Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Дитина 3 місяці - розвиток, що повинен вміти?

30-01-2016, 15:59
1452
0
Дитина 3 місяці - розвиток, що повинен вміти?
Ще недавно малюк з'явився на світ, але час летить так швидко, що ось йому вже і три місяці. У цьому віці малюки освоюють різні нові для себе види діяльності і стають вже набагато більш товариськими.
Кожен дільничний педіатр проінформує молоду маму про те, що повинен вміти дитина в 3 місяці життя, виходячи з календаря розвитку. Але ж батькам самим потрібно знати, на що звернути увагу, і яку діяльність малюка слід стимулювати для повноцінної динаміки зростання.

Що може дитина в 3 місяці?


Психофізичний розвиток дитини в 3 місяці взаємопов'язано, тобто розвивається не тільки його спритність і рухова активність, але і комунікативні навички. Особливо помітні зміни, в тому, як малюк починає реагувати на знайомі йому обличчя усмішкою і гулением. Тепер він уже не байдуже лежить, прислухаючись до того, що відбувається без реакції, а хоче активно брати у всьому участь.
Фізичний розвиток і психологія дитини в 3 місяці зазнають істотні метаморфози порівняно з місячною давністю. Здавалося б, минуло всього 30 днів, а маленький чоловічок змінився зовні, став більш активним та цікавим.
Дитина вже починає тягнутися до іграшок, що висить перед ним і, потрапивши одного разу за ним ручкою, намагається знову і знову витягти цікавий звук. Якщо мама вкладає в долоньку легку брязкальце, то дитина активно трясе нею, розуміючи, що звук йде саме від цього руху.
Про те, що вміє робити дитина в 3 місяці, можна сперечатися, адже кожен малюк має індивідуальний графік, за яким він вдосконалюється. Більшість дітей у цьому віці вже без праці перевертаються на бік і лежать в такому положенні. А найактивніші, закидаючи ногу на бік, в один прекрасний момент виявляються на животі і з цього часу за таким живчиком потрібне око та око.
Але перекинутися назад вийде ще не скоро, а тому, провівши якийсь час у новому положенні, дитина починає вередувати, вимагаючи, щоб його поклали на спинку. Не проходить і хвилини, як невгамовний малюк знову виявляється на животику, і так нескінченно.
Лежачи на животі, тримісячний малюк вже добре тримає голівку , впираючись руками в поверхню пеленатора або ліжечка. На руках у вертикальному положенні дитина вже самостійно тримає голівку, але страховка все ж поки ще потрібна.
Якщо мама помітила, що малюк занадто закидає голову назад і напружується – це привід звернутися до невролога на предмет обстеження на гіпертонус м'язів плечового пояса. Доктор призначить курс масажу, який дуже корисний для розвитку дитини і зніме неприємні симптоми.

Розвиток недоношеної дитини в 3 місяці


Дитина 3 місяці - розвиток, що повинен вміти?
То, коли малюк наздожене своїх однолітків, залежить не від віку, а від ваги, з якою він народився і від маси, яку він набрав. Чим ближче вона до норми, тим активніше розвивається дитина.
Найчастіше недоношені дітки в 3 місяці реагують на маму посмішкою, дізнаючись рідне обличчя. Також вони починають стежити очима за рухомим яскравим предметом. З фізичних навичок у таких малюків з'являється те, що вони починають деякий час утримувати голівку в положенні лежачи на животику.
Дітям, що народилися раніше терміну, як нікому іншому показаний курс загального та лікувального масажу, який зміцнює м'язову систему.
Читайте також
Гіпертонус м'язів у дитини в 3 місяці
Гіпертонус м'язів у дитини в 3 місяці
Гіпертонус м'язів при народженні і до 3 місяців є абсолютно фізіологічним процесом, а далі, потроху ручки-ніжки малюка починають розслаблятися.
Дитина в 3 місяці погано тримає голову
Дитина в 3 місяці погано тримає голову
У три місяці малюк уже повинен впевнено сам тримати голову. Якщо дитина все ще невпевнено справляється з цим завданням, батьки виявляють неабияке
Що повинна уміти дитина в 9 місяців?
Що повинна уміти дитина в 9 місяців?
Малюк росте буквально по годинах! На першому році життя це найбільш помітно, адже дитина змінюється на очах, кожен день він розвивається і вчитися
Дитина 2 місяці - розвиток і психологія
Дитина 2 місяці - розвиток і психологія
Крихта в 2 місяці вже трохи виріс і, можливо, вже змінив свій гардеробчик на нову одежину. Як проходить його фізичний і психічний розвиток у цей час,
Що має робити дитина в 2 місяці?
Що має робити дитина в 2 місяці?
Перші посмішки, «агу» і ще багато всього іншого здатний подарувати світу двомісячних малюк! Ці милі щічки не перестають дивувати і радувати. Такий ще
Коли дитина починає тримати голову?
Коли дитина починає тримати голову?
Кожна дитина розвивається за індивідуальним графіком. Тим не менш, існують моменти, які повинні відбуватися за певним планом. Одне з ключових питань,