Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Дитина в 7 місяців – розвиток і харчування

30-01-2016, 16:06
465
0
Дитина в 7 місяців – розвиток і харчування
Спостерігати за семимісячним малюком – одне задоволення. Він вже багато чого вміє і прагне навчитися більшому буквально кожну хвилинку. Розвиток дитини в 7 місяців йде семимильними кроками, і його харчування вже збагатилося чималою кількістю нових продуктів.
Звичайно, коли прийде час усі дітки і поповзуть і сядуть і встануть, але з батьківського допомогою, яка полягає в різноманітних прийомах масажу, щоденної зарядки, цей процес буде йти швидше. Тому розвиток дитини в 7-8 місяців, будь то хлопчик чи дівчинка, безпосередньо залежить від нас, батьків.
За допомогою нехитрих маніпуляцій ми щодня зміцнюємо м'язовий корсет дитини, який тримає хребет. Це дуже важливо для подальшого формування постави малюка, адже коли він зіпнеться на ніжки і почне ходити, тиск і навантаження на хребці зросте багаторазово.
Що вже вміє малюк?
Не можна чітко поставити норми для кожного місяці життя дитини, яким буде зобов'язаний слідувати малюк. Мама повинна розуміти, що всі дітки індивідуальні, а тому очікувати від сина чи доньки того, що вже вміє сусідський хлопчик чи дівчинка, просто нечесно. Пройде якихось пару тижнів, і дитина почне робити те, що закладено в ній природою.
Як правило, хлопчики більш спритні у фізичному плані, ніж дівчатка, і на 1-2 тижні починають раніше сидіти або повзати, але це зовсім не означає їх геніальності, адже в іншому (правильність мовлення, пам'ять) дівчинки незабаром будуть перевершувати їх.
Семимісячні малюки вже досить непогано можуть сидіти без підтримки, а до восьми місяців доводять своє вміння до досконалості, практично не заваливаясь набік або вперед.
Сім місяців – той вік, коли діти пробують повзати. Мама може стимулювати бажання малюка освоїти новий вид діяльності. Для цього потрібно яскрава іграшка, яку дитина захоче отримати. Просуваючись спочатку лежачи на животику, а потім, встаючи на коліна, він незабаром зрозуміє, як скоординувати роботу ручок і ніжок, щоб дістатися до заповітної мети.
Багато діти семи місяців уже намагаються вставати на ніжки в ліжечку або манежі. Спочатку вони стають біля опори на коліна, а потім, підтягуючись до бортика на руках, встають, хитаючись, на ще нетверді ніжки.
Щоб зміцнити м'язи, мама неодмінно раз в день повинна робити масаж ступень, литкових м'язів і поперекового відділу спинки. Спочатку, ставши на ноги, дитина не знає, як сісти, а тому, вдосталь настоявшись, починає хникати, і в результаті падає знесилений.
Розвиток дитини в 7 місяців буде більш плідною, якщо захоплювати дитину іграми. Малюкові корисні всілякі пірамідки, м'які кубики, прості сортери і гри в «хованки», коли мама ховає від дитини іграшку, в межах видимості, а малюк знаходить.
Дуже подобаються дітям ігри за участю саморобних музичних, а точніше шумових інструментів. Для цього в маленькі пластикові пляшечки насипають різні крупи, які звучать по-різному і малюк із задоволенням торохтить ними, а згодом навчається відрізняти по звуку.

Приблизний раціон харчування дитини 7 місяців


Основним продуктом у дітей цього віку все ще залишається молоко або адаптовану суміш. Харчування дитини 7 місяців, що знаходиться на штучному вигодовуванні на 2 тижні випереджає тих, хто харчується грудним молоком. Тобто искусственникам нові продукти в раціон покладається вводити трохи раніше.
Дітки 7-8 місяців вже спробували різні фруктові пюре – яблучне, бананове, грушеве, деякі каші теж вже випробувані. Саме зараз потрібно знайомити дитину з кисломолочною продукцією – нежирним сиром і кефіром, а також вводити м'ясо – парові курячі або яловичі тюфтельки або м'ясне пюре.
В якості прикладу можна спробувати ось такі продукти протягом дня:
Дитина в 7 місяців – розвиток і харчування


 • сніданок: суміш або грудне молоко;

 • другий сніданок: молочна або безмолочна кашка, фруктовий сік, молочний догодовування;

 • обід: пюре з овочів з додаванням м'яса або овочевий, доповнене грудним молоком або сумішшю;

 • полуденок: будь-яке фруктове пюре, молочний догодовування;

 • вечеря: суміш або грудне молоко.


 • Ранкове та вечірнє годування виключають продукти прикорму, а протягом дня рекомендується спочатку давати малюкові основне блюдо, а потім догодовувати молоком або сумішшю.
  Читайте також
  Як годувати дитину до 8 місяців?
  Як годувати дитину до 8 місяців?
  У 8 місяців раціон дитини вже досить різноманітний і включає в себе багато корисних продуктів. В залежності від того, годуєте ви малюка грудьми або
  Раціон харчування дитини 8 місяців
  Раціон харчування дитини 8 місяців
  Раціон восьмимісячного малюка вже значно розширений, і навіть багатокомпонентні страви йому «по зубах». Далі розглянемо докладніше, чим годувати
  Меню дитини 7 місяців на штучному вигодовуванні
  Меню дитини 7 місяців на штучному вигодовуванні
  Малюк росте, і його організм потребує багато різних продуктів. Якщо малюк харчується сумішшю, решті його раціон повинен бути складений особливо
  Харчування дитини у 8 місяців на штучному вигодовуванні
  Харчування дитини у 8 місяців на штучному вигодовуванні
  У 8 місяців і немовлята і ті, хто на штучному щосили пробують нові продукти, але малюки, які отримують суміш, знайомляться з дорослим столом набагато
  Меню дитини 9 місяців на штучному вигодовуванні
  Меню дитини 9 місяців на штучному вигодовуванні
  В 9 місяців немовля вже поступово переходить на доросле меню. Правда, є ту ж їжу, що мама і тато, йому поки що зарано. З чого складається меню
  Зразкове меню дитини до 5 місяців на штучному вигодовуванні
  Зразкове меню дитини до 5 місяців на штучному вигодовуванні
  Як молодій мамі скласти раціон малюка, коли він тільки починає отримувати прикорм крім суміші? Нічого нового тут вигадувати не треба: існує