Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Коли можна купати новонародженого?

30-01-2016, 14:52
1151
0
Коли можна купати новонародженого?
Перше купання новонародженого дитини стає справжнім ритуалом для всієї родини. Молоді батьки дуже турбуються про те, як відреагує маля на водні процедури, тому найчастіше перше знайомство з водою проходить разом з бабусями, а часом і дідусями. Адже від першого купання залежить, як надалі дитина буде ставитися до водних процедур. Далі ми розглянемо, коли можна починати купати новонародженого дитини і особливості цієї процедури.


Коли краще купати новонародженого малюка?Питання часу початку першого купання для молодих батьків дуже важливий. Хтось вже в пологовому будинку намагається обмити тіло малюка в умивальнику, а хтось навіть приїхавши додому намагається почекати з купанням. Головною перепоною до початку знайомства з водою є незаживший пупок. Єдиної думки з цього приводу немає. Одні педіатри вважають, що слід дочекатися, щоб пуп зажив, а інші кажуть, що якщо купати дитину в кип'яченій воді і відварі трав, то можна це робити в перші дні після виписки з пологового будинку.
Час доби для купання вибирають батьки. Найчастіше процедура купання проводиться ввечері перед сном, адже розслаблююча тепла водичка з відварами трав заспокоює нервову систему дитини і сприяє хорошому сну.


Як правильно починати купати новонародженого?

 • Думаємо, не варто говорити про те, що ванна повинна бути ідеально вимита.

 • Температура повітря в кімнаті, де буде проводитися процедура, не повинна бути нижчою за 24 o С.

 • У ванночку встановлюється спеціальна гірка для купання , на яку покладуть малюка, щоб його личко не потрапило під воду.

 • Дуже важливо, що перший місяць малюка слід купати в кип'яченою воді і відварі трав. Вже з другого місяця воду можна не кип'ятити, але відвари слід продовжувати готувати. Для приготування відварів трав найчастіше використовують ромашку, календулу, череду, м'яту і подорожник.

 • Не слід використовувати мило і шампуні до 1 місяця, потім можна вибирати дитячі, але використовувати їх не частіше 1 рази в тиждень.


 • Перед купанням обов'язково потрібно виміряти температуру води і переконатися, що вона 35-36o С. Перш ніж опустити малюка в водичку його слід загорнути в пелюшку, щоб він не злякався. Спочатку у воду занурюють ніжки дитини і спостерігають за його реакцією, якщо він не висловлює невдоволення, то його поступово укладають на гірку.
  Під час купання з немовлям потрібно розмовляти, гладити його, поливати водою груди. Малюк повинен зрозуміти, що водні процедури приносять радість і задоволення. Процедура першого купання не повинна перевищувати 10 хвилин, потім тривалість можна поступово збільшувати, доводячи до 30 хвилин.
  Після купання новонародженої дитини слід загорнути в теплий махровий рушник або спеціальну пелюшку з капюшоном. Після купання діти зазвичай їдять з великою охотою і сплять довше і спокійніше звичайного.


  Коли не рекомендується купати новонародженого?
  Нам багато чого відомо про позитивні сторони водних процедур для дітей. Це і гартує, і заспокійливу дію, підвищення імунітету. А тепер подивимося, коли не можна купати новонародженого?
  Коли можна купати новонародженого?


 • Звичайно, суворо забороняється купати малюка, якщо він застуджений, а тим більше з високою температурою, адже це може погіршити його стан.

 • Гнійничкові захворювання шкіри теж є протипоказанням для купання.

 • Наявність мокнучих ран теж не дозволяє купати дитину.
 • Таким чином, якщо підходити до купання новонародженої дитини правильно, то малюк і в подальшому житті не буде боятися води, а після купання йому забезпечені хороший апетит і сон. Крім того, гартуюча дія водних процедур допоможе йому вирости міцним і здоровим.
  Читайте також
  Марганцівка для купання новонароджених
  Марганцівка для купання новонароджених
  Рекомендація купати новонародженого з марганцівкою не старіє, незважаючи на те, що не всі лікарі з нею згодні. Як правильно приготувати ванну з
  Як часто купати новонародженого?
  Як часто купати новонародженого?
  Купання - дуже приємна і корисна для малюків частина щоденного моціону. При правильній організації воно буде сприяти заспокоєнню малюка перед сном. У
  Як правильно купати новонародженого?
  Як правильно купати новонародженого?
  Здавалося б, що може бути простіше, ніж викупати дитину. Однак у випадку з новонародженим цей процес обростає масою нюансів, які повинна знати молода
  Трави для купання новонароджених
  Трави для купання новонароджених
  Купання новонародженого - одна з найприємніших процедур догляду за малюком. А можна її зробити ще корисніше, розводячи у ванній наполягатиме трав,
  Підказки для безпечного купання
  Підказки для безпечного купання
  Прийняття ванни може бути забавою, спеціальний час, щоб розділити його з Вашим малюком . Це також час для застереження. Пам'ятайте ці підказки для
  Купання новонародженої дитини: допомога і рекомендації батькам
  Купання новонародженої дитини: допомога і рекомендації батькам
  Як перетворити процес купання в приємну процедуру і доставити новонародженому немовляті задоволення? Традиційне купання новонародженої дитини