Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Чому дитина плаче після купання?

30-01-2016, 14:39
570
0
Чому дитина плаче після купання?
Часто буває так, що малюк після водних процедур у ванночці влаштовує щоденні концерти, і це стає справжнім випробуванням для всієї родини. Щоб розібратися в цій ситуації і зрозуміти, чому дитина сильно плаче після купання, необхідно знати, що може викликати його праведний гнів.
Для загального заспокоєння варто сказати, що плач немовляти під час і після купання, особливо в перші 6 місяців – ситуація досить поширена, і боятися її не варто. Малюк підросте і все уладиться само собою.

Немовля плаче після купання – чому це відбувається? • Новонароджена дитина найчастіше плаче після купання , коли недосвідчені батьки і самі бояться цієї процедури. Невпевненість передається маляті і виникає замкнене коло – чим більше дитина кричить, тим більше напружуються батьки.

 • Основною причиною плачу після купання є голод. Звичайно ж, ніхто не буде купати дитину відразу після їжі і, як правило, купання передує вечірнього годування і сну. Голод у новонародженого не виникає поступово, він з'являється в один момент і веселий дитина через хвилину вже істерично вимагає своє і не заспокоїться, поки не отримає.

 • Друга причина того, чому дитина плаче після купання, це те, що в теплій водичці він розслаблюється і йому подобається цей стан. Деякі навіть засинають у ванночці. Але тут раптово цю ідилію порушують, його виймають з теплої води і переносять у більш прохолодну кімнату, а цей перепад температур зовсім не подобається дитині.

 • Малюк хоче спати і вередує практично завжди перед засинанням. Якщо це час, коли він втомився, накладається на час купання, то велика ймовірність, що після закінчення водної процедури малюк влаштує концерт і не заспокоїться, поки не засне.

 • Можливо, під час перших купань, в момент витягування малюка з ванночки сталася якась неприємна ситуація і дитина злякався . В подальшому він буде підсвідомо очікувати повторення і плакати.


 • Що робити якщо дитина плаче після купання?


  Чому дитина плаче після купання?
  Найголовніше – необхідно усвідомити, що нічого страшного з малюком не трапиться, якщо він буде деякий час плакати, адже він заспокоюється практично відразу, як тільки йому дають груди або пляшечку. Тому батькам потрібно без поспіху закінчити туалет дитини і спокійно приступати до годівлі.
  Добре діє метод, коли відразу після виймання з ванночки малюка не одягають, а деякий час носять загорнутим в пухнасте рушник. Це заспокоює дитини, як і присутність поруч рідної людини.
  Найчастіше малюк плаче після купання в певний час дня – в основному ввечері. Це означає, що процедуру потрібно перенести на ранкові або денні години.
  Читайте також
  Температура води для купання новонароджених
  Температура води для купання новонароджених
  Купання - один з найприємніших процедур догляду за новонародженим, яка приносить чимало задоволення і малюкові, і його батькам. Зробити купання
  Дитина плаче після купання
  Дитина плаче після купання
  Деяким батькам знайома ситуація, коли купання - процедура, покликана підготувати дитину до сну і заспокоїти, закінчується плачем. Чому дитина плаче
  Гамак для купання новонароджених
  Гамак для купання новонароджених
  Ринок дитячих товарів багатий засобами і пристроями для купання немовлят. Одним з них є, так званий, гамак, що представляє собою смужку тканини, що
  Підказки для безпечного купання
  Підказки для безпечного купання
  Прийняття ванни може бути забавою, спеціальний час, щоб розділити його з Вашим малюком . Це також час для застереження. Пам'ятайте ці підказки для
  Вчимо плавати новонароджену дитину
  Вчимо плавати новонароджену дитину
  Здавалася колись величезної дитяча ванночка для немовляти, вже до двох місяців стає йому тісною. І тут саме час зробити купання не ...
  Купання новонародженої дитини: допомога і рекомендації батькам
  Купання новонародженої дитини: допомога і рекомендації батькам
  Як перетворити процес купання в приємну процедуру і доставити новонародженому немовляті задоволення? Традиційне купання новонародженої дитини