Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Дитині 5 місяців - розвиток, вага і зростання

30-01-2016, 15:55
1486
0
Дитині 5 місяців - розвиток, вага і зростання
Молоді батьки бачать, як активно розвивається новонароджений. Мамам важливо знати, які зміни характерні для малюків того чи іншого віку. Це допоможе стежити за розвитком дитини. Також зріст, вага - параметри, які будуть щомісяця цікавити педіатра. Всі діти різні, тому не варто очікувати, що дитина буде повністю відповідати певним нормам. Але помітивши відхилення, можна проконсультуватися з лікарем і при необхідності вчасно вжити заходів. Тому корисно ознайомитися з інформацією про розвиток, вазі і зростанні дитини 5 місяців.
Навички та вміння
Дитина все більше проявляє рухову активність. Для карапуза на даному етапі характерні такі вміння:

 • повертається зі спини на животик;

 • піднімає голову;

 • тягнеться до предмета цілеспрямовано, може захопити його;

 • повертає голову на голос близьких;

 • белькоче.


 • Малюк проявляє радість у відношенні всіх людей. Він поки що не боїться чужих, бо починає показувати своє пожвавлення при вигляді будь-якого дорослого. Така реакція нормальна і є важливим показником правильного розвитку малюка 5 місяців.
  Мама може помітити, що дитина з задоволенням слухає музику, радіє музичних іграшок. Корисно співати дитині пісні. Робити це треба протяжним тихим голосом. Через час він звикне заспокоюватися під мамин спів.
  Малюки добре відчувають інтонації, тому батьки повинні говорити м'яко, ніжно, не лаятися і не грубіянити один одному. Спілкуючись з карапузом потрібно частіше називати його по імені. Також дітки активно спостерігають, як батьки переміщуються по кімнаті.
  Деякі карапузи вже намагається сидіти, вставати, повзти по підлозі. У діток змінюється режим, вони менше сплять, скорочується кількість годувань. Вважається, що до 6 місяців малюк повинен отримувати лише грудне молоко або суміш. Але бувають ситуації, коли прикорм вводять раніше. Це вирішується у кожному випадку індивідуально. Таку рекомендацію повинен дати лікар.
  В цей час мама може турбуватися з-за того, що дитина відволікається при прийомі їжі. Це особливість віку, до якої доведеться звикнути. Також в цей період дитина виявляє цікавість до дорослої їжі, може схопити що-небудь з батьківського тарілки.

  Зріст і вага дитини 5 місяців


  Ці показники відрізняються у різних малюків, так як на них впливають багато факторів. Але існують усереднені значення, на які орієнтуються педіатри при оцінці розвитку немовляти. Ці показники представлені в спеціальних таблицях. Тому будь-яка мама може самостійно порівняти результати вимірювань з прийнятою нормою.

  Зріст дитини до 5 місяців у середньому 64-68 див. Але можуть бути відхилення в обидві сторони. До того ж важливо точно проводити вимірювання, щоб отримати правильний результат.
  Набір ваги в 5 місяців – черговий питання, що хвилює батьків. Відповідність маси тіла нормі можна також уточнити в таблицях. Малюк повинен важити 74-78 кг. Але багато здорові карапузи не відповідають цим нормам. Для хлопчиків нормальним буде вважатися результат 61-83 кг, а для дівчаток 59-78 кг. Тому поняття норми ваги дитини 5 місяців вельми умовно.
  Відхилення від табличних значень пояснюються різними причинами:
  Дитині 5 місяців - розвиток, вага і зростання


 • особливості генетики;

 • параметри при народженні;

 • особливості годівлі;

 • стан організму, здоров'я.


 • Якщо маму турбують якісь невідповідності нормам, то потрібно відвідати з дитиною лікаря. Доктор зможе розібратися в ситуації. Необхідно оцінювати стан дитини, його апетит, активність. Якщо малюк почуває себе нормально, проблем зі здоров'ям не виявлено, то немає приводу хвилюватися.
  Читайте також
  Скільки повинен важити дитина в 7 місяців?
  Скільки повинен важити дитина в 7 місяців?
  Прямий показник здорового і правильного розвитку малюка - вимірювання ваги у діток до року. Далі розглянемо, яким повинен бути вага малюка семи
  Вага дитини 7 місяців
  Вага дитини 7 місяців
  Вага дитини стає чи не головним критерієм оцінки здоров'я дитини на першому році життя. Особливо цінна інформація про щомісячну надбавку. Докладніше
  Зростання дитини в 3 місяці
  Зростання дитини в 3 місяці
  Стрибок у зростанні у немовлят відзначається в перші півроку життя. Вже до трьох місяців свого життя малюк встигає не раз змінити свої одежинки на
  Скільки повинен важити дитина в 1 місяць?
  Скільки повинен важити дитина в 1 місяць?
  Перший місяць життя малюка є вельми показовим у плані оцінки його здоров'я. Тому педіатр обов'язково відстежить надбавку у вазі і зростанні від
  Таблиця розвитку дитини до 1 року
  Таблиця розвитку дитини до 1 року
  Від народження і до року малюк проходить неймовірно довгий для нього шлях фізичного розвитку і становлення психіки. Батьки уважно стежать за
  Якою повинна бути надбавка у вазі у новонароджених?
  Якою повинна бути надбавка у вазі у новонароджених?
  Процес догляду за новонародженим дитиною завжди пов'язаний з певними труднощами і тривогами. Молодим батькам непросто звикнути до своєї нової ролі,