Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Як навчити дитину пити з чашки?

30-01-2016, 16:07
665
0
Як навчити дитину пити з чашки?
Як тільки дитина починає впевнено триматися у вертикальному положенні (7-8 місяців), він вже може починати своє знайомство з чашкою. Добре пити вийде у нього не в один день, і маляті буде потрібно час, щоб навчитися самому користуватися кухлем, при цьому, не проливаючи напій.
З чого почати?
Перед тим як приступати до нового виду діяльності і навчити дитину пити з чашки, необхідно цю саму чашку придбати. Звичайно ж, можна обійтися і звичайною домашньою посудом, але завдання мами зацікавити малюка, а значить, його перша кухлик повинна бути яскравою, барвистою з кумедними героями. Крім цього чашка повинна бути легкою і зручно розташовуватися в маленьких ручках, бажано з прогумованими нековзними вставками.
Якщо у віці близько року мама припиняє годувати малюка грудьми, то небажано переходити на пляшечку, адже це ускладнить процес навчання. Искусственникам теж пляшку краще поступово виключати з використання, віддаючи перевагу чашці.
У перший час дитина буде випивати зовсім мало рідини, і з цим доведеться змиритися. Якщо мама не стане додатково поїти малюка з пляшечки, то вже через пару тижнів він почне пити так, як належить.
Поїльник може бути використаний для адаптації малюка перед тим, як навчити його пити з чашки. З часом його потрібно буде залишити лише для пиття поза домом.

Як навчити дитину пити з чашки самостійно?


Першими кроками в навчанні малюка буде прикладання кухлики з парою ложок води до його губ. Перевертати чашку слід повільно і акуратно, щоб дитина не поперхнувся і не злякався.
Як навчити дитину пити з чашки?
Один вийшов ковток – вже успіх, але не варто квапити події, адже потрібно робити перепочинку, перед тим як звикнути робити кілька ковтків поспіль.
Як тільки дитина зрозуміє, що для того, щоб напитися, йому необхідно піднімати чашечку, злегка нахиляючи її, можна збільшувати кількість рідини. У перший час будуть і калюжі на підлозі і мокрий одяг, а тому рекомендується запастися терпінням і непромокальними слинявчиками.
Як правило, дитині потрібно близько 3-4 місяців, щоб добре навчитися пити з чашки, але якщо дитина категорично відмовляється випробувати новинку або постійно розливає все, не варто впадати у відчай, адже у всіх свій індивідуальний графік навчання цієї премудрості життя.
Читайте також
Як навчити дитину пити з трубочки?
Як навчити дитину пити з трубочки?
Малюки ростуть і з кожним днем набувають все більше нових навичок, намагаються наслідувати мамі і татові. Тепер сміливо можна спробувати замінити
Як відучити дитину від пляшечки?
Як відучити дитину від пляшечки?
Більшість батьків згадують період відлучення малюка від пляшечки з нервовим тремтінням, оскільки дітки ой як не люблять розлучатися зі звичними і
Поїльник-непроливайка
Поїльник-непроливайка
Полиці магазинів для дітей багаті асортиментом різноманітних товарів по догляду за дітьми. У нашій статті ми розповімо про таких корисних для мам і
Поїльники для дітей
Поїльники для дітей
Приблизно у віці півроку настає момент, коли дитину треба знайомити з кухлем. Але незграбні ручки ще не навчилися її тримати. Спеціально для цього
Чи варто давати пити новонародженому? Що давати пити новонародженому і коли ...
Чи варто давати пити новонародженому? Що давати пити новонародженому і коли ...
Поки дитина не навчиться говорити, ми можемо тільки здогадуватися про те, чи хочеться йому пити. На щастя, завдяки інтуїції і спостережливості мами
Як навчити дитину жувати?
Як навчити дитину жувати?
Смоктальний рефлекс закладений у дитини з народження. Розвинути цей рефлекс до досконалості допомагає почуття голоду. Але ось ваш малюк підростає, а