Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Дитина не спить вночі - що робити?

30-01-2016, 14:37
1443
0
Дитина не спить вночі - що робити?
Нерідко мами і тата опиняються в ситуації, коли їх новонароджена дитина не спить вночі або дуже часто прокидається і деякий час не може заснути. На жаль, іноді молоді батьки не можуть впоратися з цією проблемою протягом довгих декількох років. Як правило, в такій сім'ї виникає величезна кількість сварок і конфліктів, оскільки жінка буває дуже сильно стомлена і роздратована і нерідко зривається на своєму дружині .
Щоб такого не сталося, необхідно дотримуватися строгий режим дня і деякі інші корисні рекомендації, починаючи з перших днів життя малюка. У більшості випадків, якщо дитина не страждає серйозними хронічними захворюваннями, порушення сну виявляються наслідком неправильного поведінки мами і тата. У даній статті ми розповімо вам, що потрібно робити, якщо немовля не спить вночі і не дає своїм батькам висипатися.

Що робити, якщо грудної дитина довго спить вдень і не спить вночі?


Найпоширеніша проблема, з якою може зіткнутися молода сім'я, коли маленька дитина плутає день і ніч. У новонароджених малюків ще не налаштовані біологічний годинник, тому малюк може спати тоді, коли йому хочеться, а не тоді, коли цього хочуть батьки.
У результаті виникає ситуація, при якій днем, коли спить дитина, мама займається домашніми справами, а вночі вона не висипається з-за того, що не спить малюк. Щоб зрозуміти, скільки повинна спати ваше чадо в залежності від його віку, необхідно ознайомитися з наступною таблицею:
Дитина не спить вночі - що робити?


Як правило, в результаті підрахунків з'ясовується, що малюк спить вдень на 2-3 години довше, ніж йому потрібно, тому цілком природно, що він не хоче спати в нічний час доби. У такій ситуації дитину необхідно будити з денного сну, щоб до вечора він міг втомитися і спокійно заснути.
Найбільш часто батьки стикаються з тим, що їх немовля не спить вночі тоді, коли йому виповнюється півтора року. У цьому віці малюк повинен переходити на один денний сон тривалістю близько 25 годин. Тим не менш, це виходить далеко не у всіх дітей і батьків, тому дуже часто виникає ситуація, при якій дитина надто довго спить вдень і, отже, не хоче спати вночі.
Як допомогти дитині спокійно спати вночі?
Крім обов'язкового дотримання балансу денного і нічного сну, скористайтеся наступними порадами, які допоможуть дитині спокійно спати з вечора і до самого ранку:

 • приймати гостей і відвідувати людні місця слід тільки в першій половині дня;

 • у гарну погоду за 3 години до відходу до сну бажано погуляти на вулиці;

 • купати дитину слід щодня, за годину-півтора до сну. При цьому вода повинна бути досить прохолодною;

 • приблизно за 30-40 хвилин до сну дитини слід добре нагодувати;

 • нарешті, в дитячій кімнаті необхідно створити сприятливі умови для здорового сну. Температура повітря при цьому повинна складати близько 18-20 градусів, а вологість – приблизно 60-70%.


 • У рідкісних випадках батьки можуть зіткнутися з порушенням, коли немовля не спить ні вдень, ні вночі. Така патологія, безумовно, вимагає ретельного обстеження і в більшості випадків є симптомом серйозних захворювань. До них відносяться різні розлади нервової системи, підвищений внутрішньочерепний тиск, порушення дихання та інші недуги. Якщо ви насправді стурбовані станом здоров'я своєї дитини, негайно зверніться до лікаря.
  Читайте також
  Чому дитина не спить вночі?
  Чому дитина не спить вночі?
  Дослідної мамі не складно зрозуміти, чому дитина не спить вночі - у крихт є безліч причин для цього. Зовсім інша справа з дітьми постарше. Тут
  Дитина 8 місяців погано спить вночі
  Дитина 8 місяців погано спить вночі
  У 8-місячних малюків достатньо причин для неспокійного сну. Щоб батьки не розгубилися, і розуміли, що робити і чим допомогти дитині, вони повинні
  Скільки спить дитина в 3 місяці?
  Скільки спить дитина в 3 місяці?
  Малюки перших місяців життя стрімко ростуть, змінюються і їх потреби, в тому числі і у сні. Якщо новонароджені дитини постійно сплять, то режим
  Чому немовля не спить?
  Чому немовля не спить?
  Порушення сну у новонароджених дітей зустрічаються досить часто. Зазвичай це функціональні тимчасові відхилення, які швидко відновлюються. Але не
  Дитина погано спить вночі, з чим це пов'язано?
  Дитина погано спить вночі, з чим це пов'язано?
  Чому дитина погано спить вночі? Практично кожен другий батько стикається з проблемою поганого сну у дитини. Однак, на думку медиків, така ситуація
  Скільки повинна спати новонароджена дитина?
  Скільки повинна спати новонароджена дитина?
  Практично всіх молодих батьків хвилює питання, скільки повинна спати новонароджена дитина. Адже одним здається, що їх малюк спить ...