Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Розвиток дитини по місяців до 1 року

30-01-2016, 16:07
1504
0
Розвиток дитини по місяців до 1 року
Люблячі батьки завжди бувають надзвичайно стурбовані питанням, чи нормально протікає розвиток дитини. Особливо це актуально на першому році життя, коли малюкові необхідно освоїти просто неймовірна кількість нових навичок за короткий період часу.
У даній статті ми наведемо норми розвитку дитини по місяцях року, з допомогою яких ви зможете перевірити, чи все в порядку у вашого чада.

Етапи розвитку дитини до року по місяцях


Новонароджена немовля спить близько 70% часу. Він ще нічого не вміє і спокійно лежить у своєму ліжечку навіть у хвилини неспання, якщо не голодний і не відчуває дискомфорту. Малюк проходить адаптацію до кардинально нових умов його життя, як, втім, і молода мама, яка поступово починає звикати до нової ролі.
Після виповнення дитині одного місяця він починає утримувати голову протягом декількох секунд, фокусувати погляд, спочатку на обличчях і силуетах дорослих, а потім і на власних іграшках, вловлювати шум і видавати певні звуки.
До моменту досягнення дитиною двох місяців він набагато більш впевнено тримає голову, а також починає розрізняти емоційний стан мами. Практично всі двомісячні діти періодично «гулят», посміхаються і слідкують поглядом за що цікавлять їх предметом.
Тримісячний малюк добре утримує головку, а в положенні на животі починає спиратися на лікті. Він направлено тягне ручки до цікавлять його предметів і намагається їх схопити. Багато карапузи самостійно повертається зі спини на бік.
В 4 місяці дитина спирається на прямі руки, лежачи на животі. Більшість малюків вже без допомоги батьків перевертається зі спини на живіт і піднімають верхню частину тіла, зображуючи перші спроби сісти. Нерідко діти вже починають повзати на животі, лежачи на килимку. У малюка все сильніше проявляються різні емоції – в хвилини радості він широко посміхається, голосно сміється і навіть іноді верещить від захвату.
5 місяців – один з найяскравіших стрибків у розвитку дитини до року. Він вміє переміщатися в цікавлячій його напрямку за допомогою своєрідних «стрибків», перевертатися зі спини на живіт в обидві сторони, а також робить перші спроби самостійно сидіти. П'ятимісячний карапуз може з легкістю злякатися незнайомих йому людей.
В 6 місяців майже всі діти сидять без підтримки, але при цьому самостійно сісти можуть небагато. Більшість малюків вже устають на четвереньки і активно грають з іграшками, перекладаючи їх з однієї руки в іншу. У багатьох дітей з'являються перші лепетные склади.
Семимісячні діти не можуть спокійно лежати на одному місці. Вони з легкістю перевертаються на всі боки, повзають вперед і назад і впевнено сидять без опори. У мовленні з'являється безліч нових елементів.
У 8 місяців дитина здатна самостійно сісти, встати, тримаючись за опору, і ходити вздовж неї приставними кроками. У нього з'являються перші, хоча й не усвідомлені слова, на кшталт «мама», «тато» і «дай». Малюк може виконувати цілеспрямовані дії, наприклад, нанизувати кільця на стержень пірамідки.
Протягом життя малюка в його життя неодноразово будуть траплятися кризи, коли управлятися з крихіткою стане набагато важче. Один з таких криз розвитку дітей до року відбувається близько 9 місяців. У цей час дитина намагається робити перші кроки, але виходить це у нього досить погано, тому він постійно нервує і плаче. За допомогою негативних емоцій він намагається маніпулювати дорослими, і батьки найчастіше йдуть у нього на поводу.
В 10 місяців мамі стає трохи легше – малюк здатний протягом певного часу грати самостійно. Крім того, малюк знайомиться з поняттям «не можна» і усвідомлює, що саме йому забороняють батьки.
В 11 місяців всі діти вміють пересуватися, хоча більшість із них робить це, тримаючись за опору. В його мові з'являється безліч усвідомлених слів, він розуміє прості прохання. Нерідко в міміці дитини виникає вказівний жест, а також кивки головою.
Нарешті, однорічні діти в переважній більшості випадків вміють пересуватися без підтримки і багато в чому проявляють самостійність. Так, у рік дитина здатна тобто без допомоги дорослих, хоча і робить це ще дуже неакуратно.
Докладніше вивчити етапи, або «коридори» розвитку дитини по місяців до 1 року вам допоможе наступна таблиця:
Розвиток дитини по місяців до 1 року
Читайте також
Що повинна уміти дитина в 9 місяців?
Що повинна уміти дитина в 9 місяців?
Малюк росте буквально по годинах! На першому році життя це найбільш помітно, адже дитина змінюється на очах, кожен день він розвивається і вчитися
Розвиток дитини 5 місяців
Розвиток дитини 5 місяців
П'ятимісячний малюк продовжує стрімко розвиватися. Батькам дуже важливо, щоб навички і вміння дитини відповідали нормам. Для цього потрібно розуміти,
Розвиток дитини перших трьох місяців
Розвиток дитини перших трьох місяців
Розвитку дитини першого року життя присвячено чимало таблиць, відстежують помісячно зростання, вагу малюка, освоєння ним нових рухів. Порівняно з
У скільки місяців можна садити дитину?
У скільки місяців можна садити дитину?
Ще кілька десятиліть тому питання, у скільки місяців можна садити дитину, батьків особливо не хвилювало. Малюків висаджували тоді, коли вважали за
Коли дитина починає тримати голову?
Коли дитина починає тримати голову?
Кожна дитина розвивається за індивідуальним графіком. Тим не менш, існують моменти, які повинні відбуватися за певним планом. Одне з ключових питань,
Перші кроки дитини
Перші кроки дитини
Як швидко летить час! Тільки вчора ви, здається, виписалися з пологового будинку, і ось малюк зробив перший крок . Згадайте, яким безпорадним,