Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Дитина 9 місяців погано спить вночі

30-01-2016, 14:37
1860
0
Дитина 9 місяців погано спить вночі
Темний час доби необхідно для того, щоб дорослі і діти заповнювали свої сили під час сну. Але якщо дитина 9 місяців часто прокидається вночі, у мами накопичується втома, і їй стає складніше справлятися зі своїми обов'язками. Необхідно спробувати знайти вихід із ситуації, щоб нормалізувати сон малюка.
Те, що дитина 9 місяців погано спить вночі, не завжди означає, що в темний час доби він годинами нестямно кричить. Ситуація може бути кардинально протилежною – малюк спокійний, і просто не бажає спати, а хоче грати і проводити час з мамою і укласти його практично неможливо протягом кількох годин.
Для деяких діток поверхневий сон є нормою і так може тривати аж до трьох-п'яти років, але це швидше виняток з правил. Такий дитина і в 9 і в 18 місяців перевертається всю ніч і часто прокидається. Є кілька способів, які можна порекомендувати використовувати матусі, щоб поліпшити якість сну малюка.
Для боротьби з нічними пильнуваннями і істериками важливо зрозуміти причину, по якій малюк 9 місяців часто прокидається вночі. Адже іноді буває так, що усунувши, здавалося б, незначну проблему, ми несподівано отримуємо бажаний результат без особливих зусиль.
Перезбудження нервової системи
Основний фактор, який найчастіше впливає на якість сну – занадто висока активність дитини у вечірній час. Безглуздо думати, що чим більше енергії витратить малюк, тим сильніше він втомиться і буде міцніше спати.
Сім'ї необхідно кардинально переглянути свій спосіб життя, скасувати галасливі вечірки з гостями, а натомість віддати перевагу вечірнім прогулянкам. Навіть якщо дитина не дивиться телевізор, то все одно його присутність в кімнаті дратує зір і слух, напружуючи нервову систему, що згодом виливається в поганий сон.
Прийнято перед сном купати малюка в теплій ванні, але особливо збудливим дітям робити це не рекомендується, і краще буде час купання перенести на ранкові години. Час перед сном краще присвятити спокійним іграм, перегляду дитячих книжечок і прогулянок.
Голодний малюк
Для дітей на штучному вигодовуванні актуальним буде щільний вечеря. Адже якщо дитина голодна або хоче пити, то ні про яке міцному сні не може бути мови. Але не можна годувати вночі малюка, адже це велике навантаження на травну систему. Краще влаштувати йому ситне останнім годування, а вночі при крайній необхідності можна лише дати попити водичку.
Якщо немовля 9 місяців всю ніч смокче груди, то це теж не дуже добре. У нічний час він робить це не для насичення, а для заспокоєння, використовуючи маму замість соски. У такій ситуації після п'ятихвилинного смоктання слід акуратно витягнути сосок з рота дитини.
Переплутав час
Деякі мами дивуються, чому дитина 9 місяців погано спить і прокидається кожну годину, в той час як вдень він відмінно висипається.
Дитина 9 місяців погано спить вночі
Проблема полягає в тому, що в денний час для дитини відведено надто багато часу для сну.
За день малюк встигає відпочити, а до вечора починає гратися, і навіть якщо мамі вдається його укласти, сон буває нетривалим. Для таких малюків рекомендується зменшити час денного сну, і через деякий час його графік прийде в норму.
Для того, щоб дитина міцно спав всю ніч, потрібне свіже повітря в кімнаті з температурою не більше 22°С, щільно закриті штори, відсутність сторонніх шумів і улюблена матуся поруч.
Читайте також
Однорічна дитина погано спить вночі, часто прокидається
Однорічна дитина погано спить вночі, часто прокидається
До першого дня народження сон дитини часто нормалізується. Нервова система малюка стає міцнішою, а проблеми з животиком зазвичай відступають. Однак,
Дитина 8 місяців погано спить вночі
Дитина 8 місяців погано спить вночі
У 8-місячних малюків достатньо причин для неспокійного сну. Щоб батьки не розгубилися, і розуміли, що робити і чим допомогти дитині, вони повинні
Дитина 10 місяців погано спить вночі
Дитина 10 місяців погано спить вночі
Десятимісячний малюк може спокійно спати всю ніч. Якщо ж малюк нерідко прокидається ночами і плаче, це впливає на психологічну атмосферу в сім'ї,
Дитина 5 місяців погано спить вночі
Дитина 5 місяців погано спить вночі
У даній статті постараємося відповісти на одвічне питання багатьох матусь - чому в 5 місяців малюк погано спить вночі. Далі з'ясуємо основні причини
Дитина погано спить вночі, з чим це пов'язано?
Дитина погано спить вночі, з чим це пов'язано?
Чому дитина погано спить вночі? Практично кожен другий батько стикається з проблемою поганого сну у дитини. Однак, на думку медиків, така ситуація
Скільки повинна спати новонароджена дитина?
Скільки повинна спати новонароджена дитина?
Практично всіх молодих батьків хвилює питання, скільки повинна спати новонароджена дитина. Адже одним здається, що їх малюк спить ...