Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Скільки повинен важити дитина в 2 місяці?

30-01-2016, 16:00
3322
0
Скільки повинен важити дитина в 2 місяці?
Зростання і вага дитина більшою мірою генетично успадковує від своїх найближчих родичів. Ці показники можуть бути настільки різними, що навіть в одній родині кожен наступний дитина може істотно відрізнятися від свого брата або сестри. Щомісяця малюк додає певне число грам, які повинні входити в рамки існуючих нормативів.
Кожній мамі хочеться знати, чи відстає її дитина у ваговій категорії від своїх однолітків, або йде в ногу з ними. Давайте обговоримо в цій статті, скільки повинен важити дитина в 2 місяці і постараємося розібратися, чи так страшні відхилення від нормативів, затверджених Всесвітньою Організацією охорони Здоров'я.

Норма ваги дитини в 2 місяці


Щомісяця відвідуючи дитячу поліклініку, де малюка зважують, мама чує від доктора, наскільки підріс її малюк. Для дітей першого року життя розписана спеціальна таблиця, в якій вказується середній вага дитини в 2 місяці, а також максимальну і мінімальну межу.
Вага
Нижче середнього
Середній
Вище середнього


Дівчатка
40–45
45–59
59–65


Хлопчики
44–49
49–63
63–70
Як видно з таблиці, середня вага дитини в 2 місяці для дівчаток дещо відрізняється від хлопчиків, а от максимальний і того більше. Якщо вам сказали, що малюк перебирає кілька, або навпаки, недобирає, то це не привід впадати в паніку і садити дитину на дієту або ж починати годувати його манною кашкою.
Причин відхилення від середньої норми може бути кілька. Так, якщо батьки володіють значним вагою і зростом, то скоріше всього їх дитина теж богатирем. І навпаки, малюк, народжений у мами і тата з невеликою вагою, має великі шанси бути маловагі, порівняно зі своїми однолітками.
Крім того, помічено, що дітки, що народилися великими – понад 4 кг на перше півріччя значно набирають масу, так що, швидше за все в середні кордону вони не впишуться. Але і малюки, що з'явилися на світ з вагою менше 3 кг, прагнуть його якнайшвидше набрати. А тому, вони можуть уже в перші місяці з маловагих перейти в розряд середньої ваги.
На те, скільки важить дитина в 2 місяці, впливає й вид вигодовування. Малюки, які харчуються материнським молоком, будуть важити трохи менше, ніж їх однолітки, які знаходяться на штучному вигодовуванні.

Скільки повинен набрати дитина в 2 місяці?


Така ж таблиця, що демонструє нормативи ваги для малюків, існує і для щомісячного приросту. Він неоднозначний для хлопчиків і дівчаток. Так, представниці прекрасної половини людства повинні набрати в цьому віці від 800 до 1160 грам, а ось юні джентльмени дещо більше – 960-1300 грам.
Як боротися з недобором ваги?
Якщо дитина в 2 місяці погано набирає вагу, то не завжди це проблема. Але лікарі, частіше наполягають на тому, що мама повинна змінити режим годування, щоб малюку діставалося більше калорій. На грудному вигодовуванні це практично нереально, адже якщо дитина не хоче їсти, то насильно його не змусити.
А ось искусственнику для збільшення ваги можна запропонувати більш поживну і калорійну молочну суміш, але ні в якому разі не перекладати його на козяче молоко, манну кашу або прикорм.
Скільки повинен важити дитина в 2 місяці?
Справжньою проблемою може стати ситуація, коли дитина втрачає у вазі у 2 місяці. Це не нормально, і говорить про те, що малюк або не наїдається, або ж його організм не засвоює їжу. Така дитина має негайно пройти повне обстеження для виявлення причин, що викликали втрату ваги.
Як годувати великого малюка?
На дієту його садити ніхто не запропонує, але ось злегка зменшити порції суміші досить реально. Крім цього можна підібрати харчування з меншою калорійністю. Все це стосується малюків на штучному вигодовуванні, а ось годуючим мамам вдасться лише злегка подовжити перерви між годуваннями, але не більше ніж на 30 хвилин.
Читайте також
Скільки повинна з'їдати дитина в 2 місяці?
Скільки повинна з'їдати дитина в 2 місяці?
В будь-якому віці у крихт є певні норми харчування, яких повинні дотримуватися матусі. Але все це лише усереднені цифри, і бути може вашій дитині
Вага дитини 7 місяців
Вага дитини 7 місяців
Вага дитини стає чи не головним критерієм оцінки здоров'я дитини на першому році життя. Особливо цінна інформація про щомісячну надбавку. Докладніше
Скільки повинен важити дитина в 1 місяць?
Скільки повинен важити дитина в 1 місяць?
Перший місяць життя малюка є вельми показовим у плані оцінки його здоров'я. Тому педіатр обов'язково відстежить надбавку у вазі і зростанні від
Таблиця розвитку дитини до 1 року
Таблиця розвитку дитини до 1 року
Від народження і до року малюк проходить неймовірно довгий для нього шлях фізичного розвитку і становлення психіки. Батьки уважно стежать за
Скільки повинен важити дитина в 9 місяців?
Скільки повинен важити дитина в 9 місяців?
Щомісяця батьки спільно з педіатрами контролюють основні параметри росту дитини, в їх числі вагу. Але варто бути категоричним, якщо значення трохи не
Нормальна вага новонародженого
Нормальна вага новонародженого
В останні роки статистика пологових будинків рясніє списками маловагих новонароджених і малюків - «гігантів» з вагою понад 5 кг І те, і інше виходить