Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Масаж для новонароджених

30-01-2016, 14:50
594
0
Масаж для новонароджених
Для того щоб дитина активно розвивався, вчасно освоював нові рухи і отримував навички, йому дуже корисний масаж. Добре, якщо на протязі першого року життя малюк пройде кілька курсів загальнозміцнюючого масажу під керівництвом спеціально навченого людини, кожен з яких триватиме 10 днів. Після цього потрібно зробити 2-3 місяці перерви.
Але крім цього, обов'язково проводити масаж новонародженим в домашніх умовах. Він чудово позначається на стані всього організму, адже під час сеансу кров приливає до массажируемому місцем, посилюючи в ньому всі обмінні процеси. Малюки починають раніше тримати голівку, активніше навчаються перевертатися на животик і прагнуть пізнавати світ.

З якого віку можна проводити масаж немовлятам?


Якщо немає яких-небудь особливих показань, то масаж в умовах дитячої поліклініки не призначається раніше 2-3 місяців. Вдома ж його можна починати робити, коли дитині виповниться 3 тижні і вже заживе пупкова ранка.

Коли можна і потрібно робити масаж новонародженому?


Найкращий час для сеансів масажу – тоді, коли малюк не спить і у нього гарний настрій. Якщо ж час настав, а дитина вередує, то заняття краще відкласти на більш вдалий момент. Бажано виробити певний графік – так буде зручно і мамі, і звичніше для малюка.
Зазвичай всі фізичні вправи, в числі яких і масаж, проводяться в ранкові або денні години. Деякі дітки стають дуже активними після занять, але більшість невдовзі засинає. Не варто робити його перед нічним сном, адже реакція дитини може бути непередбачуваною.
Після останнього годування повинно пройти не менше години, але і перед їжею не варто затівати заняття масажем, адже дитина не зможе розслабитися, а буде активно протестувати, вимагаючи їжі.

Масаж для новонароджених
Як правильно робити масаж новонародженому?


Масаж для новонароджених, як і будь-який інший, проводиться рухами знизу вгору на кінцівках і від центру до периферії на тілі. Всі рухи, особливо на перших порах, повинні бути легкими, погладжують. Більш активні способи варто залишити професіоналам. В домашніх умовах слід обмежитися простими рухами.
Дитину потрібно роздягнути повністю, а якщо в кімнаті холодно почергово розкривати масажовану область, а потім закутати знову.

Техніка масажу новонародженому


Масаж новонародженої дитини проводиться з застосуванням технік погладжування і скручування. Якщо з першим все зрозуміло, то скручування, являють собою легкі рухи, як при вичавлюванні білизни. Також використовується легка розтяжка.
Мамі варто проконсультуватися з лікарем, який масаж робити новонародженому. Зазвичай це нескладні маніпуляції, не займають більше 10 хвилин.
Ніжки
Погладжуючими круговими рухами, починаючи від пальчиків по напрямку до стегна, опрацьовується кожна ніжка по черзі знизу вгору, кілька підходів. Потім мама великим пальцем натискає на ступню біля пальчиків – вони рефлекторно підтискають. Після цього палець ведеться вниз до п'ятки, і пальчики розтискаються знову.
Масаж для новонароджених

Масаж для новонароджених


Ручки
Кожну ручку розтирають від кисті до плеча, після чого злегка струшують. В долоньку малюка вставляють свій великий палець і масажують за годинниковою стрілкою.
Масаж для новонароджених

Масаж для новонароджених


Торс
Коли малюк лежить на спинці, йому погладжують грудну клітку від центра до боків, також роблять і зі спинкою, у положенні дитини на животі. Живіт масажують по колу м'якими рухами.
Масаж для новонароджених

Масаж для новонароджених


Особливу увагу потрібно приділити області плечей і шийці. Їх м'яко розтирають і погладжують. На завершення масажу беруть дитину за ручки і роблять прийом «обнімання», коли ручки схрещуються до упору.
Масаж для новонароджених

Масаж для новонароджених


Пізніше, коли дитина стане старшою, додають «їзду на велосипеді», підтягування за ручки, до положення напівсидячи і деякі інші. З часом вправ стає більше, вони стають більш складними, але діти від них залишаються в захваті.
Читайте також
Масаж при дисплазії кульшових суглобів
Масаж при дисплазії кульшових суглобів
Дисплазія кульшових суглобів - одна з найбільш часто зустрічаються ортопедичних проблем у дітей. Одним із складових лікування є масаж. Звичайно,
Масаж при кривошиї у новонароджених
Масаж при кривошиї у новонароджених
Кривошиї у новонароджених називають патологію шийного відділу, що виражається в нахилі голови в один бік. Звичайно, такий стан потребує корекції і
Масаж для місячної дитини
Масаж для місячної дитини
Будь-який вид масажу (профілактичний, лікувально-профілактичний, лікувальний) слід робити після досягнення дитиною місячного віку. Раніше починати
Як правильно робити дренажний масаж дитині?
Як правильно робити дренажний масаж дитині?
Про користь масажу сьогодні знають всі. Однак слід пам'ятати, що існують різні його види. Наприклад, у разі застуди або бронхіту у якості допоміжного
Долучаємо дитину до гімнастики
Долучаємо дитину до гімнастики
Автор: Мамуля Починаючи з п'ятого місяця , ускладнюється масаж і гімнастичний комплекс! Гімнастика для малюків 1.
Долучаємо дитину до гімнастики - гімнастика для малюка | Здоров'я малюка
Долучаємо дитину до гімнастики - гімнастика для малюка | Здоров'я малюка
Починаючи з п'ятого місяця , ускладнюється масаж і гімнастичний комплекс! Гімнастика для малюків 1. Укладіть малюка на спину і