Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Дитина 3 місяці: розвиток і психологія

30-01-2016, 16:07
972
0
Дитина 3 місяці: розвиток і психологія
Протягом усього першого року життя новонароджена дитина неймовірно стрімко розвивається і з кожним днем набуває все нові знання і вміння. Існує кілька показових періодів, коли необхідно порівняти здібності, якими володіє ваше чадо, з загальноприйнятими віковими нормами.
Так, перша оцінка психомоторного розвитку дитини здійснюється в 3 місяці життя. Звичайно, надавати занадто великого значення тому, як розвивається ваш малюк в цьому віці, не слід, оскільки всі діти індивідуальні та в деяких випадках відстають від своїх однолітків до певного часу, але потім все швидко наганяють.
Тим не менш, за певними показниками можна судити не тільки про правильний розвиток грудної дитини в 3 місяці, але і про його здоров'я, причому як фізичному, так і психічному.

Загальний розвиток і психологія дитини в 3 місяці


Фізичний і психічний розвиток дітей до виконання ним 3 місяців засноване виключно на інстинкти і рефлекси, однак, до цього віку більшість дитячих рефлексів вже згасають, і багато дії дитина виробляє вже усвідомлено.
Саме в цей час малята стають неймовірно допитливими. Якщо раніше ваша дитина переважно їв і спав, то тепер його періоди неспання стають набагато триваліше, і він починає проявляти інтерес до всіх оточуючих його предметів і людей.
Тримісячна дитина, що лежить на животі, вже здатний досить високо піднімати голівку і тримати її так протягом тривалого періоду часу. З цього віку дитина починає потроху спиратися на витягнуті руки, і зовсім скоро він зможе утримувати таке положення тіла дуже довго.
Природна цікавість змушує дитину намагатися самостійно перевернутися зі спини на животик, проте, переважна більшість тримісячних діток ще не вміють цього робити. Регулярно викладайте немовля на животик, розкладаючи перед ним яскраві іграшки, і робіть з ним спеціальні гімнастичні вправи, які вам покаже лікар-неонатолог. Все це дозволить маляті максимально швидко освоїти новий навик і зміцнити м'язи свого тіла.
Психічний розвиток дитини в 3 місяці характеризується розквітом,
Дитина 3 місяці: розвиток і психологія
так званого «комплексу пожвавлення». Малюк чітко фіксує погляд на обличчі дорослого, впізнає рідних і близьких, посміхається і радіє кожен раз, коли до нього підходить мама. З дитиною в цьому віці необхідно постійно спілкуватися і обов'язково відповідати на будь-які звуки, які видає ваше чадо, але не слід перевантажувати його своїми емоціями – такі маленькі діти дуже швидко втомлюються.
Саме на «комплекс пожвавлення» у тримісячного малюка слід звернути особливу увагу, адже його відсутність може свідчити про розвиток раннього дитячого аутизму або інші порушення в роботі нервової системи.
Читайте також
Що повинен уміти дитина в 7 місяців?
Що повинен уміти дитина в 7 місяців?
За якихось пів року ваш малюк неймовірно виріс і вже навчився робити досить багато. Його фізичний, психічний, а також інтелектуальний розвиток йде
Розвиток дитини в 4 місяці - що повинен вміти?
Розвиток дитини в 4 місяці - що повинен вміти?
Ваш чотиримісячний малюк набрався сил і вже навіть опанував пару-трійку корисних і серйозних навичок. З кожним днем малюк буде все сильніше і
Розвиток дитини в 4 місяці
Розвиток дитини в 4 місяці
Стрімкий розвиток малюків в 4 місяці продовжує вражати батьків. Крихітки неймовірно швидко освоюють нові межі, ще вчора для них недоступні.
Дитина 2 місяці - розвиток і психологія
Дитина 2 місяці - розвиток і психологія
Крихта в 2 місяці вже трохи виріс і, можливо, вже змінив свій гардеробчик на нову одежину. Як проходить його фізичний і психічний розвиток у цей час,
Що має робити дитина в 2 місяці?
Що має робити дитина в 2 місяці?
Перші посмішки, «агу» і ще багато всього іншого здатний подарувати світу двомісячних малюк! Ці милі щічки не перестають дивувати і радувати. Такий ще
Коли дитина починає тримати голову?
Коли дитина починає тримати голову?
Кожна дитина розвивається за індивідуальним графіком. Тим не менш, існують моменти, які повинні відбуватися за певним планом. Одне з ключових питань,