Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Чому дитина зригує?

30-01-2016, 14:50
2469
0
Чому дитина зригує?
Досить часто, мами переймаються пошуком причини, і просто не розуміють, чому дитина зригує. Для того щоб розібратися з цим, необхідно розуміти, що таке «відрижка».
Під цим терміном звичайно розуміють викид з шлунка невеликої кількості їжі або ж слини, яка вже змішалася з шлунковим соком. Найчастіше даний момент є нормою для малюків грудного віку.
Як довго спостерігається зригування у малюків?
Часто молоді мами замислюються на тим, до якого віку у нормі зригують немовлята. Найчастіше, вже до 3-4 місяця життя кількість зригувань за день різко зменшується, а до 6-7 місяців, вони повністю зникають. Їх наявність в більшому віці є ознакою патології у малюка.
Які причини зригувань у немовлят?
Для того, щоб зрозуміти, чому дитина часто і багато зістрибує, необхідно знати причини, за якими і відбувається повернення їжі. Найчастіше це:

 • Банальне переповнення шлунка крихти повітрям або молоком. Перший варіант спостерігається при штучному вигодовуванні, коли дитина разом з молоком з пляшечки, заковтує багато повітря. Соски з антиколиковыми клапанами трохи поліпшують ситуацію, але не позбавляють від заковтування повітря на 100%. Другий варіант - переповнення молоком, частіше спостерігається при грудному вигодовуванні, коли за гарної лактації малюк просто переїдає.

 • Слабкість м'язового апарату, який утримує клапан, який перекриває перехід стравоходу в шлунок. Зазвичай він починає нормально функціонувати тільки до року.

 • Наявність патологій, прикладом може послужити звуження стравоходу. В такому випадку, їжа не може нормально надходити в порожнину шлунка і частина її затримується в стравоході. При його переповненні відбувається зригування. У таких випадках, з'їдена малюком їжа, має свій первісний вигляд і абсолютно не має запаху, що говорить про те, що вона не встигла потрапити в шлунок. Наявність даної патології і є найпоширенішою причиною, чому дитина зригує після годування.

 • У рідкісних випадках, зригування може бути наслідком алергії на штучну суміш.

 • Недолік травних ферментів пояснює, чому дитина зістрибує сирком.
  Чому дитина зригує?
  В таких випадках проблема вирішується призначенням ферментативних препаратів.


 • Як самостійно відрізнити зригування від блювоти?
  Часто мами спостерігають таку ситуацію, коли їх дитина зістрибує фонтаном, і не розуміють, чому це відбувається. Швидше за все, це блювання. При цьому явище спостерігається скорочення мускулатури шлунка, чого не відбувається при відрижці. Малюк широко відкриває рот і витягує голову вперед. В такому випадку мамі краще всього звернутися до лікаря.
  Читайте також
  Дитина відригує
  Дитина відригує
  Кожен батько стикається з цією проблемою. Що є нормою при відрижці малюком їжі, і як часто воно допускається? Про все це детальніше розповімо в нашій
  Чому дитина часто зригує?
  Чому дитина часто зригує?
  Грудної дитина відригує їжу при порушенні правил його годування. Батьки часто не розуміють, яку кількість їжі слід давати одноразово малюкові і чого
  Чому новонароджена дитина гикає?
  Чому новонароджена дитина гикає?
  Довгоочікуваний малюк доставляє своїм щасливим батькам радість та нескінченні турботи. Серед них гикавка деколи стоїть не на останньому місці.
  Зригування у новонароджених
  Зригування у новонароджених
  Організм маленького, тільки що народженої людини, можна порівняти з нерозпустившоюся бутоном. Він ще до кінця не сформований, багато процеси в ньому
  Чому дитина зригує після годування?
  Чому дитина зригує після годування?
  Вашому малюку всього кілька днів від народження і попереду ще дуже довга дорога сумнівів, безсонних ночей, нових відкриттів. Одне з перших, і не дуже
  Чому дитина відригує фонтаном?
  Чому дитина відригує фонтаном?
  У процесі годування новонародженого, незалежно від того, харчується він штучними сумішами або винятково грудним молоком, можуть виникати ...