Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Розвиток дитини 9 місяців

30-01-2016, 15:55
972
0
Розвиток дитини 9 місяців
Щоб дитина повноцінно розвивався, йому необхідні не тільки розвиваючі ігри та заняття, але й любов, ласка і турбота батьків. Мами і тата, які уважно ставляться до свого чаду, завжди відзначають будь-які зміни, що відбуваються з ним. Знову придбані малюком навички викликають у них трепетний захват, а будь-яке, навіть саме незначне відставання дитини від своїх однолітків – сильне хвилювання і занепокоєння.
У більшості випадків подібне відставання не свідчить про наявність у дитини серйозних патологій, однак, щоб бути впевненим у тому, що малюк розвивається правильно, необхідно оцінювати рівень його знань кожен календарний місяць. Існують певні норми, за допомогою яких можна зрозуміти, чи все в порядку з вашим малям, і в разі виявлення відхилень звернути на це увагу лікаря.
У даній статті ми розповімо вам, що вміє дитина в 9 місяців при нормальному розвитку, і в які ігри з ним краще всього грати для вдосконалення відомих навичок і освоєння нових знань.

Фізичний розвиток немовляти в 9 місяців


Рівень розвитку маляти у віці 9 місяців вже досить високий, щоб здійснювати багато дій без допомоги дорослих. Так, під впливом природної допитливості та інтересу до всіх оточуючих його предметів, дитина вже може самостійно пересуватися в будь-якому напрямку, повзаючи рачки або «по-пластунськи». Також з положення «на животі» дев'ятимісячний дитина без особливої праці може сісти сам.
У той же час, довго сидіти і утримувати рівновагу можуть далеко не всі діти. Як правило, дев'ятимісячний дитина сидить з рівною спиною не більше хвилини, а після цього постійно вирівнює положення свого тіла, спираючись ручками про тверду поверхню. Схопившись за міцну опору, наприклад, спинку дивана або бортик своєї власної ліжечка, більшість малюків вже можуть самостійно встати.

Емоційний розвиток дитини 9 місяців


Дев'ятимісячний дитина дуже сильно залежимо від мами чи іншої людини, який проводить з ним більшу частину часу, оскільки близькі дорослі вселяють йому впевненість і спокій. У новій обстановці, навпаки, він може відчувати страх і тривогу.
В деяких моментах вже проявляється природна хитрість малюка. Наприклад, він може відвертатися, коли розуміє, що ви збираєтеся закапати йому носик. Ваше чадо вже активно використовує мімічні рухи – на його обличчі можна помітити емоції, що виражають задоволення, увагу, радість чи образу.
В розвитку мовлення дитини 9 місяців відбувається справжній прорив – він вже може сказати одне або кілька слів, таких, як «мама» чи «тато». Все ж, подібні поєднання складів ще не можна вважати змістовною промовою – малюк вимовляє їх виключно в цілях тренування і розвитку голосового апарату, але не співвідносить з реальними людьми.
Більшість дев'ятимісячних дітей багато і довго белькочуть, перебираючи різні літерні сполучення. Також спостерігається значний прогрес у розумінні мовлення дорослих – з кожним днем дитина розуміє все більше тексту, зверненого до нього.

Розвиваючі ігри з малюком у віці 9 місяців


Розважити вашого сина або дочка і допомогти йому з освоєнням нових навичок можуть різні ігри з солоним тістом, приготованим в домашніх умовах. Наприклад, ви можете зробити з нього невелику коржик і втикати в неї пальчики або крупні намистини, гудзички, макаронини, квасоля і так далі, а малюк буде з величезним задоволенням їх виколупувати. Подібні ігри з дитиною у віці 9 місяців сприяють розвитку дрібної моторики його ручок,
Розвиток дитини 9 місяців
відповідно, мовного центру.
Крім того, всі малюки в цьому віці дуже люблять грати в «хованки», закриваючись ковдрою або накриваючи своїх батьків, а також різні ігри, в яких можна імітувати дії мами чи тата.
Звичайно, кожна дитина індивідуальна, і темпи його розвитку залежать від багатьох факторів, наприклад, недоношена дитина в 9 місяців може не володіти всіма навичками, якими володіють його однолітки. До того ж, хлопчики в більшості випадків розвиваються дещо повільніше, ніж дівчатка. У будь-якому випадку, якщо ви виявили у своєї дитини незначне відхилення, це не є приводом для паніки, але є сигналом про необхідність поспостерігати за дитиною.
Читайте також
Що повинна уміти дитина в 9 місяців?
Що повинна уміти дитина в 9 місяців?
Малюк росте буквально по годинах! На першому році життя це найбільш помітно, адже дитина змінюється на очах, кожен день він розвивається і вчитися
Розвиток дитини 5 місяців
Розвиток дитини 5 місяців
П'ятимісячний малюк продовжує стрімко розвиватися. Батькам дуже важливо, щоб навички і вміння дитини відповідали нормам. Для цього потрібно розуміти,
Ігри з дитиною в 3 місяці
Ігри з дитиною в 3 місяці
Ваш дитина до трьох місяців свого життя вже досяг певних вершин у своєму розвитку і вже досить багато всього вміє. Дитини розвиваються неймовірно
Ігри з дитиною 7 місяців
Ігри з дитиною 7 місяців
Семимісячний дитина вже цілком спритний і надзвичайно активний - пізнавальний інтерес до навколишнього світу постійно зростає. У міру розвитку
Ігри з дитиною в 8 місяців
Ігри з дитиною в 8 місяців
У восьмимісячного віці крихти стають надзвичайно активними, адже більшість з них освоїли повзання, і тепер за ними просто не встигнути. Всі отримані
11 місяців дитині – розвиток, вага і зростання
11 місяців дитині – розвиток, вага і зростання
Кожен батько обов'язково відстежує розвиток свого чада, особливо пильна увага приділяється в перший рік життя, адже це час найбільш активного росту