у 3 місяці під час періодів неспання ділиться на гігієнічні процедури і купання, прогулянки на свіжому повітрі, ігри і масаж або гімнастику. Батькам педіатри рекомендують заздалегідь продумати схему проведення процедур, щоб кожен день в певний час малюк, наприклад, гуляв на свіжому повітрі або грав. Це дозволить дисциплінувати дитину і допоможе йому швидше звикнути до запропонованого вами розпорядку.
Для складання свого режиму дня дуже зручно користуватися таблицею, розробленою лікарями, де відображено режим дня дитини в 3 місяці з погодинною розбивкою.
Режим дня дитини в 3 місяці


Як ви вже розумієте, всі діти індивідуальні, і якщо ваш малюк прокидається не в 8 годин ранку, а у 6 то це цілком допустимо. Можна, звичайно, змінити режим дня і спробувати укладати карапуза на нічний сон пізніше, але наскільки це буде допустимо потрібно вирішувати у кожному окремому випадку.
Основні принципи періоду неспання
Існує ряд правил, які потрібно дотримуватися при догляді за тримісячним малюком. Основні з них можна поділити на такі групи:

 • Гігієнічні процедури. Кожен день карапуза повинен починатися з умивання і чищення носа. Це допоможе не тільки прокинутися, але позбутися від засохлих кірочок на обличчі, а носик буде добре дихати.

 • Прогулянки на свіжому повітрі. Гуляти з малюком необхідно кожен день, якщо температура повітря не перевищує 35 градусів або стовпчик термометра не опускається нижче 10. При поганій погоді цілком допустимо виставити коляску на лоджію або балкон на 20-30 хвилин.

 • Купання карапуза. Купати дитину потрібно кожен день, причому в залежності від його характеру, цю процедуру можна здійснювати вранці або ввечері. Вода для купання повинна бути нагріта до 30-37 градусів, а саму процедуру рекомендується проводити не менше 15 хвилин.

 • Ігри та спілкування. У цьому віці дітям дуже подобаються різні музичні іграшки і брязкальця. Крім цього з дітьми необхідно розмовляти, розповідаючи про оточуючих предметах, і дозволяючи помацати їх.

 • Гімнастика і масаж. Фізичні навантаження роблять важливу роль в розвитку дитини. Вони не тільки зміцнюють м'язовий корсет, але і допомагають набагато швидше освоїти рухові навички. Комплекс вправ може проводитися в будь-який час доби і має тривати 15-20 хвилин.


 • Підводячи підсумок, хочеться відзначити, що режим дня для дитини 3 місяців повинен складатися з усіх обов'язкових пунктів. Однак у залежності від темпераменту дитини та розпорядку дня сім'ї, режим може змінюватися як в часовому форматі, так і в послідовності виконання вищевказаних процедур.
  Читайте також
  Режим дитини в 9 місяців – розпорядок дня
  Режим дитини в 9 місяців – розпорядок дня
  Кожен місяць режим підростаючого малюка дещо змінюється, адже місця для сну в його розкладі стає все менше, і приходить черга неспання і активного
  Режим дитини 8 місяців
  Режим дитини 8 місяців
  Дитина, привчена до режиму з дитинства, надалі стане більш організованим, пунктуальним, і врівноваженим, що, безсумнівно, так потрібно у дорослому
  Режим дитини в 2 місяці
  Режим дитини в 2 місяці
  У 2 місяці у вас навряд чи вийде встановити для дитини суворий погодинний режим, малюки самі вносять свої корективи. Однак приблизний графік повинен
  Режим дня дитини в 1 рік
  Режим дня дитини в 1 рік
  Режим дня відіграє величезну роль у підтриманні здорового способу життя та гарного самопочуття дитини. Перший рік малюка - це період, коли режим
  Режим дитини до року
  Режим дитини до року
  Перші місяці життя дитини - той період, коли виробляється режим дня, чергування сну, неспання, годування, ігор і прогулянок. У кожного малюка він
  Режим дитини в 4 місяці
  Режим дитини в 4 місяці
  Дитина в 4 місяці вже не просто лежить в ліжечку грудочку, він активно знайомиться зі світом і вчитися налагоджувати з ним зв'язок. Поступово