Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Скільки дитина повинна набирати вагу по місяцях?

30-01-2016, 14:37
7282
0
Скільки дитина повинна набирати вагу по місяцях?
У перший рік життя новонародженого малюка головним показником його нормального росту і повноцінного здоров'я є надбавка у вазі. Вперше масу тіла дитини вимірюють ще в пологовому будинку, через кілька хвилин після того, як він з'явиться на світ. У перший тиждень після пологів малюк втрачає близько 10% своєї ваги, однак, зовсім скоро він почне його набирати з подвоєною силою.
У даній статті ми розповімо вам, скільки ваги повинен набирати дитина в перші місяці життя, якщо він здоровий і добре їсть.

Скільки ваги набирає дитина в перший місяць?


Протягом першого місяця життя малюк тільки адаптується до нових умов. Маса його тіла постійно коливається. Відразу ж після народження дитина втрачає деяку частину своєї ваги, але через кілька днів починає його посилено набирати. Надбавка маси тіла за перший місяць життя новонародженого немовляти повинна скласти близько 600 грам.
Протягом першого місяця малюк повинен обов'язково добре їсти і спати. Сьогодні більшість матерів годують своїх дітей грудним молоком на вимогу і не можуть точно вказати, скільки молока малюк з'їдає за один прийом їжі. Між тим, якщо ваша дитина недостатньо додав у вазі за перший місяць, слід звернути на це увагу.
Новонароджені немовлята до виконання ним 1 місяця повинні їсти приблизно 8 разів на день, кожного разу випиваючи по 60 мл материнського молока або адаптованої молочної суміші. Якщо малюк з самого народження знаходиться на штучному вигодовуванні, перевірити, скільки грам суміші він з'їдає за один раз, не складе труднощів. Якщо ж ви годуєте дитину грудним молоком, кілька разів проведіть контрольне зважування, щоб зрозуміти, чи достатньо їсть дитина.
Якщо дитина дійсно з'їдає потрібну йому кількість молока, але при цьому його збільшення у вазі значно нижче норми, необхідно звернутися до лікаря-педіатра. Також обов'язково зверніть увагу лікаря, якщо вага вашого малюка сильно перевищує нормальні значення.

Скільки новонароджений повинен набирати у вазі за місяць?


В подальшому, з одного до шести місяців нормальна щомісячна надбавка маси тіла має становити близько 700-800 грам. Звичайно, кожна дитина росте і розвивається індивідуально, тому цей показник може трохи відрізнятися в обидві сторони. У цьому віці на здоров'я новонароджених малюків вказує вже не тільки те, скільки вони набирають у вазі за місяць, але й загальний стан, розвиток нових навичок, постійна активність і хороший міцний сон.
Якщо ваш новонароджений синок чи донька відмінно розвивається, багато спить і володіє всіма вміннями, доступними в його віці, але при цьому набирає трохи менше ваги, ніж належить, хвилюватися не варто. Деякі діти за своєю природою є «малоежками», і споживаної кількості їжі для них може бути цілком достатньо. Приблизно в 5 місяців маса вашого малюка має подвоїтися порівняно з його вагою при народженні. Між тим, у деяких ситуаціях це може відбутися в період з 3 до 7 місяців.
Після 6 місяців більшість дітей починає повзати. Оскільки діти дуже допитливі, дитина буде постійно проявляти фізичну активність, намагаючись дістатися до всіх цікавлячих його об'єктів. Крім того, з кожним місяцем життя малюк буде все менше і менше спати. Саме тому збільшення його ваги буде поступово скорочуватися.
Так, з 7 до 9 місяців малюк буде набирати щомісяця близько 500-600 грам, а з 10 місяців до року ще менше – в середньому, близько 400 грам.
Молоді батьки повинні щомісяця зважувати свого карапуза і відзначати збільшення маси тіла в спеціальному щоденнику. Скільки ваги повинен набирати дитина по місяцях, ви можете оцінити, використовуючи наступну таблицю:
Скільки дитина повинна набирати вагу по місяцях?


Звичайно, невеликі відхилення від норми в більшості випадків не свідчать про недостатність харчування малюка або серйозних захворюваннях. Якщо ж приріст крихти справді занадто малий або, навпаки, великий, слід звернутися до лікаря для проведення детального обстеження.
Читайте також
Скільки повинна з'їдати дитина в 2 місяці?
Скільки повинна з'їдати дитина в 2 місяці?
В будь-якому віці у крихт є певні норми харчування, яких повинні дотримуватися матусі. Але все це лише усереднені цифри, і бути може вашій дитині
Скільки повинен важити дитина в 1 місяць?
Скільки повинен важити дитина в 1 місяць?
Перший місяць життя малюка є вельми показовим у плані оцінки його здоров'я. Тому педіатр обов'язково відстежить надбавку у вазі і зростанні від
Надбавка у вазі у немовлят
Надбавка у вазі у немовлят
Збільшення ваги у немовляти – головний показник його росту і розвитку, тому лікарі і молоді мами приділяють цьому питанню настільки пильну увагу.
Скільки повинен з'їдати місячна дитина?
Скільки повинен з'їдати місячна дитина?
Молоді мами часто переживають з приводу харчування їх крихт: добре їсть малюк, чи вистачає йому молочка або суміші, нормальної чи жирності молоко, і
Якою повинна бути надбавка у вазі у новонароджених?
Якою повинна бути надбавка у вазі у новонароджених?
Процес догляду за новонародженим дитиною завжди пов'язаний з певними труднощами і тривогами. Молодим батькам непросто звикнути до своєї нової ролі,
Скільки повинен з'їдати новонароджений?
Скільки повинен з'їдати новонароджений?
Кожну маму хвилює здоров'я її дитини, його комфорт і гарний настрій. І, зрозуміло, базова потреба малюка - у харчуванні. І тут виникає питання, яке